Rage

Χ99 built... με τη βοηθεια σας!

Recommended Posts

οβερκιλ το κερατο μου? Ξεφευγει πολυ ο επεξεργαστης μετα.

Οπως ειχα πει και αρχικα σχεδον ολες οι mobo οπτικα ειναι χαλια. Μονο αυτες οι 2 μου αρεσουν και τρωω κολληματα με αυτα τα χαζα!

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ short για επικές βλακείες! :) Πάρε την rampage με τον 5930k όταν έχεις τα χρήματα, μην δώσεις πάνω απο 300 ευρώ για μητρική για τον 5820k

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές που είπα πριν προσθέτω και την SLI που πάλι έχει το oc socket.

Αν αναλογιστείς ότι πολλά καταστήματα λένε από 1-3 ημέρες και είχες κάνει την παραγγελία προχθές, αύριο θα είχες μητρική :hehe:

Τώρα πας από Δευτέρα-Τρίτη ή δίνεις παραπάνω λεφτά και πας στην Χ99-Α που είδα ότι στο you.gr είναι ετοιμοπαράδοτη.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές που είπα πριν προσθέτω και την SLI που πάλι έχει το oc socket.

Αν αναλογιστείς ότι πολλά καταστήματα λένε από 1-3 ημέρες και είχες κάνει την παραγγελία προχθές, αύριο θα είχες μητρική :hehe:

Τώρα πας από Δευτέρα-Τρίτη ή δίνεις παραπάνω λεφτά και πας στην Χ99-Α που είδα ότι στο you.gr είναι ετοιμοπαράδοτη.

Ειμαι αναποφασιστος αγοραστης (mr. Bean φαση)

Σοβαρα τωρα, απλα περιμενα να μου ερθει η χρεωστικη μου παιδες, δεν το κωλοβαραω για συγκεκριμενο λογο.

Ηδη εχω κανει τις παραγγελιες μου και σημερα θα αποφασισω και μητρικη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Το εστησα το μαραφετι, έβαλα και λειτουργικό.

2 ερωτήσεις.

Το cpu fan speed το έκανα ignore γιατί έβαλα εκεί τη αντλία από την h100i-gtx. Σωστά λάθος???

2ον... Στο bios δεν βλέπει καν τον samsung ενώ δουλεύουν όλα... :/

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν καλορίζικα.

για τον ssd δεν ξέρω να σου πω αλλά για την αντλία κάλο είναι να τις δώσεις ρεύμα με ένα μολεξ εγώ έτσι έκανα στο enermax και έβαλα τα φανς στο cpu header για να τα ρυθμίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Αντώνη. Θα τα φτιαξω με ένα σπλιτερ στο cpu fan και θα βάλω όπως ειπες την αντλία. Μόλις έκανα και το bios update.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω και τη βοηθεια σας για επιλογη GPU τελικα γιατι με την firepro δε βγαζω ακρη με τπτ!

Να σημειωθει πως αν, που καποια games θα παιξω θα ειναι σε 1080p. Οχι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Γλυκο κοιταζω και καποιες AMD στα ιδια χρηματα... Tι να πω. Με την 970 που ειχα στο συστημα που πουλησα δεν ειχα κανενα θεμα ενω τις AMD λιγο τις πηρα απο φοβο πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now