esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Ναι αλλά τα binned hand picked καλά μοντέλα είναι πιο ακριβά για καλύτερες επιδόσεις συνήθως. Όπως οι top της asus και το θέμα asic από την evga.

Η nano είναι 85% επιδόσεις και με χειρότερο cooler αλλά στην ίδια τιμή με την fury x. Αξίζει 100 δολάρια αυτό το low leakage, low consumption whatever; Μπορεί να αξίζει. Δεν είμαι ειδικός. Μπορεί να κάνει OC σαν κ@ριόλα και αν την βάλεις με νερό να ξεπερνά 980ti σε νερό. Και με DX12 και τα 175watt να είναι performance king.

Link to comment
Share on other sites

....απο βδομαδα θα παραλαβω μια 980Ti custom με turbo στα 1.350mhz στα 700 ευρω με το MG:Phantom of Pain!

Βασικα ηθελα να παρω το παιχνιδι και κατεληξα να παρω και την καρτα. Θα βαλω που θα βαλω 45 ευρω για το game, δεν βαζω και αλλα 655 ευρω να παρω και την καρτα. Προσφορα! :tongue-new:

Για να δουμε τι θα λεει :triumphant:

Θα σας μεταφερω και απευθειας εμπειρια σε σχεση SLI 970 gtx

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Πήραμε την 5.1.1!!

Sent from my SM-N910C

σημερα τελικα παραλαμβανω 980Ti σε customia! Θα τις παιξω με τις 970 gtx σε SLI.

Θα κρατήσω το ταχυτερο με VSYNC ON....

Περιμενω να μους πεις νικητή...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βάζεις δύναμη για να σηκώσεις την βαλίτσα, αλλά είναι άδεια και για λίγα sec νιώθεις ΤΕΡΑΣ δύναμης; Το έπαθα με άδειο αλουμινένιο case πριν από λίγο :hehe:

Καλημέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα οι 970 είναι ταχύτερες από την ti..αλλά από 2 ti? Ούτε με το Hubble..

Caution τι σε πιάνει κάθε πρωί κ γράφεις τέτοια ρε? Έχει κάτι ο καφές? Θέλω να Μ δώσεις κ μένα.. Χαχαχα

Sent from my SM-N910C

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί για κανένα δίωρο απλά είμαι λιιιίγο πιο χαζός σε σχέση με την υπόλοιπη μέρα :hehe:

Πριν είπες 5.1.1 σκέφτηκα iOS.

Στις 9:00 προσπάθησα να ξεκλειδώσω λάθος αυτοκίνητο.

Δεν το 'χω τον Αύγουστο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

....απο βδομαδα θα παραλαβω μια 980Ti custom με turbo στα 1.350mhz στα 700 ευρω με το MG:Phantom of Pain!

Βασικα ηθελα να παρω το παιχνιδι και κατεληξα να παρω και την καρτα. Θα βαλω που θα βαλω 45 ευρω για το game, δεν βαζω και αλλα 655 ευρω να παρω και την καρτα. Προσφορα! :tongue-new:

Για να δουμε τι θα λεει :triumphant:

Θα σας μεταφερω και απευθειας εμπειρια σε σχεση SLI 970 gtx

αυτο που κολλαει με την "τιμή και η ημερομηνία κυκλοφορίας της AMD Radeon R9 Nano"?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που κολλαει με την "τιμή και η ημερομηνία κυκλοφορίας της AMD Radeon R9 Nano"?

Είμαι μεταξύ το e-penis και του attention whore, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι εικόνα να βάλω.. :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Πηρα την Inno Ultra 980ti με 280watt tdp μαμα και turbo 1350mhz. H καρτα ειναι ολη σιδερο, και πιανει 2,5 slot. με θερμοκρασιες max 65 βαθμους με auto fan!

20150829_141053.jpg

20150829_141518.jpg

Λοιπον SLI 970gtx στα 1450mhz VS 980Ti στα 1450mhz σε Witcher 3, AC Unity, Far Cry 4 ειναι απο 12 εως 20% μπροστα το SLI σε 1080p, 1440p, 4K.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά αλλά είναι κακάσχημη :hehe: πως σου ήρθε να πάρεις αυτή την έκδοση?

Πολυ ποιότητα. Καθαρο σιδερο. Τιποτα απο πλαστικό! Ηθελα μεγιστη ψύξη...

Ασε που μου θυμιζει megatron απο transformers...

123.jpg

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια υποψία οτι η ψύξη έχει σχέση με την ψύκτρα, τα heatpipes, fins κ.τ.λ και όχι με το αν είναι μεταλλικά ή πλαστικά τα καπάκια, αλλά maybe it's just me.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια το SLI που ειχα κραταγε σαφως καλυτερα το 60αρι με vsync. Αυτο το 15% δεν είναι αμελητέο.... (αρκει να μιλαμε πανω κατω στα ιδια λεφτα)

Βεβαια αποφασισα να παρω την νεα ΕΙΖΟ FORIS η οποια δεν εχει GSYNC και θα παιξω 144hz IPS 1440p με VSYNC OFF μιας και σε αυτα τα HZ το ελεεινο tearing ειναι μηδενικο.

http://www.eizoglobal.com/press/releases/htmls/fs2735.html

Γι αυτο εγινε η μεταβαση σε δυνατη μονοπυρινη. Γιατι το SLI θελει ειτε VSYNC ειτε GSYNC για να παει κρεμα!

Εδω Αγγλια εχεις οτι θες πολυ πιο γρηγορα απο Ελλαδα. Νοεμβριο λογικα θα την εχω....

3D Mark Performance

image.jpg

Παει και αλλο....

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now