Recommended Posts

καλο το λειτουργικο? χε χε χε, ε tony

οπιος το θελη πμ

καλο και γρήγορο αλλα σου ειπα ενα μειονέκτημα που κανει αλλα φτιαχνει μετα απο λιγο!

dread @ παιζεις με της συχνοτητες και τα ss ,αυριο παλι!

Link to comment
Share on other sites

Είχα στείλει πολλές απορίες μου από το nLite σε έναν προγραμματιστή εδώ στα Χανιά, επιτέλους μου απάντησε. Θα επανέλθω με πολύ καλύτερο OS, πιστεύω :T: Όντως είναι κάποια πράγματα για τα οποία δεν φανταζόμουν ότι αν τα έκλεινες έχανες... όπως το ctfmon.exe...

Το θέμα είναι να έχω ένα σωστό σύστημα για δοκιμές :( Στους P4 S478 όλα τα OSs είναι πολύ γρήγορα :D

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατός Τόνυ.Θα με κάνεις να το ξανατρέξω με wazza αυτή τη φορά...

πολλη δυνατο run ΑΝΤΩΝΗ παρολο που δεν εχεις waza ,ΜΠΡΑΒΟ ρε φιλε βαση το δικο σου ετρεχα!;P..

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Αντώναρε!!! Εννοείται πως όλα τα προηγούμενα σκορ που έκανες ήταν καλύτερα από τα δικά μου, απλά σε πείραζα λίγο με το bug του cpuz... :P

Βλέπω έκανες και cw, ωραίος.

Ετοιμάσου, το βράδυ έχει μάχη στα 17Χ201.5... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Αντώναρε!!! Εννοείται πως όλα τα προηγούμενα σκορ που έκανες ήταν καλύτερα από τα δικά μου, απλά σε πείραζα λίγο με το bug του cpuz... :P

Βλέπω έκανες και cw, ωραίος.

Ετοιμάσου, το βράδυ έχει μάχη στα 17Χ201.5... ;)

αντε περιμενω!;P..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το ξαναστέλνω το δικό μου προς το παρόν. 1.5 - 2sec που λέει ότι μου ρίχνει ο Κίμωνας είναι πολύ!

φτιαξε ρεσυ ενα απο την αρχη με server αφου το σκαμπαζεις το θεμα γιατι!

Link to comment
Share on other sites

Τα server ποτέ δεν μου έβγαιναν πιο γρήγορα. Ίσως επειδή την μία τα είχα με SP1 / SP2, την άλλη είχα τα corporate, την άλλη μου έβγαινε corrupted το download...

Θα κατεβάσω όμως 2k3 Enterprise Edition και θα τα ξεκινήσω από την αρχή με υπομονή.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Ήξερα ότι είναι αυτά που πρότειναν όλοι για download, αλλά δεν πίστευα ποτέ ότι ήταν τόσο μεγάλη η διαφορά σε σχέση με τις υπόλοιπες εκδόσεις. Και όμως είναι τελικά. Άργησα να το πάρω χαμπάρι δυστυχώς :D

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις ρε ΤΟΝΥ τι εχεις χρησιμοποιησει γιατι εδω στον alex_tpc ριχνεις 3 δευτερολεπτα με 10ΜΗz παραπανω που αυτος ειναι 1ος στην κατηγορια 9.xx στο XS. Για μενα αυτο το σκορ δεν ειναι valid...δηλαδη εχεις κανει 205 pp με EVGA ενω ο αλλος εχει κανει ακριβως το ιδιο pp με την R2E...

Δες ομως τις διαφορες σας:

Eσυ: EVGA

Aυτος: R2E--> prefetchers

Eσυ: παιζεις πιο χαλαρα τις μνημες με 7-8-7-18 trfc:60

Aυτος: σφιχτα 7-7-6-18 trfc:60

Εσυ:maxmem 600

Αυτος: 610

Για μενα τα +10MHz δεν δικαιολογουν τι διαφορα των 3sec...

Edited by Pastelidis.n.s.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος αλλά με τους D0 επεξεργαστές δεν παίζουν ρόλο τα prefetcher.Κάπου το είχα διαβάσει όταν τους πρωτολάνσαραν αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς.Μπορεί να λέω και μπαρούφα.Πάστελ τρέχα κι εσύ να δούμε αν ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

pastel τα pp εγω αυτα δεν τα ξερω και δεν καταλαβαινω τον λογο που αμφισβητεις το σκορ μου.

