esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Αξίζει όμως η 390 σε σχέση με τις 290/290x για 4gb παραπάνω?

Φυσικά! Μα γι αυτό την αγοράζεις! Σύντομα δεν θα φτάνουν τα 4gb στα 2k.. 3.8gb μου έπαιρνε το far cry 4 στα 2560x1600 και θα πάρει το ρίσκο? Δεν αξίζει ούτε να το σκέφτεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα cpu-ram-ssd και μου μένει μόνο η gpu. Θα περιμένω να δω και κανένα review της 390 και θα ψάξω και για καμία 970-980 μεταχειρισμένη

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! Μα γι αυτό την αγοράζεις! Σύντομα δεν θα φτάνουν τα 4gb στα 2k.. 3.8gb μου έπαιρνε το far cry 4 στα 2560x1600 και θα πάρει το ρίσκο? Δεν αξίζει ούτε να το σκέφτεσαι!

Δεν το ήξερα για αυτό ρώτησα.

Νόμιζα τα 4gb έφταναν ακόμα για 2k.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

γνωρίζει κανεις ποτε θα ανοίξουν οι τράπεζες??

Βγηκε αποφαση οτι θα ειναι κλειστες αυριο?

Τεσπα εγω σε τραπεζα δουλευω αν μαθαινω κατι απο μεσα θα σας τα μεταφερω.

Εγώ πάντως που μπήκα στο online της Πειραιώς, έλεγε ότι θα είναι κλειστό το σύστημα 2 με 2.30 τη νύχτα. Τώρα, αν απλά δεν έχουν αλλάξει την ανακοίνωση, δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Και στην Κύπρο το ίδιο είχε γίνει και δεν είδα να πίνουν κάτι...

Άλλωστε λογικό. Με τον πανικό που τους έπιασε όλους και σήκωσαν ότι είχαν από τα ΑΤΜ, αν συνεχιζόταν αυτό, θα κατέρρεε το σύστημα κι ας ήμασταν Ελβετία.

Link to comment
Share on other sites

Και στην Κύπρο το ίδιο είχε γίνει και δεν είδα να πίνουν κάτι...

Άλλωστε λογικό. Με τον πανικό που τους έπιασε όλους και σήκωσαν ότι είχαν από τα ΑΤΜ, αν συνεχιζόταν αυτό, θα κατέρρεε το σύστημα κι ας ήμασταν Ελβετία.

Αν θυμάμαι καλά στην Κύπρο ο κόσμος είχε χάσει λεφτά από τις τράπεζες.

Λογικό το βρίσκω να βγάζουν τα λεφτά γιατί τα έχουν βγάλει με κόπο και ιδρώτα.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά στην Κύπρο ο κόσμος είχε χάσει λεφτά από τις τράπεζες.

Μείωσαν τις καταθέσεις που ήταν άνω των 100.000?. Αντί να πληρώσουν ένα σκασμό φόρους όσοι δεν έχουν στον ήλιο μοίρα.

Επίσης πάνω από το 70% των καταθέσεων στην Κύπρο ήταν από Ρώσσους και φυσικά παράνομες εργασίες. Για αυτό και το έκαναν γαργάρα και δεν έγινε πόλεμος.

Λογικό το βρίσκω να βγάζουν τα λεφτά γιατί τα έχουν βγάλει με κόπο και ιδρώτα.

Κάποιοι ναι, αρκετοί θα έλεγα. Σίγουρα όχι όλοι. Πες μου πότε έδωσες τελευταία φορά χρήματα σε γιατρό, υδραυλικό, ηλεκτρολόγο, δικηγόρο, συνεργείο, κλπ και πήρες απόδειξη για το 100% του ποσού;

Δε θέλω να πιάσω κουβέντα, δεν έχω όρεξη κιόλας να μπω σε μια ατέρμονη συζήτηση. Just my 2 cents.

Link to comment
Share on other sites

Μείωσαν τις καταθέσεις που ήταν άνω των 100.000?. Αντί να πληρώσουν ένα σκασμό φόρους όσοι δεν έχουν στον ήλιο μοίρα.

Επίσης πάνω από το 70% των καταθέσεων στην Κύπρο ήταν από Ρώσσους και φυσικά παράνομες εργασίες. Για αυτό και το έκαναν γαργάρα και δεν έγινε πόλεμος.

Κάποιοι ναι, αρκετοί θα έλεγα. Σίγουρα όχι όλοι. Πες μου πότε έδωσες τελευταία φορά χρήματα σε γιατρό, υδραυλικό, ηλεκτρολόγο, δικηγόρο, συνεργείο, κλπ και πήρες απόδειξη για το 100% του ποσού;

Δε θέλω να πιάσω κουβέντα, δεν έχω όρεξη κιόλας να μπω σε μια ατέρμονη συζήτηση. Just my 2 cents.

Ναι εννοείται δεν θα πιάσουμε κουβέντα!

Προσωπικά ζητάω πάντα απόδειξη!

Αλλά από μια μεριά τους καταλαβαίνω που δεν κόβουν αποδειξεις, αν τις κόψουν όλες δεν θα έχουν να ζήσουν.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλά από μια μεριά τους καταλαβαίνω που δεν κόβουν αποδειξεις, αν τις κόψουν όλες δεν θα έχουν να ζήσουν.

Οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν μπορούν να το καταλάβουν αυτό.. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now