esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Πάλι φωτογραφία θα ναι ρε, εκτός αν σου δώσει και το πρόγραμμα και το αρχείο. :hehe:

3D printer και κάντο υλικό! Εάν δεν έχεις δε πειράζει, υπάρχουν σημεία στην Αθήνα που μπορείς να εκτυπώσεις έναντι μικρού αντιτίμου. :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν σας πω τι έπαθα θα γελάτε.

Έδωσα τα πάντα για να πάω σε Χ99 και 980 Ti και μόλις είμαι έτοιμος να κάνω παραγγελία γίνονται όλα αυτά.:beaten::evil:

Link to comment
Share on other sites

Και μετά εμένα λέτε γκαντέμη

Φίλε εσύ δεν συγκρίνεσαι με κανέναν, no matter what στα χέρια σου απλά δεν θα δουλεύει..οτιδήποτε! :hehe:

Έδωσα τα πάντα για να πάω σε Χ99 και 980 Ti και μόλις είμαι έτοιμος να κάνω παραγγελία γίνονται όλα αυτά.

Δόξα το Χριστό και την Παναγία το x99 δεν παίρνει pentium..άλλον έναν να έβλεπα εδώ μέσα να κανε αυτή την επική πατάτα θα σας άρχιζα όλους μαζί!

Για πες τι θα πάρεις να δούμε τι έχουμε να προτείνουμε ρε Θάνο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εσύ δεν συγκρίνεσαι με κανέναν, no matter what στα χέρια σου απλά δεν θα δουλεύει..οτιδήποτε! :hehe:

Δόξα το Χριστό και την Παναγία το x99 δεν παίρνει pentium..άλλον έναν να έβλεπα εδώ μέσα να κανε αυτή την επική πατάτα θα σας άρχιζα όλους μαζί!

Για πες τι θα πάρεις να δούμε τι έχουμε να προτείνουμε ρε Θάνο.

INTEL I7 5930K

980 Ti δεν έχω καταλήξει σε κάποια

Gigabyte X99-SOC Force

G.Skill Ripjaws4 16GB 2666MHz

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο με κάνεις περήφανο, 980 ti ψάχνω και εγώ, μόλις διάβασα ότι κάνει θόρυβο η gb ξενέρωσα λιγάκι...εντάξει με 250w πως να μην κάνει...

Θέλει και σοβαρή ψύξη ο 5930k ε...θέλει λεφτά και εκεί για να πάρεις το k που πληρώνεις. Αν δεν είσαι διατεθειμένος να φτιάξεις custom πήγαινε στον 5820k και σε φτηνότερη μητρική ώστε να δώσεις τα λεφτά σου σε καμιά ips επική dell ή κάτι άλλο που ίσως δεν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καλός μαθητής!χεχεχεχε

Έχω κάποια ψυγεία και έχω και αντλία και τανκ οπότε μονο το cpu block θα μου λείπει.

Όσο για την κάρτα γραφικών διάβασα και εγώ οτι η Gb κάνει λίγο θόρυβο αλλά όσες Gigabyte κάρτες πέρασαν απο τα χέρια μου ήταν και είναι θύρια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

msi 980 ti που ταιριάζει με την rampage ή gigabyte 980 ti που έχει επικό σύστημα ψύξης..ιδού η απορία!

Νικολα αλλαξοπιστησες πολυ γρήγορα πασα.. δεν σε είχα για καταναλωτή της GB

εγω παντως οταν έρθει η ώρα μάλλον για Evga θα παω

Link to comment
Share on other sites

Νικολα αλλαξοπιστησες πολυ γρήγορα πασα.. δεν σε είχα για καταναλωτή της GB

7800gtx 9800gx2 2x570gtx και 680gtx δεν νομίζω ότι η gb έχει παράπονο από μένα :)

εγω παντως οταν έρθει η ώρα μάλλον για Evga θα παω

Όποια κάνει το λιγότερο ανάμεσα σε msi gb και evga θα πάω..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως Evga δε γουστάρω πολύ... Προτιμώ Algida... :hehe:

ασε γτ μας έκαψε κ αυτη..

μας δίνει τα παγωτα 90λεπτα κ στο τιμοκαταλογο λέει να τα δώσουμε 1ευρω!! 10 λεπτά κέρδος..

το αφεντικό ειναι έτοιμο να τα σπάσει ολααα :rant::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πέραν της πλάκας, EVGA 970 έχω :hehe:

Έχω αυτό εδώ:

Acer Aspire 9420-6775 Specs - CNET

Θα παίξει καλύτερα με 7ρια ή να του βάλω 10 ;

Έχω και 2Χ2GB, αλλά τραβάει ζόρια και κολλάει. Μόλις βγάλω το ένα επανέρχεται. Δε φταίνε οι μνήμες, έχω αλλάξει 4 σετ. Δε φταίει η θέση, δουλεύουν και οι δύο. Με τα δύο μαζί μόνο, τραβάει ζόρι.

Με τον πόνο μου θα ασΚοληθεί κανείς, ή να κάνω θέμα...?

Link to comment
Share on other sites

Τα 10ρια δεν είναι για παλιά συστήματα end of story..7 και όπως δουλεύει!

Γιατί εγώ έχω την εντύπωση ότι είναι πιό ελαφριά, ειδικά αν χρησιμοποιείς Metro Applications;

Αυτό το κάνει και σε άλλο λειτουργικό σύστημα; Δοκίμασες μνήμες διαφορετικών χρονισμών;

Παντού, αλλά όχι πάντα. Βάζω τις 2, παίζει 2-3 μέρες και μετά κλατάρει. Τις βγάζω, τις βάζω πάλι μετά από 2-3 μέρες, παίζει 2-3 μέρες και κλατάρει.

Όταν λέω κλατάρει, κολλάει, BSoD, δεν περνάει Memtest, κλπ. Αντίθετα όταν παίζει, περνάει Memtest.

Link to comment
Share on other sites

Τα 10 τα έβαλα σε ενα toshiba A300-1MT με έναν Τ3200/3GB RAM που πριν είχε τα 7, δυστυχώς δεν εχει διαφορές προς το καλύτερο, αυτα τα laptop ειναι μόνο για κανένα word.

Αν εχεις χρόνο θα σου έλεγα να δοκιμάσεις τα 10, που εμένα μου φαίνεται οτι είναι δυο τρία κλικ πάνω απο τα 7.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now