Recommended Posts

ΤΟΝΥ θελω να μου υποσχεθεις κατι...αφου τελειωσεις τα bench στην εκθεση θελω να κατσουμε παρεα να τρεξεις ενα 32αρι για την 9.xx και ενα για την 11.xx...

εεε?

πολλη ευχαριστως!

έξοδα παράστασης

50 ευρω:hehe:

να σου υποσχεθω δεν μπορω!

παστελ@εισαι πολλη δύσπιστος ρε φιλε και ποιος ο λογος να κατσω να αποδειξω σε σενα προσωπικα οτι να ξαναβαζω τις ιδιες ρυθμισεις και βγαζω το ιδιο.δεν το πιστευεις δικαιωμα σου και γνωμη σου εγω δεν εχω να αποδειξω σε κανεναν τιποτα.

και καλα για βγαλτο μου να σε δω ,εχεις πολλη γέλιο παστελ@.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τι αθώος και γούτσου-γούτσου που είσαι... :P:hehe:

οταν αρχισει ο διαγωνισμός εαν απο τωρα υπαρχει τετοια αμφισβήτηση θα γινει χαμος με το θεμα του αερα!

κανω μια επισημανση θα τρελαθείς τελειως, σε λιγο θα βάλουμε καμερες online σπιτι μας big brother θα το κάνουμε, γιατη βλεπω οτι εμπιστοσυνη δεν υπαρχει με το παραμικρο και με αποτέλεσμα θα διαλυθει ο διαγωνισμός σου!

θα λεει ο καθενας περίεργος έπαιξες με άζωτο και ο άλλος θα λεει οχιέπαιξα με αερα!

ελπιζω να καταλαβαίνεις man!:o

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ασχετο αλλα στα 1022 οι μνήμες σου δεν παιζουν 7-7-6?

δεν τις δοκιμασα?γιατη εχει τοση μεγαλη διαφορά?

αν ρωτας γενικα ναι παιζουνε αλλα δεν υπαρχει λογος στην συχνοτητα που ειναι να κερδισεις κατι!

πολλη ρευμα μετα χωρις λογο και ειναι αμαρτία!

νομίζω όφελος μηδέν!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και δες...

τι να δοκιμασω τα δοκιμασμένα για να μην το εχω ετσι κατι παει να πει,προφανως μου βγαζει ετσι λίγο καλύτερο σκορ με αυτο το ρευμα που παιζω εκει!

μου εχουνε καει τοσα σετακια δεν την ξαναπαταω βαρεθηκα να κανω rma!

Link to comment
Share on other sites

οταν αρχισει ο διαγωνισμός εαν απο τωρα υπαρχει τετοια αμφισβήτηση θα γινει χαμος με το θεμα του αερα!

κανω μια επισημανση θα τρελαθείς τελειως, σε λιγο θα βάλουμε καμερες online σπιτι μας big brother θα το κάνουμε, γιατη βλεπω οτι εμπιστοσυνη δεν υπαρχει με το παραμικρο και με αποτέλεσμα θα διαλυθει ο διαγωνισμός σου!

θα λεει ο καθενας περίεργος έπαιξες με άζωτο και ο άλλος θα λεει οχιέπαιξα με αερα!

ελπιζω να καταλαβαίνεις man!:o

Τα 'χω πει αυτά πολλάκις ΤΟΝΥ, ελπίζω και εύχομαι όλοι να συμμετάσχουν στο διαγωνισμό για την ομορφιά του θέματος και όχι για να κάτσουν να βρουν τρόπους να cheatάρουν και να τσακωνόμαστε - δεν το χω σε τίποτα να το πάω σε στρατιωτική λογική του "ένας cheater - όλος ο διαγωνισμός κάτω", δε νομίζω κανείς να θέλει να χαλάσει την εικόνα του σε όλη την κοινότητα.

Λέγοντας για τέτοια θέματα όμως, πρέπει να πω και κάτι άλλο, γιατί αρχίζω να το βαριέμαι το όλο θέμα και έχω και άλλες δουλειές.

Ως γνωστόν, αν είναι κάτι να πω θα το πω χύμα για να καταλαβαινόμαστε σωστά μεταξύ μας. Μερικά facts για αρχή:

1) Προσωπικά εγώ, μιας και δε σε έχω γνωρίσει και ποτέ, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για το τι άνθρωπος είσαι ή οτιδήποτε - μόνο σαν θεατής ότι βλέπω. Και αυτό που έβλεπα και το συζητούσαμε με το Γιώργη (gprhellas), είναι ότι ξεκίνησες σαν ένας που δεν ήξερε τίποτα και όλοι "γελούσαν" με τα "αστεία" σκορ, αλλά το πάλεψες, ανέβηκες και τώρα που έχεις μάθει 10 πράγματα, μπορείς να χτυπήσεις πολύ υψηλά σκορ και επιδόσεις, κάτι που είναι άξιο σεβασμού από εμένα και σου λέω και Μπράβο.

