esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Τον ψάχνω αλλά δεν τον βρίσκω.. με παύλα ανάμεσα στο Ko και στο panos? Πάω να φύγω και εγώ.. αύριο πάλι.. είπα να ευχαριστηθώ λίγο Sona σήμερα.. 4 games έπαιξα και στα 4 έπεσα σε υπερκουλούς.. zyra 1/13 στο mid, jayce solo top 0-7, irelia solo top με teemo απέναντι και ήταν ο τύπος 0/6.. όλα αυτά που σου λέω early - mid game.. καταλαβαίνεις.. και ήταν και believers.. δεν έκαναν Surrender για κανένα λόγο..

Link to comment
Share on other sites

παίδες έβαλα την 212 evo και idle η temps από 34 πάνε 41 μετά μετά πάλι 35-42-34 κάπως έτσι..νομίζω έβαλα πολύ pasta..να την βγάλω και να την ξανά βάλω η να την αφήσω έτσι

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει! :D

2305019d7096603b.jpg

επομενη φαση -> waterblock, tubing, κσι ισως αλλο τανκ αν και εχει κατσει σε καλη θεση αυτο.

btw το ξεσκονησα κιολας το benchtable!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Nord! Πες μου κάτι όμως αλήθεια.. έχεις βάλει πάνω στο benchtable sticker που γράφει Sofos1990.. ? Και περιμένεις να benchareis? Πως σου ήρθε.. αλήθεια..

Πριν αρκετό καιρό αποφάσισα να αρχίσω να μαζεύω τα ψιλά που έμεναν στην τσέπη μου μετά το περίπτερο.. Μετά από 3-4 μήνες και έχοντας μαζέψει ένα αρκετά μεγάλο ποσό αποφάσισα σήμερα να τα πάω στην τράπεζα.. είναι γύρω στα 900 ευρώ σε κέρματα από 0.10 έως 2 ευρώ. Τι λέτε ότι θα γίνει στην τράπεζα? Έχετε ανοιχτή την τηλεόραση.. μάλλον θα με δείξουν τα κανάλια :D "Τρελός έβαλε φωτιά σε τοπικό υποκατάστημα της Εθνικής Τράπεζας στην Νέα Μάκρη γιατί η ταμίας αρνήθηκε να μετρήσει τα ψιλά του!" :D :D Είμαι έτοιμος να αντιμετωπίσω την μ@λακία που δέρνει το Ελληνικό Σύστημα!

Μόλις γυρίσω ( αν γυρίσω και δεν με δέσουν :D ) θα σας πω εντυπώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση Γιαννη,

Στην αγγλια επαιζαν κατι μηχανηματα στην HSBC που εριχνες ολα τα κερματα σε ενα ταψι, και τα εγερνες μεσα σε μια σχισμη και στα μετρουσε. Οτι δεν μετρουσε στο εβγαζε σε ενα μπολακι απο ακτς, και στα περναγε κατευθειαν μεσα στον λογαριασμο σου!

Το ιδιο εκανα και εγς παντως, 1 χρονο ολα τα ψιλα σε ενα ντενεκεδακι... στο τελος εφυγα με 1000+ λιρες, γιατι ειχα και 2λιρα, κτλ κτλ... και με αυτα πηρα την πρωτη μου DSLR :D

Link to comment
Share on other sites

@Nickzzz Αυτό λέω και εγώ.. και τα ψιλά λεφτά δεν είναι? Δηλαδή αν πήγαινα με 10.000 ευρώ σε χαρτονομίσματα των 5 ευρώ δεν θα μου τα μέτραγαν?

@Mike Και εδώ στην Ελλάδα έχουμε τέτοια μηχανήματα αλλά μόνο στην Τράπεζα της Ελλάδας που είναι κάπου στο κέντρο.. δεν πηγαίνω στο κέντρο για κανένα λόγο όμως! Ρε Μιχάλη.. πραγματικά τα ψιλά δεν τα υπολογίζει ο κόσμος.. και εγώ, μέχρι να αρχίσω να τα μαζεύω δεν είχα ιδέα πόσα ψιλά πέρναγαν από τα χέρια μου... Τώρα το έχω καθιερώσει, κάθε μέρα γυρνώντας από την δουλειά τα βάζω σε ένα κουτί, κάθε τέλος της εβδομάδας τα μετράω και τα βάζω μαζί με τα υπόλοιπα.. και τσουπ! από το πουθενά βγαίνει ένα βοήθημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

Σημερα στις 12.00 ολοι συντονισμενοι στη ΝΕΤ κατα πασα πιθανοτητα...

Κολυμπαει ο Γιαννης Καλαργαρης συμμαθητης μου απο το σχολειο.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

Σημερα στις 12.00 ολοι συντονισμενοι στη ΝΕΤ κατα πασα πιθανοτητα...

Κολυμπαει ο Γιαννης Καλαργαρης συμμαθητης μου απο το σχολειο.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

ααααα ετσι εξηγειται πας ακομα σχολειο :hehe:

Edited by aRkA$
Link to comment
Share on other sites

BACK από την τράπεζα.. τελικά τα πράγματα πήγαν τελείως διαφορετικά από όσο μπορούσα να φανταστώ.. κατά πάσα πιθανότητα αυτό που έγινε ήταν τυχαίο.. τι εννοώ..

Μπαίνω στην Εθνική.. ουρά μέχρι έξω, σε φάση νούμερο 1.563 και το ταμείο εξυπηρετούσε το 382 .. Βλέπω τον διευθυντή να spamarei το keyboard πίσω από μια οθόνη.. τον πλησιάζω "Με συγχωρείτε, να κάνω μια ερώτηση για να μην περιμένω άδικα.. θέλω να κάνω μια κατάθεση 900 ευρώ αλλά είναι σε ψίλα.. υπάρχει κάποιο πρόβλημα?" Με κοιτάει, με ξανακοιτάει.. το σκέφτεται.. "Όχι.. τι πρόβλημα να υπάρχει, περάστε - καθίστε!" Συνέχισε να spamarei για μερικά λεπτά ακόμα ώσπου ήρθε η ώρα να ασχοληθεί μαζί μου..

- Τα έχετε ξεχωρίσει?

- Μάλιστα!

- Τα έχετε μετρήσει?

- Μάλιστα!

-Πόσα είναι?

-897.20!

-Σίγουρα? Δεν έχετε κάνει κάποιο λάθος..!

-Όχι.. είναι σωστά!

Μου έδωσε να υπογράψω το χαρτί της κατάθεσης και μου είπε ότι είμαι έτοιμος!

Μάλλον ήμουν πολύ τυχερός..

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. κάπως έτσι ένιωσα και εγώ.. σκέφτηκα "καλά.. ούτε τα μέτρησε.. ούτε τίποτα.." μέχρι που άρχισα να ανησυχώ.. σκέφτηκα ότι ίσως δεν ήταν αυτός ο διευθυντής, ότι ήταν κάποιος που έφτιαχνε κάτι στον υπολογιστή και ότι αντί να βάλει τα χρήματα στον λογαριασμό μου τα έβαλε σε κάποιον δικό του.. Είδατε όμως η Ελλαδάρα, όλοι την κατηγορούμε αλλά κοιτάχτε εξυπηρέτηση! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now