junior-21-

Τhe official sports thread :D

Recommended Posts

ROFL.

Όχι στο προηγούμενο παιχνίδι έπαιξαν διαστημική μπάλα... με αντεπιθέσεις...

Ευτυχώς βοήθησε και η διαιτησία γιατί πάλι δεν θα κάνανε τίποτα...

1 off-side goal υπέρ της Inter, 1 γκόλ κανονικό ακυρωθέν λανθασμένα ( μη ηθελημένο το χέρι που ήτανε μαζεμένο και κολλητά στο σώμα του παίχτη ) της Barca...

Σε λίγο θα μας πείς ότι παίζουνε και καλύτερη μπάλα :D

Ρε δεν παιζει Ολυμπιακος Παναθηναικος...μην ξεχνιεσαι...

Γιωργο...νταξει αν το παρει η Bayern το πηρε...εγω πιστευω το αξιζει η Inter...τοσα χρονια προσπαθει...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος και η Μπάρτσα είναι μια κλάση καλύτερη από οποιαδήποτε ομάδα στην Ευρώπη.

Έχει δίκιο όμως ο πάστελ, αξίζει να το πάρει και η Ιντερ. Τόσα χρόνια το παλεύει με κάθε δυνατό τρόπο (μεταγραφές/προπονητές/μαγειρέματα), λογικά ήρθε η ώρα της να δικαιωθεί.

Οι Ισπανοί καλό θα είναι να προσγειωθούν, χθες μου θύμισαν την μπασκετική Μπαρτσελόνα και αυτό το κάθαρμα τον Ναβάρο που συνεχώς βουτάει...

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απ'όλα αυτά εγώ θα σταθώ στο γκολ της Μπάρτσα.

Τι κίνηση έκανε ο αμυντικός που θεωριτικά είναι και λιγότερο τεχνικά καταρτησμένος.Γιο γιο έκανε δύο παίκτες της Inter.Απίστευτος.Αυτά να τα βλέπουμε εμείς που όλο κάτι ξύλα έχουμε στις άμυνές μας...

http://www.youtube.com/watch?v=Fsk96ya0H_k

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό... αντιποδόσφαιρο.

Εύχομαι η Μπάγερν να τους γ****σει 2-3 μπαλάκια στο πρώτο 30λεπτο να δούμε πώς θα κλειστούνε ταμπούρι πίσω τότες οι καθυστερημένοι

Συμφωνώ απόλυτα, τα ίδια έκανε ο μουρίνιο όταν ήταν στην τσέλσι..ο ορισμός του αντιποδοσφαίρου..τουλάχιστον χτες έπαιζε και με 10 όμως..και η κόκκινη ήταν τελείως άκυρη..μπορούσε να δώσει μια κίτρινη για αρχή...

Το μπράβο μου πάει που άντεξαν με 10 και περάσαν.

Αλλά όχι πως αδικήθηκε τώρα και η υπερδιαστημική ομάδα του γκουαρντιόλα!!..όσο κόκκινη ήταν στην Ιντερ τόσο και το γκολ δεν μετρούσε της μπαρτσελονα...

Link to comment
Share on other sites

...και η κόκκινη ήταν τελείως άκυρη..μπορούσε να δώσει μια κίτρινη για αρχή...

Το μπράβο μου πάει που άντεξαν με 10 και περάσαν...

Είχε ήδη κίτρινη ο Μότα, οπότε αν έβλεπε 2η πάλι εκτός θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου,

Σε μια διεκδίκηση της μπάλας η Βραζιλιάνος μέσος προέταξε το δεξί του χέρι και βρήκε στο πρόσωπο και στο λαιμό στον Σέρχι Μπούσκετς, ο οποίος βέβαια έκανε εντυπωσιακό... θέατρο.

Χαρακτηριστικό είναι πως είχε ξαπλώσει με τα χέρια στο πρόσωπο και πονηρά τα έβγαλε για να δει τι συμβαίνει γύρω του και τι... έχει καταφέρει, ενώ εν συνεχεία, όταν ο Τιάγκο Μότα τον έπιασε για του μιλήσει, κράταγε το κεφάλι του και έκανε πως πονάει!

sport24

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για την πρόκριση στον τελικό. Κρίμα που αυτοί οι παίκτες δεν έχουν ένα ισάξιο και σοβαρό προπονητή να τους καθοδηγεί στην διάρκεια του αγώνα.

Αυτή η γραφική φιγούρα, ο Γιαννάκης, απέδειξε και χθες πόσο λίγος είναι. Ειδικά στα τελευταία 5 λεπτά της κανονικής διάρκειας και σε όλη την παράταση ήταν για ντομάτες... Άσχετα time out, άσχετες αλλαγές (καμία δηλαδή), μηδενική καθοδήγηση...

Η αλτικότητα του Childress και το πείσμα του Μπουρούση έκριναν την αναμέτρηση... Ειδικά στον Μπουρούση τον οποίο ξέχασε στο πάγκο για 20 λεπτά, πρέπει ο γύφτος να ανάψει πολλές λαμπάδες.

