esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Το γελάς?

Και εγώ αυτό έλεγα όταν είπαν ότι καιγόντουσαν 2 αυτοκίνητα στην στουρνάρη.

Πόσο μπετό πρέπει να είσαι για να το κάνεις δλδ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις γυρισα απο το κεντρο η ατμοσφαιρα ειναι αποπνυκτικη δεν αντεχεται σπασμενα ολα τα επωνυμα καταστηματα λεηλατημενα....καθως ανεβενα Νεα Σμυρνη στο υψος της Συγγρου στη γεφυρα για Καλλιθεα 4-5 βλακες λεηλατουσαν ενα supermarket για πλακα...χωρις λογο...

Αυτο που γινεται ειναι απαισιο.....

Ειπαν οι αντιεξουσιαστες αμα δουν ΜΑΤ και Αστυνομια θα ορμισουν....και το εκαναν....

Μια ερωτηση αυτοι γιατι ειχαν μολοτοφ και γενικα ολον τον εξοπλισμο μεσα στις τσαντες τους...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις γυρισα απο το κεντρο η ατμοσφαιρα ειναι αποπνυκτικη δεν αντεχεται σπασμενα ολα τα επωνυμα καταστηματα λεηλατημενα....καθως ανεβενα Νεα Σμυρνη στο υψος της Συγγρου στη γεφυρα για Καλλιθεα 4-5 βλακες λεηλατουσαν ενα supermarket για πλακα...χωρις λογο...

Αυτο που γινεται ειναι απαισιο.....

Ειπαν οι αντιεξουσιαστες αμα δουν ΜΑΤ και Αστυνομια θα ορμισουν....και το εκαναν....

Μια ερωτηση αυτοι γιατι ειχαν μολοτοφ και γενικα ολον τον εξοπλισμο μεσα στις τσαντες τους...

Να ρωτήσω, από που έκανες copy paste, από εδώ για εκεί ή από εκεί για εδώ?...:)...

Για να ξέρουμε ποιός θα έχει πρόβλημα με τα πνευματικά δικαιώματα! :P

Link to comment
Share on other sites

Ειπαν οι αντιεξουσιαστες αμα δουν ΜΑΤ και Αστυνομια θα ορμισουν....και το εκαναν....

Μια ερωτηση αυτοι γιατι ειχαν μολοτοφ και γενικα ολον τον εξοπλισμο μεσα στις τσαντες τους...

Αυτό είχε ξαναγίνει στο παρελθόν... Ποτέ δεν το κατάλαβα. Τι σημαίνει δηλαδή; Αποφασίζω και διατάζω; Κι αν τελικά αυτοί βρουν ελεύθερο χώρο χωρίς τα ΜΑΤ και τα κάνουν λαμπόγυαλο, μετά θα λέμε που ήταν η αστυνομία. Τώρα λένε "τα προκάλεσαν τα παιδιά με την εμφάνισή τους"

Δεν τους πιάνεις πουθενά. Κι εκεί που τα παίρνω είναι όταν ο καθένας, που δεν έχει διοικήσει ούτε 5 υπαλλήλους, ξαφνικά ξέρει κι αποφασίζει αν η στρατηγική που ακολουθείται είναι σωστή ή όχι. (κάτι σαν το ποδόσφαιρο ένα πράμα, που είναι όλοι προπονητές :P )

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φίλε στο ποδόσφαιρο υπάρχει όμως και το football manager και έτσι ο καθένας έχει δοκιμαστεί....Πέρα από την πλάκα απόρω πως ακόμα δεν έχουν βαρεθεί να τα σπάνε, έγω πάντως βαρέθηκα να τους βλέπω...Ας έρθει ο στρατός να ηρεμήσουμε πια....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φίλε στο ποδόσφαιρο υπάρχει όμως και το football manager και έτσι ο καθένας έχει δοκιμαστεί....Πέρα από την πλάκα απόρω πως ακόμα δεν έχουν βαρεθεί να τα σπάνε, έγω πάντως βαρέθηκα να τους βλέπω...Ας έρθει ο στρατός να ηρεμήσουμε πια....

Και ο στρατος πως θα τους σταματησει??? Με σφαιρες ή με βληματα???

Εκτος και αν εχεις στο μυαλο σου τη βρετανια του μεσαιωνα που ειχαν πανοπλιες...

Link to comment
Share on other sites

Όντως ο στρατός είναι το τελευταίο μέσο......

Αλλά αυτοί δεν θα σταματήσουν αν κάποιος αστυνομικός δεν παιθάνει ή δεν παραιτηθεί η κυβέρνηση ή κάτι που ακόμα ούτε εμείς δεν μπορούμε να φανταστούμε, κάτι που προσωπικά εύχομαι να μην γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Πανω στην ΑΣΟΕΕ εχουν ανεβει μερικα γιδια και εχουν αναψει φωτιες .... και χωροπηδουν κιολλας .

Εδω κατω εχω παρεα τα ΜΑΤ παλι ... Οι δρομοι αδειαζουν γρηγορα ...

Link to comment
Share on other sites

Πανω στην ΑΣΟΕΕ εχουν ανεβει μερικα γιδια και εχουν αναψει φωτιες .... και χωροπηδουν κιολλας .

Εδω κατω εχω παρεα τα ΜΑΤ παλι ... Οι δρομοι αδειαζουν γρηγορα ...

Σε λιγο θα γινετε φιλαρακια.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είμαστε ως χώρα απερίγραπτη.Σήμερα είχε η σχολή μου συνέλευση και αποφασίστηκε να παραμείνει κλειστή μέχρι και την ερχόμενη Τρίτη, οπότε και έχουμε συνέλευση.Δεν παρεβρισκόμουν φυσικά στην συνέλευση(κοιμόμουν) και όλα αυτά μου τα είπε ένας φίλος μου και το πιο παράδοξο μου το είπε στο τέλος, τα ΕΑΑΚ μου είπε έχουν εντολές να κλείσουν τις σχολές μέχρι και τέλος του χρόνου.....

Μα έλεος πια ποιοι είναι αυτοί που δίνουν τέτοιες εντολές;

Ρώτησαν όσους καίγονται να πάρουν πτυχίο και να βρουν δουλειά;

Ήμαρτον....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now