esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Εχεις αμάξι Στελάρα;

Μήπως είχες? :handshake... (black humor ελπίζω όλα καλά...)

Kριμα οι κοπανοι που καινε εψαχναν ευκαιρια....τι να πωωω κριμα....

w8, ψάχνανε ή τους τη δώσανε?Τους αφήσαν μήπως? Έχει διαφορά....

Link to comment
Share on other sites

Άντε μωρέ τα λαλακισμένα ! :mad: Εντάξει λάθος της ΕΛ.ΑΣ να κάνει κάτι τέτοιο, και γενικά είναι ηλίθιοι οι τύποι εκεί μέσα, και αποτρόπαια η κίνηση αυτού του παλιολούστη, αλλά όχι επειδή βρήκαν ευκαιρεία να τα κάνουν όλα φουτάνα ... ! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Άντε μωρέ τα λαλακισμένα ! :mad: Εντάξει λάθος της ΕΛ.ΑΣ να κάνει κάτι τέτοιο, και γενικά είναι ηλίθιοι οι τύποι εκεί μέσα, και αποτρόπαια η κίνηση αυτού του παλιολούστη, αλλά όχι επειδή βρήκαν ευκαιρεία να τα κάνουν όλα φουτάνα ... ! :mad:

Συμφωνω απολυτως....ρε παιδια τα καψανε ολα ομως ενοψει εορτων αντε τωρα να βρουν τα λεφτα οι ιδιοκτητες να ανοιξουν τα μαγαζια τους....κατι που δεν το κοβω να γινεται...τα μεγαλα ομως θα τα δειτε να ειναι ανοιχτα σε 1 εβδομαδα μπορει και να σας λεω και λιγο.....

Αλλα και παλι ντροπη.....

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αμάξι Στελάρα;

Ναι ... και ειμαι ολιγον τι τσιτωμενος για το θεμα...

Χθες ημουν τυχερος , γιατι οταν εσπασαν 6-7 αυτοκινητα κατω απο το σπιτι μου , εγω ελειπα. Γυρισα αργα το πρωι και τα ειδα σπασμενα .

Εσπασαν/εκαψαν και μια vodafone ... καθως και εναν καδο τον οποιο τον εβαλαν και στη μεση του δρομου να καιγεται.

Σημερα το εχω αφησει εδω κατω και μεχρι στιγμης ολα καλα .

Το απογευμα ειχα παρεα διμοιριες στο δρομο . Ακουγα στους ασυρματους που τους ελεγαν που ειναι οι υποπτοι κλπ .

Ασχημες εικονες στο κεντρο ...

Link to comment
Share on other sites

Άντε μωρέ τα λαλακισμένα ! Εντάξει λάθος της ΕΛ.ΑΣ να κάνει κάτι τέτοιο, και γενικά είναι ηλίθιοι οι τύποι εκεί μέσα, και αποτρόπαια η κίνηση αυτού του παλιολούστη, αλλά όχι επειδή βρήκαν ευκαιρεία να τα κάνουν όλα φουτάνα ... !

Δε νομίζω ότι το λάθος της ΕΛ. ΑΣ ήτανε η αιτία αλλά η αφορμή για τέτοιες αντιδράσεις....και πάλι δεν ήτανε ένα απλό λάθος...

Guys λέτε οι αναρχικοί (και δεν είναι και λίγοι) μια μέρα να ξύπνησαν και να είπαν τι να κάνουμε πάμε να τα σπάσουμε? Μήπως το ίδιο το σύστημα προκαλεί τέτοιου είδους βίαιες αντιδράσεις? Μήπως επιπλέον τους αφήσανε να κάνουν ότι θέλουν? Δεν είδα καμιά σύλληψη μόνο για κλοπές σπασμένων ήδη καταστημάτων. Μήπως θέλουν να τους χρησιμοποιήσουν για προβολή για αποπροσανατολισμό? Οι ζημιές που προκαλέσαν δε συγκρίνονται με τις ζημιές που έχει προκαλέσει αυτή η κυβέρνηση(από ομόλογα-ταμεία, siemens, πυρκαγιές , αα ναι , και ένα Βατοπέδι...).

Ωστόσο δε τους δικαιολογώ, δεν είναι σωστό να καταστρέφεις τη περιουσία του οποιουδήποτε, είτε κράτος είτε ιδιώτης, πόσο μάλλον όταν δε σου φταίει και σε κάτι, δεν αποτελεί λύση αλλά συνέχεια του προβλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το επανάλαβω μήπως κάποιος βόλεψε αυτή η ταραχή για να μην κοιτάμε κάπου αλλού?

