esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Όοοοοχι Ιάσωνα φίλε μου. Φίλος είναι αυτός που όταν κάποιος ρωτάει αν κάποιος μπορεί να τον φιλοξενήσει γιατί είναι ανάγκη στέλνει καπάκια πμ και λέει έλα σε μένα μην το σκέφτεσαι καν, χωρίς να ποστάρει δημόσια να το παίξει "να ορίστε εγώ προσφέρθηκα...". Τώρα το να έχει 1000 φορές καλύτερο πισι στη δουλειά από το σπίτι και να έχει περάσει τόσο H/w από τα χέρια το θεωρώ όντως κατάντια.

Φίλε μου, επειδή μου το είπαν εχθές αυτό στον καφέ...όταν έρθεις έλα να μέινεις στο δωμάτιο μου και εγώ θα κοιμηθώ στο σαλόνθ :)

Nέο μέλος εδώ! Την καλησπέρα μου.

Γειά σου Τυρρανόσαυρε :D

Καλώς σε βρήκαμε!

Μην φάς κανέναν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπα για σενα Βασιλη. Σε εσενα πηγαινε η καταντια του πισι. Απλως ξενερωσα λιγο που δεν ειπαν ατομα που περιμενα τουλαχιστον οτι δεν μπορουν. Σορρυ για τους τονους αιφον.

Δεινοσαυρε καλως σε βρηκαμε.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην νέα μου δουλειά έχω PC

Asrock Z77

3570K

8GB Ram

2x 120GB SSDs

850W PSU

Supercase 661 Case

24" LG

Σπίτι έχω

MSI P45

GTX280

4GB DDR2

500W PSU No Name

Q8400

18.1" Sony

:hehe:

Οπότε το συμπερασμα πιο είναι?

1. Δεν έχεις δικαιολογία και πρέπει να είσαι πιο παραγωγικός στην δουλειά :P

2. Κάνεις τράμπα τα pc για να είσαι πιο παραγωγικός στο box :hehe:

Nέο μέλος εδώ! Την καλησπέρα μου.

Καλώς όρισες φίλε μου :)

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπα για σενα Βασιλη. Σε εσενα πηγαινε η καταντια του πισι. Απλως ξενερωσα λιγο που δεν ειπαν ατομα που περιμενα τουλαχιστον οτι δεν μπορουν. Σορρυ για τους τονους αιφον.

Δεινοσαυρε καλως σε βρηκαμε.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ποιους ρώτησες?

Link to comment
Share on other sites

edit2: περασαν σημερα απο το μαγαζι οι junior o/c team του hw box!!:P κανονιστε καμια μαζωξη καλη!!!!:) οπουδηποτε οχι μαρουσι!

YoungClocksSquad λεγομαστε πια Πανο και το κοβω να μας ξαναβλεπετε οταν (ελπιζω να) εχουμε περασει στο ΕΜΠ,σε ~9 μηνες :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες...

Μητρική ES χωρίς ψύκτρες... CHECK!!!

Ψύκτρες χύμα.... CHECK!!!

Dremel..... CHECK!!!

knapp01.png

Ενημερώστε κάποιος τον τριχωτό Admin, πως αν η μητρική δεν ανάψει (στην κατάντια που την παρέλαβα) να αλλάξει πλανήτη... Κατά προτίμηση εκτός ηλιακού συστήματος...........

Link to comment
Share on other sites

Ζαχούλη μου, μοναδικέ μου φίλε εκ της βορείου Ελλάδας...:hehe: η μητρική αυτή έχει ταξιδέψει έτσι από την Taiwan και έχει και μερικά παγκόσμια ρεκόρ στο βιογραφικό της!

Εαν δεν θέλει να πάιξει με SSD, μάλλον είναι ψιλομύτα! :hehe:

Dremel CHECH δεν το πιασα! Θα την κάνεις κομμάτια?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μεγάλα κομμάτια από ψύκτρες. Θα τα κόψω ώστε να ψύξω τα VRM του επεξεργαστή...

Update: Τα κομμάτια χοντρικά κόπηκαν... τώρα μένουν ψιλολεπτομέρειες και μετά thermal paste και κούμπωμα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now