esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

@Billpeppas μην ζητάς πράγματα που κατά βάθος δεν θέλεις να γίνουν! :D Το τελευταίο πράγμα που θέλει ένας άντρας, είναι μια γυναίκα τούμπανο και πιο έξυπνη από αυτόν! Άσε δε, που αν θέλεις να βρεις έξυπνη γυναίκα μπορείς να την βρεις.. απλά οι 9 στις 10 έξυπνες γυναίκες είναι "άσχημες" :D

Όμορφη γυναίκα

farmaki1.jpg

Έξυπνη γυναίκα :hehe: :hehe:

boyle.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1240437376660

Πέρα από την πλάκα, έχουν γίνει έρευνες πάνω σε αυτό το θέμα.. Ο συνδυασμός ομορφιάς και εξυπνάδας είναι πολύ σπάνιος! Έχουν ξεχωρίσει μερικές γυναίκες που έτυχε να είναι έξυπνες και όμορφες, όπως η Sharon Stone με δείκτη IQ154.. Μέχρι εκεί όμως! :D

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουνε και οι ενδιάμεσες λύσεις Γιάννη.

Δεν χρειάζεται να είναι 10αρακι ομορφιά και 10αρακι μυαλουδάκι...

Το αν θέλω να είναι έξυπνες... ίσως πιο πολύ και από το να είναι πολύ όμορφες.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουνε και οι ενδιάμεσες λύσεις Γιάννη.

Και βέβαια υπάρχουν! Δεν είπα το αντίθετο! :D

Ο συνδυασμός ομορφιάς και εξυπνάδας είναι πολύ σπάνιος!

Και το JackPot στο Joker υπάρχει, δεν ξέρω κανέναν που να το έχει κερδίσει όμως! :D

@Gorillakos Δεν μιλάμε ούτε για one night stand, ούτε για σχέση.. Μιλάμε για τις γυναίκες γενικότερα! :D

Βασίλη.. έχεις γνωρίσει γυναίκα που την θεωρείς ή όντως είναι όσο έξυπνος είσαι ή θεωρείς ότι εσύ είσαι ?

Edited by PinwmpireS
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια υπάρχουν! Δεν είπα το αντίθετο! :D

Και το JackPot στο Joker υπάρχει, δεν ξέρω κανέναν που να το έχει κερδίσει όμως! :D

@Gorillakos Δεν μιλάμε ούτε για one night stand, ούτε για σχέση.. Μιλάμε για τις γυναίκες γενικότερα! :D

Βασίλη.. έχεις γνωρίσει γυναίκα που την θεωρείς ή όντως είναι όσο έξυπνος είσαι ή θεωρείς ότι είσαι εσύ ?

Το ίδιο έξυπνη, δεν ξέρω, αρκετά κοντά ίσως 2 κοπέλες.

Έξυπνη γενικά, δίχως να μιλάμε για Einstein αλλά να στέκεται και να διαλογίζεται μια χαρά σε όλων των επιπέδων τις συζητήσεις, είτε μιλάμε για συγκεκριμένα πράγματα ( οικονομικά, επιχειρηματικά, εννοιολογικά, για την ζωή, etc etc ) έχω γνωρίσει ας πούμε συνολικά καμμιά 15αρια.

Αν μπορείς να βγείς με μια κοπέλα έξω μόνοι σας, και να μην έχετε στιγμές αμηχανίας σε φάση επί 10 λεπτά να κοιτάει ο καθένας σας αριστερά και δεξιά, να συζητάτε ας πούμε επί 3-4 ώρες δίχως να βαρεθείς στιγμή, νομίζω πως είσαι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ τι νόημα έχει να έχεις την ομορφότερη γκόμενα όταν είναι τούβλο..ή την ασχημότερη και να είναι πανέξυπνη..τίποτα απο τα 2 δεν έχει νόημα. Η μέση κατάσταση αρκεί.

Βέβαια το κακό είναι οτι οι περισσότεροι δεν κοιτάνε τα μούτρα τους στο καθρέφτη και ψάχνουν πάντα την καραγκομενάρα!

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς Venisk & SuperUser είστε λάθος σε ένα πράγμα.

