junior-21-

Τhe official sports thread :D

Recommended Posts

Τα κατάφερε και πάλι ο Τζίγγερ να μας βγάλει το νταμπλ ξυνό... Είπαμε να δούμε άσπρη μέρα τώρα που ο αιώνιος αντίπαλος περνάει τα δικά του αλλά το κάθαρμα μας $@#%^&....

Πόσο καραγκιόζης μπορεί να είναι αυτός ο άνθρωπος;;; Αφού δεν το κατέχει, δεν ξέρει πως παίζεται το παιχνίδι, τι θέλει κι ανακατεύεται;;; Λεφτά από την ΠΑΕ δεν βγάζει, αστην ρε άνθρωπε να πάει στο διάολο και μην ανακατεύεσαι...

Link to comment
Share on other sites

A Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι.......:(

14 πόντοι διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο, έκανα τους μλκς παίχτες μας να χαλαρώσουν μαζί και ο

Μπαναώτης που τους άφηνε στο παρκέ λες χωρίς να παίζουν άμυνα....:(

Φυσικά κλασσικός παο, χάλια μαύρα 3 δεκάλεπτα στο 4ο βρήκε ευκαιρία και κέρδισε....Πολύ ωραία...

Φυσικά μετά το τέλος του 2ο τελικού τους πείραζε τους οπαδούς του παο οι πολλές βολές που έχουμε

ρίξει....Σήμερα το τι γίνονταν στο οακα ήταν αδιανόητο....Οι διαιτήτες καταρχάς δεν διέκοψαν ούτε

μία φορά το παιχνίδι για τα αντικείμενα που έπεφταν στον αγωνιστικό χώρο...Για το σπρώξιμο

δεν θα μιλήσω θα γίνω κακός μετά....Το είδατε όλοι.....

Θα το πάρετε με την αξία σας πάλι.....ppfff

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο δεν είναι μόνο αυτό....Να σου θυμίσω ότι το 4ο δεκάλεπτο ξεκινάει με την καθαρή απομάκρυνση της μπάλας από τον Τσιλντρες μου μετράει καλάθι και στην επόμενη φάση, αμυντικό

και 5ο φάουλ του Τεοτοσιτς που ήταν επιθετικό....Ε μετά όλα είναι με το μέρος του παο....

Link to comment
Share on other sites

A Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι.......:(

14 πόντοι διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο, έκανα τους μλκς παίχτες μας να χαλαρώσουν μαζί και ο

Μπαναώτης που τους άφηνε στο παρκέ λες χωρίς να παίζουν άμυνα....:(

Φυσικά κλασσικός παο, χάλια μαύρα 3 δεκάλεπτα στο 4ο βρήκε ευκαιρία και κέρδισε....Πολύ ωραία...

Φυσικά μετά το τέλος του 2ο τελικού τους πείραζε τους οπαδούς του παο οι πολλές βολές που έχουμε

ρίξει....Σήμερα το τι γίνονταν στο οακα ήταν αδιανόητο....Οι διαιτήτες καταρχάς δεν διέκοψαν ούτε

μία φορά το παιχνίδι για τα αντικείμενα που έπεφταν στον αγωνιστικό χώρο...Για το σπρώξιμο

δεν θα μιλήσω θα γίνω κακός μετά....Το είδατε όλοι.....

Θα το πάρετε με την αξία σας πάλι.....ppfff

Πίκρα, ε Γιώργο;;;

Πάλι η διαιτησία σας φταίει;;; Αφού έφυγε ο Βασιλακόπουλος... :hehe:

Κάτσε και δες το παιχνίδι με την ηρεμία σου και θα καταλάβεις γιατί χάσατε και γιατί ο Παναθηναϊκός ΟΠΩΣ και να το δεις είναι καλύτερη ομάδα.

Με τέτοια ποσοστά για 30 λεπτά, ΚΑΜΙΑ ομάδα στον κόσμο δεν χάνει... Εκτός από τις ομάδες του Γιαννάκη.

Κάπου στο πάγκο ξεχάστηκε ο Σοφοκλής...

