maska79

Ταινίες & Σειρές...

Recommended Posts

Island of Death (1976)

Ενα ζευγάρι Άγγλων τουριστών σπέρνει τον τρόμο και τον θάνατο σε ένα μικρο Ελληνικό νησί. Κάλτ θρίλερ εποχής του Νίκου Μαστοράκη. Καλή διασκέδαση.

[video=youtube;9_z5LaR0aM0]https://www.youtube.com/watch?v=9_z5LaR0aM0

Link to comment
Share on other sites

Το είδα εχθές, δεν ξέρω αλλά μήπως "μπάζει" λίγο το σενάριο?

Καλό ήταν, απλά είχε 2 αδύναμα σημεία, η υπερβολική ώρα μέχρι να φύγουν και το τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Το είδα εχθές, δεν ξέρω αλλά μήπως "μπάζει" λίγο το σενάριο? :hmmm:

Το σενάριο ειναι τυπικό χολιγουντιανό δραματοποιημένο μελό για να φέρει τεράστια κέρδη από τα πρόβατα, το ενδιαφέρον είναι η δουλειά που έγινε στο "θεωρητικό" κομμάτι αλλά και στα απίστευτα γραφικά απο τον Νολαν και τους συνεργάτες του. Για τους φίλους της αστρονομίας και όχι μόνο ήταν μια καλή ταινία. Επίσης, μπορείς να απολαύσεις πολλή περισσότερη διασκέδαση από μια ταινια σαν το Interstellar παίζοντας Elite Dangerous εξερευνώντας τον Γαλαξία.

[video=youtube;6c_CW3Iv6j4]https://www.youtube.com/watch?v=6c_CW3Iv6j4

Edited by IntelUser2525
Link to comment
Share on other sites

Death Wish (1974)

Ο αρχιτέκτονας μηχανικός Πόλ Κέρσι μετατρέπεται από εναν φιλήσυχο "δημοκράτη" σε έναν αδίστακτο εκδικητή της νύκτας μετα τον βιασμό και την δολοφονία της γυναίκας και της κόρης του στην Νέα Υόρκη της δεκαετιας του 1970. Ενα κλασσικό έργο εκδίκησης άλλα και μια ματιά στην αμερικάνικη κοινωνία της εποχής η οποια άλλαζε ψυχοσύνθεση και χαρακτήρα με τον ανεπανάληπτο Τσάρλς Μπρόνσον, πατέρα του Τσακ Νόρις, ο οποίος δεν δίνει ρέστα και μοιράζει σφαίρες με πόνο. Καλή Διασκέδαση.

[video=youtube;iBnjPLcj3Lc]

Edited by IntelUser2525
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που χάλασε εμένα στο interstellar ήταν το μήνυμα που προσπάθησε να περάσει. Ακόμη μια ταινία που παρουσιάζει το άνθρωπο ώς δημιουργό του κόσμου..

Επίσης,το Gods and Kings με απογοήτευσε..Δεν το περίμενα από ταινία του Scott..

Link to comment
Share on other sites

Fast & Furious 7 :shades:

Δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει πιο εξωπραγματική αυτή η ταινία, μάλλον αν πολεμούσαν με εξωγήινους. ;P..

Αλλά κατά τα άλλα μια χαρά για αυτό που υπόσχεται, άμυαλη δράση. 9/10 γιατί κάπου έκανε κοιλιά επειδή είχε διάλογους χωρίς δράση.

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Οκ για τον Τραβόλτα ήμουν σίγουρος ετσι και αλλιως δεν μου άρεσε ποτέ σαν ηθοποιός, αλλά και ο ΤΟΜ?

Wtf guys???

:hehe: :hehe: :hehe:

Μια παρεουλα της παρτουζ ειναι ολοι εκει στην Εκλησσια της Σαιντεολογιας, ο Κρουζ ειναι γνωστο οτι ειχε και σχεση με τον αρχηγο της Σαιεντολογιας Ντειβιντ Μισκαβιτς και τσιμπαγε 1 δις απο τα κοροιδα της οργανωσης, τα παιρνει απο παντου ο τυπος και μαγκια του.

20f7o6x.jpg

article-0-1AD75822000005DC-814_634x531.jpg

article-0-1AD75822000005DC-814_634x531.jpg

article-0-1AD75822000005DC-814_634x531.jpg

article-0-1AD75822000005DC-814_634x531.j

Link to comment
Share on other sites

Το Βαρύ Πεπόνι: Κλασικός τύπος Ελληνάρα που δεν έχει φροντίσει να αποκτήσει μόρφωση, ειδικότητα ή δεξιότητα, δεν έχει κερδίσει κανένα κανονικό μεροκάματο στη ζωή του, τρώει από τα έτοιμα και πιστεύει ότι η εργασία που του ταιριάζει είναι από διευθυντής και πάνω.

Στην ομώνυμη, βραβευμένη ταινία του Παύλου Τάσιου, το 1977, ο Μίμης (Μίμης Χρυσομάλλης) είναι "το βαρύ πεπόνι", που έχοντας μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του, πουλάει την περιουσία του στο χωριό και φεύγει για να κάνει την τύχη του στην Αθήνα, γιατί δεν θέλει να «γίνει το γκαρσόνι των ξένων», όπως λέει, όταν μια μεγάλη τουριστική επιχείρηση απαλλοτριώνει την περιοχή. Η μοναδική δουλειά που βρίσκει όμως στην Αθήνα είναι και πάλι ως γκαρσόνι, γεγονός που αρνείται να αποδεχτεί και παραιτείται με την πρώτη ευκαιρία.

[video=dailymotion;x1518du]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now