maska79

Ταινίες & Σειρές...

Recommended Posts

gone girl, Dracula και hunger games ακομη κλαιω τα 3.5Ε που εδωσα για cinema.

Predestination,Equalizer,fury,Edge of tomorrow,snowpiercer παρα πολυ καλες

και καλουτσικες οι maleficent,john wick,the lone ranger 21 & 22 jump street

Κακό το Gone Girl και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλή το Equalizer & Fury ?

Μήπως πολύ απλά είσαι μόνο της δράσης στις ταινίες ?

Ειδικά το Fury δεν είναι για πάνω από ένα 5/10.

Το δε Equalizer, πιο κλασικό και "αντιγραφή" στην γνωστή συνταγή και από το Taken... 1...2...3

Link to comment
Share on other sites

Κακό το Gone Girl και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλή το Equalizer & Fury ?

Μήπως πολύ απλά είσαι μόνο της δράσης στις ταινίες ?

Ειδικά το Fury δεν είναι για πάνω από ένα 5/10.

Το δε Equalizer, πιο κλασικό και "αντιγραφή" στην γνωστή συνταγή και από το Taken... 1...2...3

Αληθεια τι σου αρεσε στο gone girl περα απο την ηθοποιια της πρωταγωνιστριας?Εγω προσωπικα απο την αρχη καταλαβα τι παιζει χωρις να δω το trailer η κατι αλλο.Προβλεψιμο σεναριο με αθλια ηθοποιια ηταν.

Ολες οι ταινιες με δραση ειναι "αντιγραφες" καποιας γνωστης συνταγης, αυτο που κανει την διαφορα ειναι το πως το σκηνοθετουν αλλα και ποσο καλα παιζουν οι ηθοποιοι.

Ναι κατα καιρους εχουμε κι ενα διαφορετικο σεναριο δρασης αλλα ειναι μια στις 100.Αυτο δεν σημενει οτι αυτη η μια ειναι ταινιαρα και οι αλλες 100 >5/10.

Link to comment
Share on other sites

Sorry κι ολας που απο την αρχη καταλαβα οτι εφυγε μονη τις.Απο εκει και περα δεν ηταν και πολυ δυσκολο να καταλαβεις τι επαιζε.Το θεμα ομως δεν ηταν τ οτι καταλαβα τι παιζει αλλα η αθλια ηθοποιια (κυριως του Ben) μ εξερεση την πρωταγωνιστρια που επαιξε φοβερα.

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεμένος αλλά δεν ήταν μόνο το οτι έφυγε μόνη της η ιστορία στην ταινία.

ναι δεν ειναι οτι εφυγε μονη της, ειναι και οτι ειναι γεματο τρυπες το σεναριο :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι τα κενά που τους άφησε το Gone Girl.. Πάντως προβλέψιμο δεν το λες με την καμμία!! Υπερβολές..

Καλα πλακα κανεις ετσι ? :o

Για 6,5... απλα ηθελε καμια ωρα ακομα για να εξηγησει πολλα πραγματα! Βιαστηκαν να την τελειωσουν!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει κόσμος που βαθμολόγησε κακά το Knowing επειδή λέει πέθανε στο τέλος ο Nicolas Cage.

:D

Λες και υπάρχει απαράβατος κανόνας ότι ο πρωταγωνιστής δεν πρέπει να πεθαίνει, ότι όλα τα ερωτήματα πρέπει να απαντώνται, ότι απαγορεύεται κάποια ταινία να αφήσει κάτι στην φαντασία σου από το τέλος κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ειδα το fury ταινιαρα, 8,5. μονο στη τελευταια μαχη τα χαλασε λιγο και το περασε σε ηρωικο και μη ρεαλιστικο επιπεδο.

τρομερη φωτογραφια, πολυ ωραιες μαχες, ειδικα η εμπλοκη με το tiger ηταν συναρπαστικη. ωραια και τα γραφικα απο τους υπολογιστες(wot) στην μαχη, ειδικα στο σημειο που ξεκολα ο πυργος απο το διατρητικο.

επισης δειτε αυτο What We Do in the Shadows (2014) - IMDb πολυ γελιο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει κόσμος που βαθμολόγησε κακά το Knowing επειδή λέει πέθανε στο τέλος ο Nicolas Cage.

