esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Καλησπερες, επιστροφη σιγα σιγα στις πολεις :)

Απλη ερωτηση οφφ τοπικ η R9 295x2 που ειναι με 2 GPU cores θα εχει τα ιδια προβληματα σε παιχνιδια οπως αν ειχα SLI/Crossfire?? να ξερω αμα ειναι να μην την αγορασω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Για 1200p νομίζω ότι είναι υπερβολική υπερβολή της υπερβολής! Τσάμπα θόρυβος θερμοκρασίες και κατανάλωσή χωρίς λόγο! Πάρε πρώτα μια 1440p ips και μετά πάρε μια τόσο δυνατή κάρτα. Επίσης ο 3570k σιγά σιγά δείχνει τα χρονάκια του έχε και αυτό υπόψιν :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Για 1200p νομίζω ότι είναι υπερβολική υπερβολή της υπερβολής! Τσάμπα θόρυβος θερμοκρασίες και κατανάλωσή χωρίς λόγο! Πάρε πρώτα μια 1440p ips και μετά πάρε μια τόσο δυνατή κάρτα. Επίσης ο 3570k σιγά σιγά δείχνει τα χρονάκια του έχε και αυτό υπόψιν :)

Ναι θελω να συνδυασω Gpu με μονιτορ για παιχνιδια 144hz οπωσδηποτε και ειμαι αναμεσα σε R9 295x2 και BenQ XL2730z ή Gtx 980ti και καποιο g-sync monitor... ακομα το ψαχνω..

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σφηνώσει στο μυαλό μιά άλλη παράξενη ιδέα ( συνηθισμένο :P ) .. Μου έχει ξεμείνει ένα Q6600 σύστημα, το οποίο επί του παρόντως δε το κάνω κάτι, και σκεύτομαι το εξής: Εχω ενα Pentium MMX200 με το κουτί του και όλα, και λέω, γιατι να μη βάλω τον Q6600 στο κουτί εκείνο και να το κάνω ενα στύλ ... "σύγχρονου" ( σχετικά έστω :P ) PC με retro εμφάνιση? Ε, τι λέτε ? Θα δουλέψει ? Θα αφήσω και το sticker πάνω που λέει "MMX inside" :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι θελω να συνδυασω Gpu με μονιτορ για παιχνιδια 144hz οπωσδηποτε και ειμαι αναμεσα σε R9 295x2 και BenQ XL2730z ή Gtx 980ti και καποιο g-sync monitor... ακομα το ψαχνω..

gsync?

εδω εισαι

Adaptive Sync Support May Come to Intel Hardware in the Future | Digital Trends

στο 36' περιπου
Link to comment
Share on other sites

Intel will support FreeSync standard with future GPUs | ExtremeTech

Ναι ειδα και το βιντεο οποτε δεν βλεπω τον λογο να αξιζει να πηγαινω πχ στην οθονη Acer XB270HU, απλα θα περιμενω την asus γιατι διαβασα οτι θα βγαλει IPS, 2560x1440p, 144hz, gaming monitor, με freesync (που φαινεται να ειναι το μελλον), απο το να αγορασω 800? την acer, το θεμα ειναι θα αργησει λιγακι να μπει στους επεξεργαστες τις ιντελ... οποτε... μεγαλο διλλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατάλαβα ότι κάποιος πήγε να μου διαρρήξει το αμάξι.

Δεν μπαίνει το κλειδί στην κλειδαριά της πόρτας.

Το πήγα σε φίλο σε συνεργείο και μου είπε ότι είναι από διάρρηξη γιατί φαίνεται μέσα στην κλειδαριά σαν να μπήκε τρυπάνι.

:mad::mad::mad:

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now