hwbot

HwBox Hellas O/C Team: SuperPi 1M Scores

Recommended Posts

I'm back ... :D

Αυτό έγινε με λίγο tweaking στα sub-timings

33908627of1.jpg

Και αυτό, είναι almost fully tweaked ... 384-384 Pagefile στο D, 512MB CW CDT-IV, MaxMem = ? (ε, αυτό δεν φαίνεται γιατί μιλάμε για S478 έτσι και αλλιώς, οπότε γιατί να σας πω το μυστικό μου ? :P), LSC = 1, RTP στο SPi, 163MB XP + SP2 nLited installation ...

71111863qn5.jpg

Αν είχα την καλή εγκατάσταση (την έδωσα σε ένα φίλο) θα έκανα ένα 40.4xx, και με λίγο περισσότερο ψάξιμο (κυρίως με τα services - τα οποία δεν έχω ψάξει πολύ) ακόμα λιγότερο ;) ... Σήμερα άρχισα να πειραματίζομαι και με το strap tweaking, χρησιμοποιώντας τιμές που διάβασα από εδώ και από 'κει ... :P Θα δούμε πόσο βοηθάει, αρχή είναι ακόμα ...

Μέχρι στιγμής έχω αυτό : straptweakingqn2.jpg

Μπορεί να βοηθήσει κανείς ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ... η μπουκαλα εχει ακομη αζωτο απο οσο εχω πληροφορηθει .

Οργανωσου ποτε να παμε . Κανιστρα εχουμε ... 2 setup θα κατεβασουμε και θα παιξουμε . :D

Link to comment
Share on other sites

Γορίλλα όταν έρθω με το καλό Αθήνα (για πριν τα Χριστούγεννα μάλλον λέω), θα κανονίσουμε καμιά συνάντηση να bench-άρουμε λιγάκι ε ? :D

@racer: Στα πρώτα μου βήματα με το nLite με βοήθησαν δύο παράγοντες :D :

i) ο Billpeppas (thanks Bill :))

ii) το forum των i4memory (team.AU) που έχουν ολόκληρο nLite guide και για Vista (κάνουν την εγκατάσταση να χωράει σε ένα CD-άκι :P) και για XP (που την κατεβάζουν στα 163ΜΒ) :PΝα και το guide που θα σε βοηθήσει ;)

Link to comment
Share on other sites

@racer: Στα πρώτα μου βήματα με το nLite με βοήθησαν δύο παράγοντες :D :

i) ο Billpeppas (thanks Bill :))

ii) το forum των i4memory (team.AU) που έχουν ολόκληρο nLite guide και για Vista (κάνουν την εγκατάσταση να χωράει σε ένα CD-άκι :P) και για XP (που την κατεβάζουν στα 163ΜΒ) :PΝα και το guide που θα σε βοηθήσει ;)

Καλό μου διάβασμα, thx :(....

Link to comment
Share on other sites

Nα ανέβω εννοείς Βασίλη ... :P Ρέθυμνο είμαι και σπουδάζω ρα ! Αλλά θα ανέβω οπωσδήποτε Αθήνα πριν τα Χριστούγεννα να δω κάτι φιλαράκια μου, οπότε θα post-άρω να κανονίσουμε κάνα meeting ... ;) Έχω h/w να φέρω ... Από P2 333MHz και P3, μέχρι Northwoods/Prescotts και LGA775 CPUs ... Σήμερα ήρθε στο Ρέθυμνο ένας 6600 ... Άντε να δούμε τι κάνει ... :) Τώρα που βρήκα καλλές DDR2 μνήμες (640MHz [1280MHz DDR] 4-4-4-4 1T SPi 32M @ 2.6Vdimm) μακάρι να βρω και κάνα καλό cpu, πάρτυ θα κάνω :D)

Link to comment
Share on other sites

...ψημένοςςςςς...τετοιες ανηθικες προτασεις απο GoriLLa θέλω ;P.. ;P..

...λοιπον ξεκινάω, θέλουμε μια BlackOps για να δοκιμασουμε κατι quad που εχουμε, εναν Ε8600 διαλεγμένο απο το χεράκι του γορριλα :P, μια 4870X2 για να παρουμε κανα WR (υπάρχει αλλη μια ήδη κατα προτιμηση ASUS για να ειναι ιδια με την αλλη και να περασουμε το bios τις TOP) και εγω προσφερομαι να φέρω πάλι το βανάκι και να παω με καποιον να γεμίσουμε την 90ρα, και πιστευω οτι ο χώρος στο υπογειο του Vouda ειναι υπεραρκετος!!! απλα παλι θα εχει κουβαλημα η υπόθεση :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now