Recommended Posts

Intel E8600 @ 3952MHz ........ Kintaro ........ 10.59.578 .... 8x494 .... 987.9MHz .... 7-6-6-15 ....x48

Ti γινεται ρε παιδια?

κανεις δεν εχει 8600 / mobo / ram / αερα.

οι overclockers ειναι μονο με ln2?

George δικο σου ειναι το θεμα, ριξε και κανα σκορ τωρα που εισαι σε διακοπες.

494 fsb 10xx.JPG

494 fsb 10xx.JPG

494 fsb 10xx.JPG

57fd07384ebe6_494fsb10xx.JPG.f879e81b6cc

Link to comment
Share on other sites

Intel E8600 @ 4424.3MHz ........ Kintaro ........ 09.59.969 .... 7.5x589.9 .... 943.8MHz .... 7-6-5-15 ....x48

sofos1990 the never ending story ειναι η ολη ιστορια.

καθε τοσο βρισκεις κατι και αντε παλι.

αυτη ειναι η χαρα του overclocking.

589,9 fsb 9xx.JPG

589,9 fsb 9xx.JPG

589,9 fsb 9xx.JPG

57fd0738794b5_5899fsb9xx.JPG.7d1632f002d

Link to comment
Share on other sites

Σόφο είδε αυτό:

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε Intel 45nm & 45nm i7 Intel και Phenom X3 & X4, Phenom II X3 & Phenom II X4 AMD, επεξεργαστές.

Δεν είδε όμως και αυτό που ήταν ακριβώς απο δίπλα:

Αναφορικά με τα rankings έχω ήδη τοποθετήσει κάποια ενδεικτικά Time Zones, χωρίς αυτό να σας περιορίζει. Αν το score σας δεν ανήκει σε κάποιο Time Zone, post-άρετέ το και θα δημιουργήσω νέo ;)

Τρέξε εσύ τα runs με τον Q6600 και θα στα βάλω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Με πέρασα:hehe:

Χωρίς το καλό CW(η πλάκα είναι ότι στην αρχή δεν έκανα καθόλου CW και πήρα 10,03,xxx, μετά έκανα το CW, γι'αυτο δεν βγήκε καλό), το ΤRFC το MemSet το διαβάζει λάθος...κανονικά είναι 60!

Έχει ακόμα να δώσει αυτό το run(τέρμα timings-subtimings).

959125.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει και άλλο.....το επόμενο βήμα που είναι κοντά στα 4300 νομίζω το παίζει...μέχρι 42xx έχω παίξει δηλαδή!

Εμένα αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι τα 6gb δεν απόδοσαν όσο περίμενα/διάβαζα/άκουγα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν πήγαν καλά.....αλλά όχι όσο περίμενα/διάβαζα/άκουγα....ντάξει το προηγούμενο run ήταν με 7-7-6 και αυτό με 7-7-7, αλλά δεν νομίζω το 6 του πρώτου με το 7 του δευτέρου να κάνει να εξαφανίζεται η διαφορά που λένε πολλοί για τα 3-5s που καρδίζεις με τα 6gb kits!

Link to comment
Share on other sites

Intel E8600 @ 4410.1MHz ........ Kintaro ........ 09.57.641 .... 7x630.0 .... 1008.0MHz .... 7-6-5-16 ....x48

Με το που πάγωσε η REX δικαιολόγησε την υψηλή τιμή της.icon2.gif

τελικα κανει δουλεια ο ξυρός παγος στο north και να σκεφτείς οταν την δοκιμασαμε με άζωτο μονο στο cpu δεν πήγαινε ουτε 630 fsb με 1,90 ρεύμα στο north..

ειναι απο τα κομμάτια που ακούνε την ψύξη στο north!

ποσο σου πηγε τελικα max fsb stable ?

Link to comment
Share on other sites

τελικα κανει δουλεια ο ξυρός παγος στο north και να σκεφτείς οταν την δοκιμασαμε με άζωτο μονο στο cpu δεν πήγαινε ουτε 630 fsb με 1,90 ρεύμα στο north..

ειναι απο τα κομμάτια που ακούνε την ψύξη στο north!

ποσο σου πηγε τελικα max fsb stable ?

32αρι προσπαθησα μια ωρα στα 650χ6 και δεν ειχα προβλημα.

validation εκανα 675 με 1,88 στο ΝΒ.

οταν ξαναβρω χρονο και ln θα την δοκιμασω στο 10χ.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον φάκελο C Windows system32 μιας καθαρής XP εγκατάστασης, πάρε το αρχείο xcopy.exe και βάλε το στον φάκελο C Windows system32 της δικιάς μου ;) Το έχουμε πει αυτό πολλές φορές :D

Όχι δεν πιάνει το CW. Δεν υφίσταται καθόλου αν δεν υπάρχει το αρχείο αυτό.

Όποτε μπορέσω θα κάνω update guys. :) Αντώνη χάνεις πολύ στην Classified το 32άρι, λόγω του ότι απουσιάζουν τα PreFetcher Options από το BIOS και λόγω του κάκιστου latency του B2B.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον φάκελο C Windows system32 μιας καθαρής XP εγκατάστασης, πάρε το αρχείο xcopy.exe και βάλε το στον φάκελο C Windows system32 της δικιάς μου ;) Το έχουμε πει αυτό πολλές φορές :D

Όχι δεν πιάνει το CW. Δεν υφίσταται καθόλου αν δεν υπάρχει το αρχείο αυτό.

Όποτε μπορέσω θα κάνω update guys. :) Αντώνη χάνεις πολύ στην Classified το 32άρι, λόγω του ότι απουσιάζουν τα PreFetcher Options από το BIOS και λόγω του κάκιστου latency του B2B.

Το έχω το αρχείο από άλλη εγκατάσταση. Το θέμα είναι ότι άμα το περάσω την ώρα που βρίσκομαι μέσα στην δική σου εγκατάσταση ναι μεν φαίνεται το αρχείο αντιγραμμένο, αλλά το CW πάλι δεν γίνεται. Ένω αν το περάσω την ώρα που βρίσκομαι στο OS του Πέππα και μετά κάνω restart και μπω στο δικό σου, τότε το CW δουλεύει:hehe:

Aυτό με τα prefetchers, δεν νομίζω ότι έχεις δίκαιο....δες το δικό μου run, μια σελίδα πίσω, και κρίνε:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now