Το ότι εσύ θεωρείς τον τάδε φλώρο, σαχλό και κυριότερα άσχημο, δεν σημαίνει ότι και οι κοπέλες θεωρούνε το ίδιο.

Ειδικά το θέμα "όμορφος" και "όμορφη" είναι υποκειμενικότατο.

Μπορεί σε 100 γκόμενες εσύ στις 50 να μην αρέσεις, στις 10 να μην τους αρέσεις καθόλου ούτε ο τελευταίος άντρας στην γη να σουν που λέμε, στις 30 να είσαι μέτριος πρός καλός, σε 5 να είσαι πολύ καλός, και για τις άλλες 5 να είσαι τέλειος.

κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οι καραγκομενάρες οι μέτριες - όμορφες κοπέλες που είναι στα μέτρα των περισσότερων και οι άσχημες, χέστηκα για το χαρακτήρα της γκόμενας αν δεν μπορώ να την δώ όπως και για το αν μπορώ να την δω αλλα δεν επικοινωνώ μαζί της. Δυστηχώς όμως κυριαρχεί η εξωτερική εμφάνιση παντού κ πάντα.

Ο καθένας μας ξέρει πάρα πολυ καλά μέχρι ποια κατηγορία μπορεί να φτάσει όποιος δεν έχει καταλάβει μένει με την .... στο χέρι....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οι καραγκομενάρες οι μέτριες - όμορφες κοπέλες που είναι στα μέτρα των περισσότερων και οι άσχημες, χέστηκα για το χαρακτήρα της γκόμενας αν δεν μπορώ να την δώ όπως και για το αν μπορώ να την δω αλλα δεν επικοινωνώ μαζί της. Δυστηχώς όμως κυριαρχεί η εξωτερική εμφάνιση παντού κ πάντα.

Ο καθένας μας ξέρει πάρα πολυ καλά μέχρι ποια κατηγορία μπορεί να φτάσει όποιος δεν έχει καταλάβει μένει με την .... στο χέρι....:hehe:

Κάνεις μεγάλο λάθος, αν δεν κάνω λάθος κι εγω, είσαι μικρός ακόμα, οπότε λογικό να σκέπτεσαι έτσι.

Προσωπικά εγω δεν το δέχομαι αυτό που λες γιατί πολύ απλά μέχρι το 2004-2005 είχα κάμποσες περιπτώσεις που είχα πει "αυτή να γουστάρει εμένα δεν παίζει" αλλά τελικά είχα άδικο μεγάλο...

Και γενικότερα έχω και φίλους φίλες παραδείγματα τέτοιων περιπτώσεων που λες, φάσεις που ο τυπάς είναι Brad Pitt jr και η άλλη είναι κάτω του μετρίου ακόμα και για τα γούστα του pastelidi και αντίστοιχα φίλες που είναι πάρα πολύ καλές αν όχι θεόμ*υνα και είναι σε φάση να παντρευτούνε τώρα τυπάδες κάτω του μετρίου ακόμα και αρκετά παχουλούς ( και δίχως παχουλές τσέπες να προλάβω κάποιους προκατειλημένους που θα πούνε "χοντρός αλλά με χρήμα" )

Link to comment
Share on other sites

Όποιος διαφωνεί με τον τρόπο που βλέπεις τις γκόμενες είναι κ μικρός? 26 είμαι και τι με αυτό? Δεν υπάρχει έχεις δίκιο κ έχω άδικο σε αυτό το θέμα εσύ τα βλέπεις διαφορετικά απο αυτά που έχεις δει όπως κ εγώ..Καλημέρες

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παίδες! Καλη μεγάλη εβδομάδα!

βλεπω πως η συζητήσεις στο OT έχουν αναπτυχθει! χεχεχε...