2) Πολλοί άλλοι όμως δε συμμερίζονται αυτή την άποψη. Δε θα ασχοληθώ με τις φωνές που αναρρωτιούνται από που βρίσκεις το h/w και όλα αυτά, δεν είναι του παρόντος και ούτε με νοιάζει κιόλας. Αυτό που με νοιάζει είναι το ότι εδώ και καμια βδομάδα, οι ψίθυροι που ακούω από πολλούς είναι ότι cheatάρεις, γιατί τα σκορ σου στο Low Clock Challenge είναι αφύσικα καλά, ενώ τα "κανονικά" σου σκορ δεν αγγίζουν ούτε καν τέτοια απόδοση.

Αυτά λένε φίλε μου, αυτά σου μεταφέρω. Πρέπει να το έχεις καταλάβει κι από μόνος σου ότι εκεί γυρίζει το πράγμα τόσες μέρες.

Εγώ από αυτά που είδα πρόχειρα, κοιτώντας τα σκορ, είναι ότι αποτελούν εξαιρετικά δείγματα. Είμαι σίγουρος ότι εάν τα έκανε ο hipro5 ή κάποιος άλλος "μεγάλος" Overclocker, δε θα ασχολιόταν ΚΑΝΕΙΣ με τη φερεγγυότητά τους.

Με σένα τώρα όμως, προφανώς λόγω "νεότητας" στο άθλημα, ακούγονται διάφορα. Εγώ δεν έχω πραγματικά απολύτως κανέναν λόγο να μη σε πιστέψω. Μάλιστα, ειδικά εάν όντως κατάφερες αυτά τα σκορ, για μένα ανεβαίνεις κατακόρυφα σε σεβασμό.

Αλλά, όπως καταλαβαίνεις, δεν μπορώ να αφήσω όλες αυτές τις φωνές (μην κάνεις τον κόπο να με ρωτήσεις ποιοι είναι, δεν πρόκειται να κάτσω να πω) να μου λένε ότι είσαι cheater - και είμαι σίγουρος, ότι ειδικά εάν δεν είσαι, θα θέλεις εξοργισμένος πλέον για την αμφισβήτηση αυτή, να τους το αποδείξεις.

Οπότε, σε παρακαλώ πολύ, εάν όντως όλα όσα έχεις κάνει man είναι 100% αληθινά, πήγαινε Live στο Athens Digital Week και κλείστους τα στόματα μιας και καλή.

Εάν όμως δεν είναι, εκεί στο χέρι σου είναι το πως θα το χειριστείς.

Με συγχωρείς που μπορεί να σου χαλάω τη μέρα με όλα αυτά, αλλά ψιλο-βαρέθηκα το όλο story και θέλω να μπει μια τελεία.

Link to comment
Share on other sites

οταν αρχισει ο διαγωνισμός εαν απο τωρα υπαρχει τετοια αμφισβήτηση θα γινει χαμος με το θεμα του αερα!

κανω μια επισημανση θα τρελαθείς τελειως, σε λιγο θα βάλουμε καμερες online σπιτι μας big brother θα το κάνουμε, γιατη βλεπω οτι εμπιστοσυνη δεν υπαρχει με το παραμικρο και με αποτέλεσμα θα διαλυθει ο διαγωνισμός σου!

θα λεει ο καθενας περίεργος έπαιξες με άζωτο και ο άλλος θα λεει οχιέπαιξα με αερα!

ελπιζω να καταλαβαίνεις man!:o

Man χαλάρωσε. Το αθώος και γούτσου-γούτσου δεν πήγαινε σε εσένα, αλλά στον Παστελίδη, που το παίζει αθώα περιστερά ενώ κάνει περίεργες ερωτήσεις. :D

Μην είσαι προκατειλημμένος. Εξάλλου αν ήθελα να απευθυνθώ σε εσένα θα έγραφα, Tony ή Αντώνη όπως σε άλλα posts :)

@JC: Πες τα Χρυσόστομε. Ο hipro έλεγε παλιότερα για τον Sam και τον OPB, ότι αν έβγαιναν live να τα δείξουν αυτά θα τους ζητούσε και ΣΥΓΝΩΜΗ. Εκείνοι τι έκαναν όμως; Συνέχισαν να αψηφούν όλους όσους έλεγαν ότι ήθελαν να τους δουν να bench-άρουν live (για να πειστούν ότι πράγματι έβγαζαν τέτοια scores), με αποτέλεσμα να τους αποκαλέσουν στην τελική cheaters.

Προσωπικά, είμαι χαρακτήρας που όταν έχω δίκιο (και είμαι σίγουρος ότι έχω δίκιο) θα κάνω οτιδήποτε για να αποδείξω ότι αυτό που έκανα είναι πραγματικότητα. Λοιπόν, πήγαινε στο ADW Tony και βάλε φωτιές με τα 32άρια σου. :T:

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τις τελευταίες μέρες παίζω αρκετά, κυρίως απογεύματα/βράδυα, προσπαθώντας να φτάσω το αποτέλεσμα του ΤΟΝΥ. Κρασαρίσματα με λειτουργικά και ίσως ο χάλια δίσκος μου δεν μου έχουν επιτρέψει να πιάσω το 9,56,ΧΧΧ.....όμως δεν είμαι καν εκεί κοντά! Με ότι λειτουργικό(δικά μου WIXNXPSP3, δικά μου 2k3 server, του George_o/c τα ΧΡ, τα server του Κίμωνα ακόμα και τα taiwanese edition 2k3(από όσα δοκίμασα είναι ότι πιο γρήγορο:)) και settings και αν έχω παίξει, δεν μπορώ......χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν γίνεται!