Δεν θα ήταν εύκολο να στείλουν 20 κλούβες και να τα τσουβαλιάσουν τα ξαλακισμένα?

Μήπως ....

Άντε να δούμε πως θα πάμε κέντρο σήμερα....

Link to comment
Share on other sites

Άντε μωρέ τα λαλακισμένα ! :mad: Εντάξει λάθος της ΕΛ.ΑΣ να κάνει κάτι τέτοιο, και γενικά είναι ηλίθιοι οι τύποι εκεί μέσα, και αποτρόπαια η κίνηση αυτού του παλιολούστη, αλλά όχι επειδή βρήκαν ευκαιρεία να τα κάνουν όλα φουτάνα ... ! :mad:

επειδή μου φαινεται λίγο αστεία η χρήση τέτοιων λέξεων, στην ανάγκη γράφτε τα κανονικά... μιλάω για παλιολούστη (lol) vs παλιοπούστη και φουτάνα vs πουτάνα...

αφού έτσι κι αλλιώς το ίδιο καταλαβαίνουμε:P

Link to comment
Share on other sites

επίσης δε νομίζω να μην αγγίζει το πλαίσιο και τους υπόλοιπους στη στουρνάρη το θέμα των καταστροφών γιατί δε ξέρω κατά πόσο είναι ασφαλισμένοι εκεί... λόγω σημείου έχω την εντύπωση υπάρχει δυσκολία...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν:

1) Multirama Extreme - δεν έχει πάθει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ

2) Multirama - σπασμένο, κλεμένα laptop, κάμερες, κινητά

3) Παπασωτηρίου βιβλιοπωλείο - στάχτη

4) Γερμανός - σπασμένο, κλεμένο, ισως και καμένο

5) Πλαίσιο - 4 όροφοι ΣΤΑΧΤΗ

6) Tuning - δεν ξέρω, υποθέτω είναι οκ

7) Cosmodata - ΣΤΑΧΤΗ

8) Apple Store - σπασμένο, κλεμένο

+ διάφορα άλλα μικρομαγαζιά σπασμένα+κλεμένα.

Αυτά τα όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα Κριμα Κριμα δεν αντεχεται αλλο αυτο τωρα φανταστειτε μολις μαζεψα τον αδερφο μου, ηταν στην πορεια που κανανε στην πλατεια της Νεας Σμυρνης, ηταν ετοιμος να παει στο κεντρο αλλα ευτυχως τον μαζεψα.... Η Ελλαδα τα έχει απολυτως χαμένα....

Εdit: το μαγαζι του πατερα μου ειναι διπλα απο το αστυνομικο τμημα Ακροπολεως και εκει ολα ειναι μαυρα.....ανατιναχτηκαν 6 περιπολικα και η οδος Λεωχαρους ειναι μαυρη.....

Link to comment
Share on other sites

Συγκέντρωση στα Προπύλαια έχουν προγραμματίσει στις 6 το απόγευμα της Δευτέρας εργατικά συνδικάτα, φοιτητές και μαθητές.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, βλέπω να 'χουμε κι άλλα επεισόδια :(

@voudas: Καταλαβαίνω ότι οι λέξεις αυτές ακούγονται αστείες, αλλά δεν ήθελα να δω infraction ή κάνα ban χριστουγεννιάτικα, λόγω βωμολοχίας :D

Link to comment
Share on other sites

Συγκέντρωση στα Προπύλαια έχουν προγραμματίσει στις 6 το απόγευμα της Δευτέρας εργατικά συνδικάτα, φοιτητές και μαθητές.

σίγουρο?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι θα φύγεις νωρίτερα?

Χαμός πάλι αναμένεται και σήμερα και άυριο...

Εγώ Σάββατο βράδυ πήγαινα στην Συγγρού και είχε φλόγες σε μια mercenda και ένα Skoda έξω ακριβώς απο την Πάντειο (3 η ώρα το πρωί)...και φυσικά δεν ήξερα τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Ποπο βλέπω Mega, χαμός πράγματι :(

Είδατε τί γίνεται Θεσαλλονίκη ? Καλά εκεί έξω από το Αριστοτέλειο, με το παραμικρό όλο επεισόδεια γίνονται :(

Και κάτι φιλαράκια μου από Ηράκλειο Κρήτης, μου λένε της τρελής έγινε στην Πλατεία Ελευθερίας έξω απ' τη νομαρχία ... Και στα Χανιά, πέταγαν χθες αντικείμενα έξω από το μέγαρο ... Εδώ στο Ρέθυμνο, μια πορεία έγινε μόνο χθες, ευτυχώς χωρίς επεισόδια ...

Eιλικρινά βλέπω ειδήσεις και έχω ανατριχιάσει :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now