Τέλος πάντων... Δεν υπήρξε κανένα μα κανένα σπρώξιμο. Υπήρξαν σφαλτσοσφύριγματα όπως γίνεται πάντα... Τα δυο αντι-αθλητικά φάουλ ήταν 1000%, όπως και το 5ο φάουλ του Τεόντοσιτς... Τώρα αν εννοείς σπρώξιμο ένα αμφιλεγόμενο διώξιμο της μπάλας μέσα από το καλάθι από τον Τσίλντρες... Εντάξει, μας σπρώχνουν... :hehe:

ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 5 ΧΡΥΣΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κίμωνα ξεκίνησα να γράφω δίνοντας ευθύνες στην ομάδα μου και στον γαμω-προπονητή μου...

Η διαιτησία είναι η τελευταία για μένα που φταίει και απλά την ανέφερα για το λόγο που είπα μετά το

τέλος του 2ου τελικού και τα περί πολλών βολών υπερ του Ολυμπιακού.

Επίσης αν διαβάσεις και το επόμενο ποστ μου, λέω ότι η κατρακίλα ξεκίνησα από τα 2 αυτά σημεία, του Τσιλντρες και του Τεοτοσιτς που για μένα έχει στηθεί και ο Μπατιστ πέφτει πάνω του...

Ο Σοφο, ξεχάστηκε γιατί δεν μπήκε πότε στον ρυθμό του αγώνα που ήταν πιο γρήγορος από τα προηγούμενα 2 παιχνίδια

και από την άλλη Μπουρούσης και ο παππούς Βουγιασιτς έπαιζαν καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία σου κουβέντα όμως ήταν σχετική με δικαιοσύνη και τα λοιπά...

Ειδικά στο μπάσκετ δεν ακυρώνεις ποτέ κανέναν παίκτη. Αν ο Σόφο έμπαινε τη στιγμή που η ομάδα σου είχε χάσει την ευστοχία της στην περιφέρεια, και προσπαθούσαν οι Τεόντοσιτς-Παπαλουκάς-Μπέβερλι να του περάσουν την μπάλα στη ρακέτα, θα κέρδιζε τουλάχιστον φάουλ από τους κουρασμένους Μπατίστ-Πέκοβιτς.

Ο προπονητής θεώρησε σωστότερο να λιώσει στο παρκέ τον παππού Βούισιτς και τον βαρύ Μπουρούση, ο οποίος από ένα σημείο και μετά δεν έπαιζε ούτε άμυνα ούτε επίθεση, απλά ανεβοκατέβαινε το γήπεδο...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κλασσικός παο, χάλια μαύρα 3 δεκάλεπτα στο 4ο βρήκε ευκαιρία και κέρδισε....Πολύ ωραία...

Διορθωση:

Ο κλασικος ΠΑΟ εδω και αρκετα χρονια, ειναι αυτος που σε ξεσκιζει για 3 δεκαλεπτα και στο 4ο τρεχει και δε φτανει, για να παρει το ματς με την ψυχη στο στομα.

Αυτο τουλαχιστον θυμαμαι εγω σε παμπολλους αγωνες - για μενα το αποψινο ηταν εξαιρεση.

Και σαφεστατα φταιει ο Ολυμπιακος πρωτιστως και μετα ολα τα αλλα, μιας και τα θεωρω λεπτομερειες μπροστα στην ανυπαρξια του το 4ο δεκαλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε τα περσινά...

Ρε παιδιά κάποια στιγμή το σκορ στην τρίτη περίοδο ήταν 46-60...

και το ματς τέλειωσε 79-70...

Βάλαμε σε 15 λεπτά 33 πόντους βάλανε 10...

Εγώ δεν περίμενα να το γυρίσουμε αλλά μας ανοίξανε και την πόρτα (μην πω τίποτα άλλο)

δεν φταίει ούτε η διαιτησία ούτε το super(!!!) εχθρικό-πολεμικό(!!!!!!!) περιβάλλον...

έκλασε η νύφη σχόλασε ο γάμος που λέμε και στο χωριό μου...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν είδε μετά το παιχνίδι Τσουκαλά έχασε :hehe:

Όταν είσαι 15 πόντους μπροστά και τελικά χάνεις με 10 τότε η διαιτησία είναι το λιγότερο . Μέχρι και ο Beverley έπεξε καλά εχτες .