Θα πώ και εγω την γνώμη μου, (χώρισα πριν 1.5 μήνα, και χθές τα ξανα βρήκα με την ίδια)

Η γυναίκες είναι ενα περίεργο πράγμα. Συμφωνό με τον πέππα στο οτι σε κάπιους μπορει να φαίνετε σαχλός ο ένας και ο άλλος τρόμπας αλλα η κοπέλα/ες να γουστάρει/ουν. Μπορεί κατα βάθος να της θυμίζει καποιον, η το οτιδήποτε. και ευτιχώς η δυστηχώς για εμας χρείαζονται να τουσ κάνεις κλικ. Μπορει αυτο να γίνει με μια ατακα που θα της πείς, η να πας να της μιλήσεις και να μερδεύεσαι και να λές άσχετα, η να δούν οτι φοράς το ιδιο ρολοι με τον πατέρα τους (daddy issues hehehe), η πολυ απλα να σου πει δεν αξίζεις τον χρόνο μου φύγε, και να κάτσεις να της κάνεις επιστημονιακή ανάλυση το γιατί ακριβώς αξίζεις τον χρόνο της... κοινός να την κουφάνεις :P

δεν ειμαι ο τυπος που θα παει σε μπαρ και θα εχω την ανεση να την πεσω σε 100 γκόμενες, ουτε το θέλω, (και χαίρομαι που δεν ειμαι σαν τους εκατοντάδες ελληναράδες που πάνε, βαρανε ντόπες για να φοράνε κολλιτες μπλούζες LAK και να βγαίνουν στην γύρα), γιατι και η ίδιες οι γκόμενες το βλέπουν οτι αυτα που τους λες τους τα λές με άλλον σκόπο (εδω ειμαστε ολοι αγαπησιάριδες και ολοι θέλουμε σχέσεις... :hehe:). αλλα ξέρω πως στην μια που θα την δω, που μου αρέσει πολύ, θα της χαμογελάσω και θα ειναι ενα διαφορετικό χαμόγελο απο του πέφτουλα, και θα το καταλάβει και αυτή. αν δεν το καταλάβει, ε τότε έχει πάθει υπερπεφτούλιασμα με αποτέλεσμα να βρίσκετε η μύτη της 20000000 ορόφους ποιο ψηλά απο το ντεκολτέ της με τα ψεύτικα θεμέλια...

Tην κοπέλα μου την είδα πρωτη φορα στο venue, καθόταν 8 τραπέζια μακρια με έναν γνωστό μου (ουτε φίλος ουτε κολλητός) και της την έπεφτε ένας με ενα λευκο κουστούμι και της έκανα μια γκριμάτσα του τυπού "Σε λυπάμε, και πως ειναι ετσι αυτος" μου χαμογέλασε, της χαμογέλασα, και αυτο ηταν. 1 μήνας μετα ηταν done deal.

δεν ξερω αν καταλαβαινετε τι λεω... άλλα νομίζω πως όταν βρείτε την μια η οποία θα είναι διαφορετική, και θα την γουστάρετε πραγματικά (με το πάνω το κεφάλι) θα το καταλάβετε και αυτα που θα κάνετε θα είναι διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη.. έχεις γνωρίσει γυναίκα που την θεωρείς ή όντως είναι όσο έξυπνος είσαι ή θεωρείς ότι εσύ είσαι ?

Κοίτα, δεν γίνεται να έχουμε το ίδιο τρόπο εξυπνάδας, αλλά οι μέχρι τώρα τρεις κοπέλες που είχα σχέση

τις θεωρούσα το ίδιο έξυπνες με εμένα ή τουλάχιστον πολύ κοντά.

Όλες οι άλλες απλά δεν ήταν κοπέλες μου αλλά γκόμενές μου.

Το ότι δεν τις θεωρούσα και τόσο έξυπνες όσο εμένα όμως, δεν σημαίνει πως μπορει να μην ήταν.

Απλά έχουμε διαφορετικό τρόπο εξυπνάδας :hehe:

Καλή εβδομάδα σε όλους! :D

Link to comment
Share on other sites

Άγγλος: γκοοοοοοοοοοοοοολ

Γερμανός: γκοοοοοοοοοοοολ

Ισπανός: γκοοοοοοοοοοοοολ

Έλληνας: γκοοοοοοοοοοοοολ γ@μώ ^&*^*)(**)*)(*)(*) που σας πέταγε παλιό ^*^&*^*&^*^*&^ γκοοοοοοοοολ *(&^&^&(&(& φάτε την @@ τώρα και ΑΝΤΕ ΓΕΕΕΕΕΙΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now