esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

To συγκεκριμένο site είναι ότι πρέπει για USB stick.

Πρόσφατα αγόρασα μία εξάδα Corsair Flash Voyager 32GB USB 3.0 για 20? το 1.

απο μεταφορικα τι λεει??

Ασχετο, το caseking, μπορει να σου στειλει δεμενο κουτι αν αγορασεις ολα τα parts απο εκει, η δεν αναλαμβανει στησιματα?

Link to comment
Share on other sites

απο μεταφορικα τι λεει??

Europe - Additional P&P - £1.95 for the first 3 items, £1.00 for each additional item.

Delivery should normally take 7-10 working days. Please note that weight restrictions may apply to European orders.

Link to comment
Share on other sites

κ τα πουλάς 30? :P

Μεταξύ σοβαρού και αστείου... προτιμώ να μου κοπεί το χέρι...

Βρήκα την προσφορά, μάζεψα μερικούς φίλους και τα παρήγγειλα. Ένα πήρα για μένα...

Δυστυχώς τα δικά μου τα έστειλαν ένα-ένα. Έφτασαν μεν όλα μαζί, αλλά τα μεταφορικά ήταν συνολικά 6.5?,

ενώ αν ήταν μία συσκευασία θα ήταν 2.5. Όχι πως με ένοιαξε και πολύ, απλά λέω πως έγινε.

Και επειδή χωρίς benchmark δεν γίνεται... ορίστε...

73050444c7f362ce.jpg

Edited by jax7480
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες.. ξέρεις κανείς αν αυτό το mobo παίζει με 8 GB Ram? Παντού ( ακόμα και στο Site της Gigabyte ) λέει ότι παίζει μέχρι 4, αλλά διαβάζω σε πάρα πολλά Forum ότι παίζει και με 8..

Μην δώσω άδικα λεφτά για RAM γιατί αν δεν τα υποστηρίζει θα τα βάλω στον @@@@ μου και όχι τίποτα άλλο το pcb είναι κοφτερό :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες.. ξέρεις κανείς αν αυτό το mobo παίζει με 8 GB Ram? Παντού ( ακόμα και στο Site της Gigabyte ) λέει ότι παίζει μέχρι 4, αλλά διαβάζω σε πάρα πολλά Forum ότι παίζει και με 8..

Μην δώσω άδικα λεφτά για RAM γιατί αν δεν τα υποστηρίζει θα τα βάλω στον @@@@ μου και όχι τίποτα άλλο το pcb είναι κοφτερό :D

η intel παντως λεει "

Max Memory Size (dependent on memory type)

4 GB"

ARK | Intel® Atom

Link to comment
Share on other sites

Στο Link που μου έδωσες λέει για DDR3 800 SODimm Only, στο Site της Gigabyte λέει ότι υποστηρίζει DDR3 στα 800.. εγώ το δουλεύω με 4 GB στα 1333.. Κοίτα να δεις που θα αναγκαστώ να αγοράσω RAM για να δω αν παίζει..

Link to comment
Share on other sites

Στο Link που μου έδωσες λέει για DDR3 800 SODimm Only, στο Site της Gigabyte λέει ότι υποστηρίζει DDR3 στα 800.. εγώ το δουλεύω με 4 GB στα 1333.. Κοίτα να δεις που θα αναγκαστώ να αγοράσω RAM για να δω αν παίζει..

Δεν ζητάς να σου δανείσουν καλύτερα; μνήμη είναι πολλοί θα έχουν 4γβ :P..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα τις δει ούτε στα 1333 :D Όπου το έχω ψάξει λέει ότι παίζει στα 800 :crack: και τώρα που το συζητάμε.. η RAM που είχα πάνω μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν στα 1333 αλλά δεν θυμάμαι στα πόσα δούλευαν.. μπορεί να τις έβλεπε λιγότερο από 1333?

ΗΑ! Και το πιο καλό από όλα είναι ότι μόλις τώρα σκέφτηκα ότι οι μνήμες που λέω να δοκιμάσω είναι οι μνήμες του κυρίως υπολογιστή μου οι οποίες είναι στο νερό..

Ή που θα πετάξω το 50άρικο ή που θα παίξουν.. βασικά θα ρωτήσω τον Στέλιο ( από τον Στέλιο το πήρα το mobo ) μήπως έχει δοκιμάσει τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Pinwmpires ότι μνήμες και να βάλεις θα πάιξουν ωρέ...απλά λογικά δεν θα μπορείς να κάνεις OC ή κάπου θα έχει wall το FSB.

Τώρα το SoDimm και το DImm έχει να κάνει ανάλογα την μητρική που έιναι επάνω το CPU.

Ά ρε αυτοί οι modders, ιδέα δεν έχουν απο hardware :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αν δηλαδή το board δεν υποστηρίζει 8 GB Ram πάλι θα παίξει? Είναι πολύ πρωί ακόμα.. θέλεις να το ξανασκεφτείς κατά τις 12 που θα έχεις πιει και τον καφέ σου και να μου πεις? :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now