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα playoffs αμα τα εβλεπες...μπορει να τα εχεις δει δεν ξερω...

Τεσπα...ο Beverly ηταν ο καλυτερος παικτης στην αμυνα...Το μοναδικο...

Ααααχχχ ρε αμα ο Ομπραντοβιτς ειχε τον Τεοντοσιτς θα τον ειχε κανει παιχταρα δεν λεω τπτ αλλο μονο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδί μου διάβασες τι είπα ;

Είπα εγώ ότι ο Beverley ήταν κακός ;

Έλεος ούτε την γνώμη μας δεν θα μπρούμε να πούμε σε λίγο :hehe:

Δεν πειράζει ίσως κλάψετε ακόμα μια χρονιά, αλλά το "του χρόνου" δεν είναι ποτέ μακρια :P

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα συμφωνήσω με τα παιδιά τα πράσινα.

Όταν κερδίζεις 14 πόντους ακόμα και 100-0 να σε παίζει η διατησία δεν χάνεις.Μετά απο το +14 ο Ολυμπιακός (με εντολή Γιαννακη?) έκατσε πίσω και πήγαινε σε φουλ επιθέσεις και καλά που κατέληγαν σε κάτι άκυρα τρίποντα ενώ ο ΠΑΟ έβαλε την μπάλα μέσα στη ρακέτα και έβαζε τα εύκολα.Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα του ολυμπιακου ηταν η στατικοτητα των παικτων του.Κυκλοφορουσαν αργα αργα τη μπαλα κα μαλλον πιστευαν οτι θα μπορουσαν να κρατησουν διαφορα 9 ποντων μονο τρωγοντας το χρονο.Ο χρονος ομως κυλαγε αργα και βασανιστηκα...

Νικησε αυτος που ειχε τη μεγαλητερη καρδια...

Παο...

Link to comment
Share on other sites

εγώ δύο πράγματα έχω να πω α)κρίμα τα λεφτά τον Αγγελόπουλων γιατί έχουν ρίξει πολλά στον Ολυμπιακό και μακάρι να πάρει τον πέοντα(σορρυ που το λέω κιόλας)ο Γιαννάκης δεν έχω τπτ προσωπικό απλά ως προπονιτής δεν διαχειρίζεται καλά την ομάδα(τελευταία 5λεπτα 3ης περιόδου+4η περίοδος συνολικά 3time out)

ΚΑΙ Β)κάτι άλλο κακό που έχουμαι είναι το ότι έχουμε τον Childress με 3εκατ τον χρόνο παίρνει τα πιο πολλά money στην Ευρώπη(Μπάσκετ)(και τα πιο πολλά ακόμα και στο ποδόσφαιρο Ελλάδας)και στα μεγάλα παιχνίδια δεν πολυ φαίνεται.Με λίγα λόγια δεν τον έχουμαι για να νικάμε τον Πανιώνιο(Βάλε τον Μαυροκεφαλίδη και αυτός θα νικήσει τον Πανιώνιο)αλλά για μεγάλους αγώνες

Link to comment
Share on other sites

εγώ δύο πράγματα έχω να πω α)κρίμα τα λεφτά τον Αγγελόπουλων γιατί έχουν ρίξει πολλά στον Ολυμπιακό και μακάρι να πάρει τον πέοντα(σορρυ που το λέω κιόλας)ο Γιαννάκης δεν έχω τπτ προσωπικό απλά ως προπονιτής δεν διαχειρίζεται καλά την ομάδα(τελευταία 5λεπτα 3ης περιόδου+4η περίοδος συνολικά 3time out)

ΚΑΙ Β)κάτι άλλο κακό που έχουμαι είναι το ότι έχουμε τον Childress με 3εκατ τον χρόνο παίρνει τα πιο πολλά money στην Ευρώπη(Μπάσκετ)(και τα πιο πολλά ακόμα και στο ποδόσφαιρο Ελλάδας)και στα μεγάλα παιχνίδια δεν πολυ φαίνεται.Με λίγα λόγια δεν τον έχουμαι για να νικάμε τον Πανιώνιο(Βάλε τον Μαυροκεφαλίδη και αυτός θα νικήσει τον Πανιώνιο)αλλά για μεγάλους αγώνες

[YOUTUBE]
[/YOUTUBE]:que:...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now