Τα πράγματα θα είναι πολύ δύσκολα στον τελικό, όχι γιατί ο Πασκουάλε είναι 10 φορές καλύτερος προπονητής του Γιαννάκη αλλά και γιατί ο Ολυμπιακός χθες πάλευε για 45 λεπτά στο 110% των δυνατοτήτων του ένα παιχνίδι το οποίο έπρεπε να είχε καθαρίσει στα μισά του 3ου δεκαλέπτου...

Link to comment
Share on other sites

Τον βαρεθηκα και εγω...σε παιζουν ζωνη και ενα συστημα για να την σπασεις δεν εχεις.....απιστευτες φασεις απο τον childress....νομιζω και το τριποντο πηγαινε μεσα? Dread?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το τρίποντο δεν πήγαινε μέσα :P

Όσο για τον Childress.....επιτέλους διακιολόγησε έναν μέρος από τα λεφτά του....έστω με μια φάση....

Link to comment
Share on other sites

Όχι παστέλ δεν έμπαινε το τρίποντο...Το δείχνουν από την κορυφή και φαίνεται πως πάει για air-ball...;)

Ομάδα που την κανονική περίοδο την έχεις νικήσει με 20 πόντους την άφησες να σε κάνει ότι θέλει....:(

Ευτυχώς που νικήσαμε, θα μπορούσαμε να είχαμε χάσει αλλά χάρη στην ικανότητα κυριώς των

παικτών το πήγαμε στην παράταση και στο τέλος νικήσαμε...:)

Αύριο θα είναι ποοοοολύ δύσκολα....Η Μπάρτσα έχει πολύ καλή άμυνα και σουτέρ...;)

Εάν τους χτυπήσουμε στους ψηλούς και με σωστή δουλειά και από τους περιφερειακούς το έχουμε....:D

Link to comment
Share on other sites

Προβλεπω καμια 20αρα διαφορα...

Εν το μεταηυ αυτον το Ναβαρο τον μισω απιστευτα δεν θελω να τον βλεπω αυτο το λει απ που κανει την μπομπιτα τελος παντων δεν μπορω να το βλεπω μου θυμιζει 15χρονα που δεν εχουν αλλες κινησεις...

Εχουν και τον Μαικλ ο οποιος τα καθαριζει ολα απο κατω....

Αστο Γιωργο Εφιαλτης...:(

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το τρίποντο δεν πήγαινε μέσα :P

Όσο για τον Childress.....επιτέλους διακιολόγησε έναν μέρος από τα λεφτά του....έστω με μια φάση....

Μλκ τι λες? Βλεπεις καθολου μπασκετ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Σόφο κάτω από το καλάθι δεν παίζεται. Στην αρχή του ματς "μίλησε" η εμπειρία του Παπαλουκά ή μου φάνηκε ; :D

Και στην Παρτιζάν όμως συγχαρητήρια γιατί ένα σωρό άπειρους πάικτες έχει και χρήματα το 1/10 του ΟΣΦΠ :P

Link to comment
Share on other sites

Μλκ τι λες? Βλεπεις καθολου μπασκετ?

Εσένα από το χθεσινό παιχνίδι θα σου μείνει κάποια άλλη φάση του Childress;

Ακόμα και μέσα στην χρονιά δεν μου άρεσε ο Childress .

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταηυ αυτον το Ναβαρο τον μισω απιστευτα δεν θελω να τον βλεπω αυτο το λει απ που κανει την μπομπιτα τελος παντων δεν μπορω να το βλεπω μου θυμιζει 15χρονα που δεν εχουν αλλες κινησεις...

Ναι ρε Πάστελ, ο άνθρωπος είναι μισητός και κατά την άποψη μου υπερτιμημένος. Σαν τον Αλβέρτη μια εποχή που το μόνο που πρόσφερε μέσα στο γήπεδο ήταν μακρινά σουτ και λίγη άμυνα...

Ο Childress είναι πολύ καλός παίκτης αλλά όχι για την Ελλάδα/Ευρώπη, τα έχουμε ξαναπεί. Μόλις το παιχνίδι γίνεται "αναρχικό", εκεί λάμπει ο Αμερικάνος. Σε παιχνίδι "set" είναι μετριότατος.

Ο Σοφοκλής είναι η μοναδική ελπίδα του Ολυμπιακού να πάρει τον τελικό, αλλά πόσο θα αντέξει, 20-30 λεπτά... Επίσης, ο Κλέιζα έκανε σε γενικές γραμμές κακό παιχνίδι (εκτός βέβαια από 2 κλεψίματα κρίσιμα) τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά. Οπότε χρωστάει ένα γεμάτο παιχνίδι και ας ελπίσουμε να είναι ο τελικός.

Και φυσικά το μεγάλο κακό της Ευρωλίγκα... η διαιτησία όταν παίζουν Ισπανικές ομάδες. Είμαι σίγουρος πως θα δούμε πράγματα που θα εξοργίζουν.

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ο Μilos απλα εδωσε ρεσιταλ πεταξε τρια τριποντα απιστευτα....

3/10.... Ευτυχώς το τελευταίο ήταν τραγικά άστοχο και μπόρεσε να το βάλει ο childres...

Πολύ τυχερός ο Ολυμπιακός φέτος στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now