esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

δεν το λεω απο θεμα χρηματων... εγω οταν μπορουσα να παρω Δ700, πηγα και πηρα Δ300... γιατι ηταν καλυτερη για αυτο που την ηθελα τοτε.

Αντρεα,

Πηγαινε σε ενα μαγαζι και δοκιμασε την...

εγω θα σου πω το σιγουρο ομως.... μιας και εχεισ χειριστη μια 7Δ θα σου φανει πολυ φτωχη η 5100...

ποσα λεφτα διαθετεις συνολο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε.. πλάκα κάνω :D Αν όντως μπορέσει να την αξιοποιήσει τότε είναι κρίμα να μην την πάρει.. ούτως ή άλλως είναι ψιλο-επένδυση μια τέτοια DSLR!

Link to comment
Share on other sites

και να μην μπορει τωρα, θα μπορεσει.... αμα ειναι να παρει η την μια η την αλλη αλλα με τον ιδιο φακο, εννοειτε η Δ700...

αλλα παντα μα παντα Φακος>Σωμα... πχ, μια 5100 με τον 24-70 2.8 την στελνει αδιαβαστη την Δ7100 με τον στανδαρ 18-55.

γιαυτο ρωταο τι μπατζετ εχει να τον βοηθησουμε να βρει την καλυτερη λυση :D

Link to comment
Share on other sites

5100 την έχω και απλά τα σπάει. Δεν θα την αξιοποιήσει 100% ακόμα με τπτ. Κάποια στιγμή παίρνεις και έναν καλό φακό και είσαι κομπλέ. Η 7000 στα χέρια μας απλά είναι η έννοια της τπερβολής. Σαν sli σε office pc.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νορντ πηγα μολις τωρα εφυγα μεσα στα γελια!!!μου λεει οτι αυτο το υλικο που ειναι φτιαγμενο το υλικο δεν ειναι κανα πλαστικο και ειναι πολυ ακριβο!!δεν επισκευαζεται το κινητο σε αυτους εδω στην κρητη αλλα μονο στην αθηνα!κοστιζει συμφωνα με εκτιμηση του τεχνικου πανω απο διακοσια ευρω!!!αυτα ειπε!!με βλεπω να το πουλαω συντομα το κινητο..!!

Sent from my Lumia 800 using Board Express

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση για να κρατάει πολύ ώρα το στριφτό..

Το έβαλα δίπλα σε ένα μεγάλο Red Bull για να καταλάβετε το πραγματικό μέγεθος!

( Το επόμενο που θα φτιάξω θα το ζυγίσω για να σας πω specs.. :D αυτό χώρεσε περίπου το 1/3 του καπνού )

dsc02137s.jpg

Tι έκανες εκεί ρε μάστορα; :D

Το τελευταίο χαρτάκι γύρνα το κάθετα αντί για οριζόντια και κόλλα το προς το τέλος του 3ου. Έτσι θα έχει καλύτερο support εκεί και δεν θα παραμορφώνεται περίεργα.

8 γραμμάρια καπνό σε ένα τσιγάρο; OMG πόση ώρα το κάπνιζες;

Link to comment
Share on other sites

Νάτος και ο άλλος ο μάστορας.. είδατε κάτι μάστορες που βγάζει η Κρήτη :D Το άναψα κανα μισάωρο πριν ανεβάσω την φωτογραφία και έχει ακόμα κανα δυο τζούρες!

Μιας και είσαι Κρητικός άκου μια ιστορία που είμαι σίγουρος ότι δεν θα σου φανεί παράξενη..

Πάω μια μέρα σε ένα παλικάρι που μου εκπαίδευε τον σκύλο, είναι παράλληλα και εκτροφέας της ράτσας και τότε που είχα πάει είχε γέννα και έρχονταν διάφοροι από όλη την Ελλάδα να δουν για κουτάβι.. Κυριακή πρωί λοιπόν είχαν πάει δύο 35άρηδες περίπου από την Κρήτη. Ήταν πρωί ακόμα (9 - 9:30) και έφτιαχνε καφέ και τους ρώτησε αν θέλουν και εκείνοι, του απάντησαν όχι "Δεν πίνουμε καφέ". Ε.. αφού έφτιαξε το παιδί τον καφέ του και έκατσαν και οι τρεις στο τραπέζι, ανάβει τσιγάρο το παιδί και αρχίζει να πίνει τον καφέ του παράλληλα με την κουβέντα. Κοιτιούνται λοιπόν λίγο περίεργα οι 2 Κρητικοί, τον κοιτάει ο ένας και του λέει "Να σου πω, σε πειράζει να σκάσουμε ένα τσιγάρο?" σκέφτηκε το παιδί, μόνοι μας είμαστε, πρωί είναι, είμαστε και μακρυά από τα άλλα σπίτια.. και τους λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Βγάζει λοιπόν ο τύπος ένα τσιγάρο από την τσέπη του.. σαν μαγκούρα ήταν! Το ανάβει, λέει και ένα "Στην υγειά μας" το γυρνάει στον διπλανό του και ο διπλανός του στο παλικάρι που σου λέω.. Τελικά δεν ξέρω αν μίλησαν για σκυλιά πάντως σίγουρα είχαν ένα ευχάριστο πρωινό !

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εδω και ωρα να δω αν αλλαζει το θεμα του φορουμ και δεν βρισκω καποια επιλογη, ξερετε αν υπαρχει κατι τετοιο;

Kαποιος να βοηθησει σ αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Nikon D5100 για τα πρώτα μαθήματα ή κατευθείαν σε D7000?

Πάρε την ποιο φθηνή μιας και οι entry είναι πλέον πανίσχυρες, όταν αγοράζεις dslr αγοράζεις "σύστημα" και φακούς, τα σώματα απλά σου προσφέρουν παραπάνω "μπιχλιμπίδια" που δεν πρόκειται να τα χρειαστείς η και να τα χρησιμοποιήσεις. Προσωπικά εάν έδινα κάτι παραπάνω θα ήταν μόνο για αδιάβροχο μεταλλικό σώμα σε μια dslr και θα απέφευγα τις πλαστικούρες.

Link to comment
Share on other sites

Νορντ πηγα μολις τωρα εφυγα μεσα στα γελια!!!μου λεει οτι αυτο το υλικο που ειναι φτιαγμενο το υλικο δεν ειναι κανα πλαστικο και ειναι πολυ ακριβο!!δεν επισκευαζεται το κινητο σε αυτους εδω στην κρητη αλλα μονο στην αθηνα!κοστιζει συμφωνα με εκτιμηση του τεχνικου πανω απο διακοσια ευρω!!!αυτα ειπε!!με βλεπω να το πουλαω συντομα το κινητο..!!

Sent from my Lumia 800 using Board Express

καρναβαλια.

ασε με να ρωτησω και εδω πανω μια να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λετ μι νοου μαι νιγκα!απογοητευτηκα απο την νοκια..οχι απο την προσοψη αλλα αποτι δεν ξεκειδωνει..

Sent from my Lumia 800 using Board Express

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now