esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Σπέρεεεες

Ετοιμάζομαι για καινούριο PC επιτέλους. Ι'm so happy, τώρα μερικούς μήνες την έχω βγάλει με τούτο το χρέπι στο οποίο κάνω τα πάντα, photoshop, office, dreamweaver κτλ κτλ. Ειδικά το PS έχει κολλήσει πολλές φορές λόγω του ότι ξεμένει από RAM κι ας του έχω δώσει 90% :hehe: Η πλάκα είναι ότι στο δεύτερο slot που έχει η μητρική έβαλα άλλο ένα 4άρι DIMMάκι αλλά το σύστημα επιμένει να μην ποστάρει με τίποτα. Οπότε λε πουλ.

Αμφιταλλαντεύομαι ακόμα για το αν θα το βγάλω σε αγγελία ή θα το πετάξω :hehe:

6Vo0o76.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σπέρεεεες

Ετοιμάζομαι για καινούριο PC επιτέλους. Ι'm so happy, τώρα μερικούς μήνες την έχω βγάλει με τούτο το χρέπι στο οποίο κάνω τα πάντα, photoshop, office, dreamweaver κτλ κτλ. Ειδικά το PS έχει κολλήσει πολλές φορές λόγω του ότι ξεμένει από RAM κι ας του έχω δώσει 90% :hehe: Η πλάκα είναι ότι στο δεύτερο slot που έχει η μητρική έβαλα άλλο ένα 4άρι DIMMάκι αλλά το σύστημα επιμένει να μην ποστάρει με τίποτα. Οπότε λε πουλ.

Αμφιταλλαντεύομαι ακόμα για το αν θα το βγάλω σε αγγελία ή θα το πετάξω :hehe:

6Vo0o76.jpg

Δεν ήξερα ότι το PS καταναλώνει τόση μνήμη. o_o

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14535]klapeto[/MENTION] Εάν δουλεύεις στο PS raw photos με το σύστημα αυτό την ψιλοπαλεύει αν αφήνω ανοιχτά 2-3 NEF. Με το που ανοίξεις όμως κάνα μεγάλο PSD (30-40-60MB+) ακολουθεί το χάος :hehe:

[MENTION=1144]Spirosssss[/MENTION] Επειδή τρέχουν άλλα έξοδα δεν υπάρχει μεγάλο budget αλλά τουλάχιστον θα πάρω μια ανάσα. Και τα Trinity της AMD καλύτερα είναι από τούτο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

George_o/c πουλάω πακέτακι το δικο μου αμα ενδιαφερεσαι :hehe:

:P

Χαχαχααχαχ :hehe:

Φίλτατε Χάρρυ το έδωσα τότε με την προϋπόθεση ότι θα αγόραζα καινούρια πράγματα επί τόπου αλλά τα χρήματα τελικά πήγαν σε ιδιαίτερα Μίκρο/Μάκρο/Στατιστικής και κάμποσα ακόμα μικροπράγματα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

τωρα που λετε Ps και τετοια, υπαρχει κανενα προγραμμα να ανοιγει .pdf μεγαλα (80-120mb) που περιεχουν σχεδιο, και να μην κολλαει σαν τρελο?

Foxit reader;

Ξέρουμε αν ο 6600Κ έχει cooler μέσα στη συσκευασία?

Χωρίς!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now