esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

@venisk ανταλλαγή με ένα PS1 + ένα full PC P4 + ένα καφάσι φράουλες + 100? δέχεσαι?

Χμμ θα το σκεφτώ :hehe:

Τι οθόνη/ες θα πάρεις?

2713h θα θελα μια γνώμη αν αξίζει αλλά δεν ξέρω ποιον να ρωτήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ναι όντως μεγάλη αποτυχία αλλά φαντάζομαι η 20 φορές μεγαλύτερη αντίθεση η led οθόνη και κάποια άλλα πραγματάκια να αξίζουν..επίσης μετά υπάρχει και κάτι ακόμα χειρότερο να μου μείνει η οθόνη κ για να αλλάξω μετά να θέλω 700 + ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Αααχχχ η 2711... πόσο τα σπάει! Σε γωνίες ακόμα να δω κάποια που να την φτάνει. Απλά πολύ ζέστη βγάζει η άτιμη, οι καινούργιες (led ips & PLS) είναι πολύ πιο δροσερές :)

Πως θα γίνει να φέρουμε κορεάτικες PLS 27άρες χωρίς τελωνεία ρε γμτ...

Link to comment
Share on other sites

Αααχχχ η 2711... πόσο τα σπάει! Σε γωνίες ακόμα να δω κάποια που να την φτάνει. Απλά πολύ ζέστη βγάζει η άτιμη, οι καινούργιες (led ips & PLS) είναι πολύ πιο δροσερές :)

Πως θα γίνει να φέρουμε κορεάτικες PLS 27άρες χωρίς τελωνεία ρε γμτ...

China post ή Singapοre μόνο σε μικρή συσκευασία δηλωμένο ως MP3 @ 20$..... :hehe:

φαντάσου τι θα γίνει στο τελωνείο μόλις το δουν... θα γελάσουν και οι πέτρες...

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξέρω απλά τα μικρά πραγματάκια που δεν τραβούν το μάτι έχουν περισσότερες πιθανότητες να περάσουν free! γενικά ακούω ότι έχουν αρχίσει και σφίγγουν τα πράγματα με το τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ είναι με τις μέρες τους και αν έχουν πιάσει τους "στόχους".

Πρόσφατα άκουσα story για κάτι μπαταριούλες κινητού που είχαν πάνω full ποσό και πλήρωσε φπα, εμείς περάσαμε για φίλο κοτζάμ termignoni με απόδειξη $1800 και ενώ ήμασταν με τα λεφτά στο χέρι προετοιμασμένοι, ήρθε με 3 ευρω. Άνοιγε μπουκάλια ο άλλος :hehe: Τον George_o/c για δύο cases κοντέψαv να τον αρρωστήσουν...

Ότι να 'ναι κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

καλά με τον George δεν μπορούσαν να καταλάβουν τι σημαίνει sample...

- Nαι αλλά χρειάζομαι την απόδειξη.

- Δεν υπάρχει απόδειξη γτ είναι sample

- Nαι αλλά θέλω ένα παραστατικό

- zzzzzzzzzz!!

Link to comment
Share on other sites

Και sample να είναι κάτι είναι υποχρεωμένοι να έχουν εκδώσει τιμολόγιο για Τελωνειακό σκοπό (customs value only) στο οποίο οι όροι πληρωμής θα αναγράφουν FOC (free of charge)... χωρίς αυτό έχει κάθε δικαίωμα να μην το εισάγει ο τελωνειακός...

Link to comment
Share on other sites

Και ΜΕ αυτό έχει δικαίωμα να μην στο περάσει, αν θέλει. Αρκεί να μην πεισθεί για την δηλωθείσα αξία ή την εγκυρότητα των εγγράφων και δικαιούται να φρενάρει το οτιδήποτε.

Σαν ένα μικρούλης Βασιλιάς δηλαδή :hehe:

Link to comment
Share on other sites

αν έχει αυτό ο μόνος λόγος να μην το περάσει είναι να μην έχει το CE αναγραμμένο πάνω το είδος κολλήσει στο θέμα στην πιστοποίηση... για κανέναν άλλο λόγο...

αν σας λένε μα και μου και εφόσον έχετε αυτά ζητήστε απλά άλλον τελωνειακό,εφόσον ούτως ή άλλως εσείς πληρώνετε την αμοιβή του...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now