Recommended Posts

Πάντως αυτό που λες για το Available Real Memory δεν συμφωνώ, αλλά θα το ξανά ψάξω....

Με 600 maxmem και Available Real Memory 580ΧΧΧΧ βγάζω χειρότερο αποτέλεσμα από ότι με Available Real Memory 57ΧΧΧΧΧΧ, βέβαια όλα αυτά σε "μάπα" λειτουργικό:P

Link to comment
Share on other sites

Ρε man τι να πω.....τα είπα:P

αtweakάριστο και ανοίγει με ~ -/+ 500XXXXX available και από τις 5-6 πρώτες λούπες που δοκίμαζα σε σύγκριση με δικά μου runs στα 2k3 του dread είναι πιο γρήγορα.......που να πάρουν τουλάχιστον 560ΧΧΧΧΧΧ available:p

To κακό είναι ότι δεν ξέρω κινέζικα:P

Ξέρει κανείς που είναι αυτό που λένε για το conservativepagafileusage;

Link to comment
Share on other sites

Θα σου δείξω τι εννοώ πάνω Σόφο. Όσο για το conservativepafefileusage θα ρωτήσω τον Andre και θα σου πω. :)

Το πόσο Available Memory έχεις εξαρτάται από το OS. Αν έχεις ένα full stock λειτουργικό στο οποίο ανέβασες την AM στα 570+ και από την άλλη το κινέζικο που λες ότι πάει καλά, στα 510, τότε ναι φυσικό το κινέζικο να νικάει επειδή είναι σωστά tweak-αρισμένο. Όταν πάμε την AM στο κινέζικο στα 580+ θα καταλάβεις :)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Σε μία απεγνωσμένη μου προσπάθεια να βοηθήσω μέσω google translate :D Βάλε σε ένα flash-άκι ένα notepad αρχείο στο οποίο θα γράφεις: [386Enh]

Πήγαινε στο run, γράψε system.ini

Στο notepad log που θα σου βγάλει, άφησε μία σειρά και γράψε από κάτω τα ακόλουθα:

Κάνε copy paste το [386Enh] και από κάτω γράψε

保守黨交換文件的使用=1

Αν δεν σου πιάσει, δοκίμασε να γράψεις μες στο notepad αρχείο του flash-ακιού (:P) και το ConservativeSwapFileUsage=1 και να το κάνεις copy paste.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο Available Memory που έχω βγάλει ποτέ με 600ΜΒ Maxmem είναι το εξής:

Real memory: 628xxxxxx

Available real memory: 585xxxxxx

Επειδή όμως ξανα-bench-άρω μετά το SPi, δεν γίνεται να μείνει κολλημένη εκεί πάνω, οπότε στο run που post-άρω έχει ήδη πέσει στα 584xxxxxx.

Τις περισσότερες φορές είναι 582, 583, 584xxxxxx ;) Και υπάρχουν πολλοί συνδυασμοί CW / CDT-IV με τους οποίους το πετυχαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

:confused:

Δηλαδή έκανες:

628xxxxxx

593xxxxxx

Πως το έκανες αυτό; Δηλαδή έμειναν ακόμα ~35MB ελεύθερης μνήμης; Ότι pre-tweaking και αν έχω κάνει (και μιλάμε για πολλούς συνδυασμούς) και ότι CW / CDT / CDT-IV και αν έχω δοκιμάσει (εδώ είναι περισσότεροι οι συνδυασμοί) με διαφορετικά single filesizes και διαφορετικούς τρόπους διεξαγωγής του CW / CDT-IV (*.bat αρχείο, *.rar αρχείο, δημιουργία αρχείου με το fsutil μέσω του cmd, εικόνες JPEG ~1ΜΒ, φακέλους), ποτέ δεν κατάφερα να πάω πάνω από 585xxxxxx. O crio μου είπε μια φορά ότι έκανε 586xxxxxx με το OS μου, το οποίο και είναι το μεγαλύτερο που έχω ακούσει ποτέ. Πάνω από 586xxxxxx δεν έχω δει σε κανένα run.

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι γίνεται...

με ocxtweaker κανονικά αλλά δεν έχει σημασία το wazza ούτε το λειτουργικό.

Υπάρχουν κάποια μυστικά του regedit...

Και στου θανάση (προποτζή) που έχει τα δικά σου XP κανονικά δούλευε πάνω από 59χχχ.Αλλά έτσι γρήγορα που τα έκανα δεν πήρα χαμπάρι τίποτα...

btw βάλτε στα λειτουργικά σας το autoadminlogon να μην χρειάζεται κάθε φορά ctr+alt+del για να μπουτάρετε

Δεν είδα commit charge θα κοιτάξω και θα σου πω...

Link to comment
Share on other sites

55 registry tweaks έχω συνολικά... Τα 33 από αυτά τα έχω δώσει σε gorillako, hipro, stelara, pastelidi, crio και sofo, κανείς δεν έφτασε πιο ψηλά από 586xxxxxx :D\

Το ΟS έχει σημασία Αντώνη. Αν το Commit Charge είναι μεγαλύτερο από 30MB, δύσκολα πας τόσο ψηλά σε Available Memory. Βέβαια ακόμα και σε stock clean installation, αν κλείσεις τα πάντα και αφήσεις τα βασικά μπορείς να έχεις πολύ χαμηλό CM οπότε πάω πάσο :P

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Σε μαμά Xp πιάνει,στα δικά σου Xp πιάνει,σε κανονικά 2k3 πιάνει ,σε κομμένα 2κ3 πιάνει.

Ζωρζ δεν αμφισβητώ τις γνώσεις σου στο pi αλλά κάποιες φορές μετράει η ποιότητα και όχι η ποσότητα.Τα υπόλοιπα από κοντά...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now