esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Σε ένα τραγικό tablet με WM8505 στα 175MHz(!!!), 256MB(!), Android 1.6(!!) έβαλα ένα USB keyboard/mouse. Εντάξει άλλη φάση. Όσοι έχετε tablets δοκιμάστε να τα στήσετε σε ένα τραπέζι σαν οθόνη και να τα δουλέψετε λίγο με keyboard/mouse. Κανονικό PC(με τους περιορισμούς που μπορεί να έχει βεβαίως, αλλά κανονικό PC).

android1.jpg

android2.jpg

android1.jpg

android2.jpg

android1.jpg

android2.jpg

android1.jpg.e34ce18548b6c71dc90374c0fe5

android2.jpg.6db4ee6bb8385aa4dfa600d08ad

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα τραγικό tablet με WM8505 στα 175MHz(!!!), 256MB(!), Android 1.6(!!) έβαλα ένα USB keyboard/mouse. Εντάξει άλλη φάση. Όσοι έχετε tablets δοκιμάστε να τα στήσετε σε ένα τραπέζι σαν οθόνη και να τα δουλέψετε λίγο με keyboard/mouse. Κανονικό PC(με τους περιορισμούς που μπορεί να έχει βεβαίως, αλλά κανονικό PC).

nah, το χω δοκιμάσει και γω. Ως ένα σημείο την παλεύεις, αλλά απλά πράγματα όπως πχ αλλαγή γλώσσας, δεν βρήκα κάποιο σωστό shortcut. Και μιλάω για 4.1.2 ουτε καν 1.6 που έχεις

Hello everyone

Link to comment
Share on other sites

nah, το χω δοκιμάσει και γω. Ως ένα σημείο την παλεύεις, αλλά απλά πράγματα όπως πχ αλλαγή γλώσσας, δεν βρήκα κάποιο σωστό shortcut. Και μιλάω για 4.1.2 ουτε καν 1.6 που έχεις

Hello everyone

Εγώ έχω Ελληνικό keyboard στο ταμπλετάκι. Δεν το έψαξα καν για Ελληνικά. Απλά βαράω τα ελληνικά πλήκτρα με το mouse στην οθόνη. Αλλά εντάξει, αν πάω να βρω κανένα messenger προφανώς και αυτό δεν θα είναι λύση.

Αυτό που με κούφανε πάντως ήταν ότι μερικά πλήκτρα που δεν περίμενα να δουλεύουν, δουλεύουν. Το win key εμφανίζει π.χ. τα settings, τα volume up/down/search/home δουλεύουν και ίσως και άλλα που δεν έχω κοιτάξει ή μάλλον προσέξει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now