JC_Denton

Lian Li TYR X2000 Review

Recommended Posts

Όλα τα κουτιά αμα τα δεί κάποιος αντικειμενικά έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά τους.

Αλλά αυτό που μετράει είναι η οπτική γωνία που τα βλέπει ο καθένας. . .

Πιο αντικειμενική σκοπιά για τα LianLi από την λεπτομέρεια κατασκευής για να αποφεύγονται οι κραδασμοί και να περιορίζεται ο θόρυβος δεν υπάρχει όμως.

Και στο συγκεκριμένο case δυστηχώς η LianLi δείχνει να χάνει στο δυνατό της σημείο...

:(

Link to comment
Share on other sites

θερμοκρασιες δεν ειδαμε μονο

Δεν υπάρχει κάτι να αναφέρω βρε man, ειλικρινά. Η 4870 Χ2, μετά από 1-2 ώρες Fallout 3 στα 2560x1600 ανεβάζει τα κλασικά 85άρια της.

Ότι Air-Flow και να χεις, η κάρτα αυτή είναι beast :D

Link to comment
Share on other sites

μπράβο man, βρήκα χρόνο να το δω προσεκτικά....

αντικειμενικός και με την αναλυτικότητα που μας έχεις συνηθίσει...

είσαι όμως κακομαθημένος:P δεν είναι ανάγκη να είναι 4πλό ψυγείο και 10lt τανκ για να λέγεται υδρόψυξη... ναι θα μπορούσε να είχε καλύτερη πρόβλεψη αλλά δε νομίζω ότι δεν κάνει για νερό...

πάντως όντως πολύ ακριβό για να έχει τα κουσούρια που αναφέρεις...

Link to comment
Share on other sites

τα συχαρητήρια μου και από εμενα γιατί η παρουσίαση ήταν απλά καταπληκτική και αναλυτική:kiss:...

το κουτί είναι απλά απίστευτο αλλα λιγάκι εφκαμτο. ένα πράγμα που με παρεξένεψε ήταν τα drive που τα παίρνει πλάι , δεν το είχα δει σε κανένα άλλο κουτί αυτό πρωτότυπο.και το τέλειο ήταν τα ρεύματα των σκληρών δίσκων χωρίς να στρίβουν καλώδια και λοιπά;P..

Link to comment
Share on other sites

Αν και καθυστερημένα, Γιώργο, πραγματική πολύ δυνατή παρουσίαση...

Εν τέλει καταλήγουμε σε ενα συμπέρασμα:

Για ποιόν λόγο η Λιαν Λι (και η κάθε Λιαν Λι) δεν ακολουθεί ενα αυστηρό beta-testing ακομα και στα κουτιά της, ετσι ωστε να αποφύγει παιδιαριώδη λάθη (τα οποία προφανώς μαστίζουν και το X2000)...

Η μονη δικαιολογία (?) που μου έρχεται στο μυαλό ειναι οτι προφανώς δεν γίνεται μια εταιρεία να βγάλει το τέλειο απο όλες τις αποψεις κουτί, γιατι πολύ απλά δεν θα υπήρχε λόγος να ξαναβγάλει ενα επόμενο...

Τουτ' έστιν, αυτο το κουτι μου δινει την εντύπωση πως ειναι "ζυγισμένο" και οι οποιες κακοτεχνίες ειναι εσκεμμένες εν μέρει.

Και πάλι grats ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο και αναλυτικο review μαν.

Δυστυχως καποια απο τα αρνητικα που αναφερεις τα αντιμετωπισα κι εγω στο V2010Α.

Με εκνευρισε ιδιαιτερα το γεγονος της αγορας 2 εξτρα προσοψεων γιατι το κουτι το εχω στο σαλονι και φαινοταν σαν @@@@ να ειναι μπεζ και μαυρο τα drives. Η δοκιμη που εκανα να τα βαψω καλυτερεψε την κατασταση αλλα δεν γλυτωσα την αγορα.

Επισης ο συντονισμος των πλαϊνων σε μενα δεν υφισταται, οπως επισης το συστημα των δισκων ειναι με λαστιχενια δαχτυλιδια αρα no vibrations και απο εκει. Επισης μεγαλο αρνητικο η ελλειψη χωρου για υδροψυξη.

Ή μεγαλη πατατα στο Χ2000 ειναι κατα την αποψη μου η τοποθετηση του Fan Controller. Απλα ελεος..

Link to comment
Share on other sites

Μπα man όχι, δεν έχει τέτοιες βιδούλες με anti-vibration σε μένα. Όπως και στο V2000 και στο V2100 που είχα/έχω, έτσι και εδώ, είναι βίδες σαν αυτές:

V2100F02.jpg

Δε γίνεται να μπουν οι anti-vibration γιατί δε χωράνε στο rail, μιλάμε για χοντρή μπούρδα...:(

Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις δεν το ξέρω (και το φωνάζω - ο Κοπρίτης έχει βαρεθεί το παιδί να με ακούει)?

Δες και εδώ, από το επίσημο site:

x2000u002.jpg

Είναι γελοίο - απλά. Διπλο-τσέκαρα και το bundle, απλά τίποτα. Οι βίδες είναι οι κλασικές φασαριόζες του V2000/V2100.

Link to comment
Share on other sites

Να τονίσω κάτι ξανά - το Χ2000 έχει απίστευτο Air Flow.

Εβαλα τα πράγματα στο V2100 γιατί το Χ2000 θα πάει στο εργαστήρι και ντάξει, το κουτί το πιάνω και είναι ζεστό. Το Χ2000 ήταν απλά παγωμένο (και δεν έχω βάλει ΚΑΝ Fallout 3 σήμερα να παίξω).

Πραγματικά το Χ2000 έδιωχνε πολύ αέρα από μέσα του :T:

edit: Μιλάμε τραβάει χοντρά ζόρια η Χ2 στο V2100, ο ανεμιστήρας σχεδόν άμεσα ανεβάζει (ενώ στο Χ2000 περνούσε αρκετή ώρα μέχρι να το κάνει - και αυτό σταδιακά)...

Μου θυμίζει τις 3870Χ2/9800GX2 στο V2000...δεν το πιστεύω ότι από την πρώτη κιόλας μέρα μου λειψε :hehe:

(βέβαια γλίτωσα από τα γουργουρητά, εδώ φαίνεται πως όλα κουμπώνουν καλύτερα)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, ένα μεγάλο μπράβο και απο μένα στον Γιώργο. Απλά ..."μετράς".

Τελικά, με όλα αυτά που διάβασα (ειδικά για το cable-management) χαίρομαι πάρα πολύ με την αγορά του CoolerMaster HAF932.

Θα τραβήξω μερικές φωτογραφίες για να δείτε τι ακριβώς εννοώ..

Οσο επίσης για το airflow και εκεί τα σπάει το HAF932.

q6600@3.6 4850, και ο q6600 με μια coolermaster v8 δεν υπερβαίνει ΠΟΤΕ τους 56C!

Βέβαια είναι ΤΡΥΠΙΟ.. Αλλά έχω φροντίσει να το έχω σε σημείο που να μην κυνδινεύει σε περίπτωση που ο (no-glass ~ εγώ) ρίξει ΠΑΛΙ κανένα ποτήρι με καφέ :D.

Conratz George

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now