:D

Λες και υπάρχει απαράβατος κανόνας ότι ο πρωταγωνιστής δεν πρέπει να πεθαίνει, ότι όλα τα ερωτήματα πρέπει να απαντώνται, ότι απαγορεύεται κάποια ταινία να αφήσει κάτι στην φαντασία σου από το τέλος κλπ.

Έτσι ακριβώς, εμένα προσωπικά ειδικά αυτές οι ταινίες που σε αφήνουν λίγο να ψάχνεσαι με ιντριγκάρουν περισσότερο :D

Thanx for the SPOILER bro!!!

Σιγά την απώλεια. Ελεεινή ταινία, αν το spoiler λειτουργήσει αποτρεπτικά να την δει κάποιος, να πει μετά και ευχαριστώ στον Πέππα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει κόσμος που βαθμολόγησε κακά το Knowing επειδή λέει πέθανε στο τέλος ο Nicolas Cage.

:D

Λες και υπάρχει απαράβατος κανόνας ότι ο πρωταγωνιστής δεν πρέπει να πεθαίνει, ότι όλα τα ερωτήματα πρέπει να απαντώνται, ότι απαγορεύεται κάποια ταινία να αφήσει κάτι στην φαντασία σου από το τέλος κλπ.

Η ταινία αυτή μ' άρεσε πολύ, αλλά ξενέρωσα απίστευτα με το τέλος της. Όχι επειδή πέθανε ο Nicolas Cage, αλλά επειδή τελείωσε κάπως "κακά" :P

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει δεί το Breaking Bad και του άρεσε , ας ρίξει μία ματιά στο better call saul , είναι η ιστορία του δικηγόρου του γουόλτερ μερικά χρόνια

πριν τα γεγονότα του Breaking Bad

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει δεί το Breaking Bad και του άρεσε , ας ρίξει μία ματιά στο better call saul , είναι η ιστορία του δικηγόρου του γουόλτερ μερικά χρόνια

πριν τα γεγονότα του Breaking Bad

Ο αδερφός μου μου έλεγε ότι μαζί με το House of Cards είναι άνετα οι δύο καλύτερες σειρές των τελευταίων 2 χρόνων. Άκουσα τα καλύτερα και από άλλους. Θα την τσεκάρω οπωσδήποτε στο μέλλον ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το bb δεν με τρέλανε κ πείτε ότι θέλετε..γούστα είναι αυτά! Επίσης το bb είχε το χειρότερο επεισόδιο όλων των σειρών π έχω δει ποτέ..το επεισόδιο με την μύγα! Είχε και τις καλές του στιγμές αλλά ήταν τόσο κουραστικό και τόσο ηλίθιο το τέλος του για τα γούστα μου που μ άφησε μια απίστευτη πικράδα!

Μόλις είδα το hunger games mockingjay part 1..Κρίμα τις 2 ώρες που έχασα! Στα πρώτα 2 θα έδινα άνετα ένα 7 σε αυτό δεν δίνω ούτε 4! Μια μέτρια ταινιούλα για να κόψουμε εισιτήρια! Ευτυχώς δεν πήγα cinema :)

Link to comment
Share on other sites

Ο Saul είναι πριν τα γεγονότα του BB η μετά; κάπου είχα διαβάσει για το δεύτερο..

Πριν τα γεγονότα του BB.

Στο BB έβαλα 9 στο IMDB, ξεκίνησα να το βλέπω όσο παιζόταν η 4η season και μετά απλά αγωνιωδώς περίμενα την 5. Με άφησε με τις καλύτερες εντυπώσεις και μαζί με Friends και House of Cards είναι στο top3 των σειρών που έχω δει.

Σήμερα είδα τα πρώτα 4 επεισόδια του Better Call Saul και όντως θυμίζει BB σε κάποια πράγματα (αφού αυτοί δημιούργησαν και το BB), αλλά από κει και πέρα δεν με εντυπωσίασε ΤΟΣΟ πολύ όσο ακούγεται. Εννοώ θα συνεχίσω να την βλέπω, αλλά μέχρι στιγμής πάει λίγο αργά, ωστόσο έχει ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now