Recommended Posts

Καλημερα.

Το λοιπον... στο συστημα μου εχω εναν 840pro ssd 128gb και εναν αρχαιο HDD 500gb.

Aρχικα θα ηθελα γνωμη για εναν Hdd 1Τ με γνωμονα την ταχυτητα. Επιπλεον να ρωτησω αν αξιζει να κοτσαρω επανω εναν ακομη ssd και πως με συμφερει να τον δουλεψω με τον ηδη υπαρχον με γνωμονα παντα τις ταχυτερες εργασιες!

Link to comment
Share on other sites

WD red χωρίς δεύτερη σκέψη, επειδή απλά δεν παίζεται για κανένα λόγο, και θα πάρεις τον 2tb γιατί συμφέρει οικονομικά o 1 κάνει 20 ευρώ λιγότερα είναι εντελώς χαζό δλδ, και φυσικά θα πάρεις άλλον έναν 840 pro να τους κάνεις raid 0!

Από τον red ανεβαίνουν 100+ torrent τρέχει ταινίες παιχνίδια πάνε όλα τάπα και δεν κάνει ποτέ κιχ..η διαφορά ταχύτητας με τον 4tb black μου φυσικά και υπάρχει, αλλά δεν θα το καταλάβεις, ο black κάνει φασαρία ενώ ο red είναι εντελώς αθόρυβος πάντα!

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Όπως σε εξυπηρετεί! Εγώ προτιμώ τους δίσκους μου χωρίς partition αφού το λειτουργικό είναι στους ssd. Ότι και να κάνεις ο δίσκος θα πηγαίνει τάπα και δεν θα ακούς τίποτα..τι άλλο να ζητήσει κάποιος από έναν hdd?

Link to comment
Share on other sites

οτι λεει ο venisk εγω εχω εναν 640wd Black

ειναι σκλι* Black μιλαμε

Δεν ξέρω αν είναι σκυλιά γιατί μου χάλασαν 2 black 1tb με διαφορά 20 ημερών, ξέρω ότι είναι πολύ γρήγοροι αλλά κάνουν θόρυβο γι αυτό προτείνω μόνο red τώρα για αποθήκες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι σκυλιά γιατί μου χάλασαν 2 black 1tb με διαφορά 20 ημερών, ξέρω ότι είναι πολύ γρήγοροι αλλά κάνουν θόρυβο γι αυτό προτείνω μόνο red τώρα για αποθήκες!

ε χμμ εμενα 7 χρονια τπτ δεν εβγαλε...........

xD axaxaxax

Link to comment
Share on other sites

Red με κλειστά μάτια...και εννοείται πας για τον 2TB απο ολες τις απόψεις!

Παίδες όλοι οι δίσκοι χαλάνε, απλα με red εχεις λιγότερες πιθανότητες, εμένα μου χτύπησε ο ενας απο τους 4 red 2TB που εχω σε raid5, δεν λεει κάτι ομως παλι red θα πάρω :T:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο red! :)

Αλλαξες στρατοπεδο ρε?! Τι ειναι αυτα που γραφεις?!

Και μενα η επομενη αγορα ειναι ενας HDD γιατι αυτος που εχω ειναι ενας seagate του 2004 360gb με καμια 613463254τρις Τb writes οποτε μονο red κι απο μενα :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now