για να το βγαλο εγω αυτο επαιζα 3 ωρες δεν καταλαβαινω γιατι με αμφισβητεις και δευτερον με προσβαλεις οτι δεν ειναι valid και ξερω εγω..σε πληροφορο οτι εγω ειμαι αυτος που στην συχνοτητα ειμαι κυριος..

προφανος ητανε καλο το run και στην τελικη δεν καταλαβα ποιος ειναι αυτος που λες και πρεπει να τον εχουμε σαν παραδειγμα,εγω ειμαι απλος άνθρωπός και δεν ξερω απο pp και δεν γουσταρω προσβολες τετιες τυπου και καλα μας κοροιδευεις εδω δεν μιλισανε η άνθρωποι που πεζαμε παρεα.

'ημαρτον πια ρε παιδια ολοι δηλαδη πρεπει να σκεφτομαστε με μαιμουδιες!

και οσο για τα prefetcher που λες δεν εχουνε καμια διαφορα !

και νομιζω οτι η συχνοτητα μου με του κυριου δικαιολογη ακριβως την διαφορα με ενα καλο run με τα κολπα του φιλου μου του kintaro και με καλο λειτουργικο.οταν λεω εγω οτι το 32αρι δεν ειναι αξιοπιστο και βγαζει οτι να ναι που το εθεσα και εχτες αν ειδες.τρεχτο 2 φορες με τα ρολογια ολα ιδια και πες μου αν σου βγαλει το ιδιο!

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο προσπάθησα επανειλημμένα να σου εξηγήσω κάτι, αλλά φαίνεται δεν θες να με καταλάβεις. Αν καταφέρω να έρθω Αθήνα (πρέπει να κάνω γερές οικονομίες απ'ότι φαίνεται :() θα σου εξηγήσω κάποια πράγματα γιατί έχεις κολλήσει λιγάκι.

Το ότι ο άλλος δεν έχει το τέλειο available memory ή δεν έχει την τρομερή ASUS μητρική που θα τα πάρει όλα στο 32άρι, δεν πάει να πει ότι με την Classified δεν μπορείς να κάνεις γρήγορα runs. Όταν βλέπω RTL = 54 στο run του Tony και την available memory 20MB πιο κάτω από το καλύτερο που μπορείς να πας με 600MB Maxmem, δεν σοκάρομαι καθόλου με τον χρόνο του, αντιθέτως τον βρίσκω πολύ πολύ λογικό. Ναι, ναι ξέρω, δεν έχω παίξει ποτέ με i7 όσο εσείς, και απλά έχω ένα laptop και καμιά 10αριά P4 επεξεργαστές οπότε είναι σαν να μιλάω στην θεωρία, αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι έχω αφιερώσει εκατοντάδες ώρες στο κολο-πρόγραμμα αυτό προσπαθώντας να καταλάβω διάφορα πράγματα. Μιλάμε για τρελό κάψιμο. Και όλα αυτά για ποιον λόγο; :o

Δυστυχώς δεν θα πάρω το μέρος σου σε αυτήν την κατηγορία κατά του Tony... παρόλο που τον Αντώνη δεν τον πάω τόσο πολύ σαν άτομο (για διάφορους λόγους), ΠΟΤΕ δεν είπα ότι το run του είναι fake. Και αυτό γιατί ξέρω ότι μιλάς με βάση το δικό μου λειτουργικό Πάστελ... Δεν είχες χρησιμοποιήσει γρήγορο λειτουργικό παλιότερα, για αυτό όταν σου το έδωσα, νόμιζες ότι πρόκειται για το best OS ever. Και όμως... Ο DeDaL, ο Sam, ο pro, o dinos, o dread, ο Stelaras έχουν καλύτερα λειτουργικά από εμένα. Όντως όπως ανέφερα σε προηγούμενο μου post, νόμιζα ότι κάποια πράγματα που έκλεινα δεν χρειάζονταν πουθενά, όμως με το να τα κλείνω έχανα και σε performance στο SPi και σε stability. Θα κάτσω να δουλέψω μόνος μου τα Server από την αρχή, όπως έκανα και με τα XP.

Δυστυχώς όπως μου είπε και ο προγραμματιστής στα Χανιά που ρώτησα, είναι πολύ προτιμότερο να κάνεις από μόνος σου disable κάποια services, παρά τα σβήνεις εντελώς :( Γιατί αν τα σβήσεις, χάνεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σε σταθερότητα. Και να θυμάστε τι είπα στα τηλέφωνα, επειδή όταν μιλάς ξεκάθαρα καμιά φορά πληγώνεις τους άλλους. Όλα τα runs που έγιναν στις τελευταίες σελίδες, κατ'εμέ είναι valid.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now