Recommended Posts

Είναι κάτι που δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω με σιγουριά, στην Computex που έκανα την ερώτηση στους εκπροσώπους μου είπαν πως μάλλον ναι, γίνεται. Αν και δεν έχω πολλους M.2 τριγύρω να παίξω, δεν βρίσκω τον λόγο για τον οποίο να μην γίνεται.

Τhanks a lot ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι π00τ@νι@ έχει κάνει η Asrock και σε μερικά stock βγαίνει αρκετά πιο πάνω; :que:...

Κανένα enhanced turbo;

Επίσης με σκότωσε η τιμή... :'(....

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για το review παίδες.

Για τα Μ.2 τώρα, σίγουρα μπορούν να κάνουν software RAID. To θέμα είναι το hardware RAID το οποίο σίγουρα δεν κάνουν. Θέλει controller για αυτό το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο που καλοκαιριατικα καθεστε και ψηνεστε για να μας δινετε τροφη !!

1) Γιατι λεει στο πινακα ddr4/ddr3l ? μπαινουν και οι δυο ?

2) Η τιμη της πραγματικα για αυτα που προσφερει ειναι αψογη !!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε :)

Οι Skylake υποστηρίζουν DDR3 στον IMC τους που προσανατολίζεται κυρίως για laptops και άλλες mobile συσκευές, στο desktop δεν βλέπω προς το παρόν να κυκλοφορεί μητρική με DDR3.

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνω:

Η μητρική δείχνει πως μπορεί να κάνει RAID0 από το BIOS, που σημαίνει πως είναι bootable.

Για επιβεβαίωση όμως θα χρειαστεί να το δω από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ένα πολύ δυνατό σετ χαρακτηριστικών και ένα τίμιο bundle, η τιμή της αναμένεται στα 190?, ενώ συνοδεύεται από 2 έτη εγγύησης.

Αυτό είναι σίγουρο; Αν ναι θέλω μια τώρα,

Εγω γιατί στο e-shop την βλέπω να έχει +300 και έξω επίσης πάνω απο +270;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σίγουρο; Αν ναι θέλω μια τώρα,

Εγω γιατί στο e-shop την βλέπω να έχει +300 και έξω επίσης πάνω απο +270;

Λάθος στην εσωτερική πληροφόρησή μας! Διορθώθηκε ενώ άλλαξε και η βαθμολογία. Ευχαριστούμε για την υπόδειξη!

Διορθώνω:

Η μητρική δείχνει πως μπορεί να κάνει RAID0 από το BIOS, που σημαίνει πως είναι bootable.

Για επιβεβαίωση όμως θα χρειαστεί να το δω από κοντά.

Πλέον το Intel Rapid Storage Technology υποστηρίζει RAID μέσω PCI-e, οπότε θεωρητικά είναι εφικτό!

Link to comment
Share on other sites

Λάθος στην εσωτερική πληροφόρησή μας! Διορθώθηκε ενώ άλλαξε και η βαθμολογία. Ευχαριστούμε για την υπόδειξη!

Πάντως στα 220-260 euro θα ήταν τρελό value for money.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το Intel Rapid Storage Technology υποστηρίζει RAID μέσω PCI-e, οπότε θεωρητικά είναι εφικτό!

Να φανταστώ πως θέλει το τελευταίο oROM και drivers ή είναι μόνο ατού του Z170? Γιατί μητρική δεν αλλάζω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now