Η όλη φιλοσοφία του ποστ μου δεν είναι στο να κατηγορήσω τον ΤΟΝΥ ή τον όποιον ΤΟΝΥ, ότι έχει cheatάρει, αλλά άμα έχει κάνει κάποιο tweak ή κάτι ιδαίτερο ας μας το πει να τελειώνουμε την υπόθεση αυτή......:) εξάλλου πιστεύω ή τουλάχιστον θέλω να πιστεύω ότι το thread αυτό είναι για να μας κάνει όλους να ψαχνόμαστε και να βοηθάει ο ένας τον αλλον σε αυτό που αγαπάμε!

Ναι, ίσως το πιο δίκαιο είναι να γίνει ένα run μπροστά σε όλους, ώστε να λυθούν όλων οι απορίες.

Μέχρι τώρα δεν είχα πει τίποτα, γιατί δεν είχα δοκιμάσει ακριβώς το ίδιο setup....Ζήτησα από τον tsan τα windows, για να το κάνω...πιστεύω στην έκθεση που θα τον δω να τα έχει μαζί του:P.

Κάποιες σκέψεις για το run, εφόσν δεν μπόρεσα να το φτάσω, ήταν ότι μπορεί να είναι το turbo ανοιχτό, είτε κάποιο bug του pi....πράγματα που συμβαίνουν 1/1,000,000.

Βέβαια συμπέρασμα προσωπικά βγάζω μόνο για μένα, γιατί ούτε πολύ καιρό ασχολούμαι, ούτε την ζωή μου έχω φάει στο pi:p

Για να τελειώνω...το run μου φαίνεται γρήγορο, ναι υπερβολικά γρήγορο, αλλά δεν λέω ότι είναι cheatαρισμένο, μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο.

@JC: Γιώργο, αν αμφιβάλλω για ένα run του ΤΟΝΥ, χίλιες φορές θα αμφιβάλλω και για ένα παρόμοιo του hipro. Επίσης είμαι σίγουρος ότι αν κάποιος αμφέβαλλε για τον hipro, από μόνος του ο Γιώργος θα τον είχε καλέσει στο εργαστήρι να του δείξει τι και πως!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τις τελευταίες μέρες παίζω αρκετά, κυρίως απογεύματα/βράδυα, προσπαθώντας να φτάσω το αποτέλεσμα του ΤΟΝΥ. Κρασαρίσματα με λειτουργικά και ίσως ο χάλια δίσκος μου δεν μου έχουν επιτρέψει να πιάσω το 9,56,ΧΧΧ.....όμως δεν είμαι καν εκεί κοντά! Με ότι λειτουργικό(δικά μου WIXNXPSP3, δικά μου 2k3 server, του George_o/c τα ΧΡ, τα server του Κίμωνα ακόμα και τα taiwanese edition 2k3(από όσα δοκίμασα είναι ότι πιο γρήγορο:))!

Στα έδωσε τελικά ο giorgio; Είναι όντως 1 - 1.5sec πιο γρήγορα που μου έλεγε στο msn; Έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με τα Taiwanese... Δεν θέλω να πιστέψω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Μήπως σας δίνουν την εγκατάσταση pre-tweaked και απλά λένε ότι είναι stock Taiwanese Edition;

Γιατί δεν μου φαίνεται λογικό, το Taiwanese Language Pack να δίνει 1.5sec στο Pi...

Link to comment
Share on other sites

[ασχετος mode on]Άμα τρέξω 100Mhz-200Mhz πάνω απο αυτό που λέω μόνο και μόνο για να βγάλω ένα καλό score και μετά σας δώσω screenshot, υπάρχει τρόπος να κάνω validation ? (όπως το Futuremark Link εννοώ) ?

Εννοώ να βάλω το checksum κάπου και να μου δώσει αυτόματα όλα τα στοιχειά του run μου.

[ασχετος mode off]

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν την έχω ψάξει καθόλου.....με την πρώτη ματιά δεν είναι pre-tweaked. Βέβαια έχει το LSC=1 από μόνο του, αλλά αυτό νομίζω είναι σε όλα τα server:p

Ποιος είπε για 1-1,5s.....no way....σε καμία περίπτωση τόσο γρήγορα:hehe:

Σε σύγκριση με του Κίμωνα μπορώ να σου πω ότι είναι περίπου 0,3s πιο γρήγορα, αλλά δεν έχω ολοκληρώσει κανένα run...η διαφορά που σου λέω είναι μέχρι τις 5 πρώτες λούπες!

P.S: Call me να σου πω περισσότερα:P....σπίτι θα είμαι!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now