esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

[MENTION=132]crustytheclown[/MENTION] [MENTION=1152]caution[/MENTION] [MENTION=1120]p_under[/MENTION] (βάζω κι εσάς τους 2 μέσα μιας και είδα ότι συμμετείχατε στην κουβέντα περί τελωνείων :hehe:)

Αντώνη η CM τους είχε δώσει και commercial invoice (with true CIF value), και πληροφορίες για το τι περιέχεται μες στα κουτιά και part numbers. Επίσης είχαν πάρει authorization από μένα. Ξέρεις όμως γιατί δεν μου τα περνούσαν;

Δεν δέχονταν τον όρο sample και μου ζητούσαν να τους προσκομίσω απόδειξη για κάτι που δεν έχω αγοράσει. Σόρρυ αλλά δεν είχαν δίκιο... Μετά μου έλεγαν ότι το CIF value δεν τους νοιάζει, ούτε τι σημαίνει sample, ούτε τι ακριβώς είναι αυτό. Τους ένοιαζε λέει ότι δεν έχω απόδειξη. Για να ξεμπερδέψω επειδή αρνούνταν πεισματικά σκέφτηκα να τους στείλω φωτογραφία από geizhals που φαίνεται ότι το κουτί πωλείται 90? στην Γερμανία και να τους συγκρίνω τιμές από 690 ΙΙ Αdvanced στην Γερμανία και 690 II Advanced στην Ελλάδα (δεν υπήρχε listed το 690 III Ελλάδα :/).

Εν ολίγοις νόμιζαν ότι η CM είναι προμηθευτής μου και εγώ κάνω παραεισαγωγή. Σόρρυ ρε μαν αλλά για αυτό δεν πρόκειται να πάει ποτέ μπροστά αυτή η γαμημένη χώρα. Γιατί την ίδια ημερομηνία που έφυγαν τα 2 κουτιά από Κίνα προς Ελλάδα, έφυγε άλλο ένα προς Νέα Ζηλανδία και άλλο ένα προς Αυστραλία. Έφτασαν ίδιες ημερομηνίες και στις 3 χώρες πάνω-κάτω, μόνο που ο εκτελωνισμός στις άλλες έγινε τσακ μπαμ, ενώ σε εμάς πήρε 25 μέρες. Γιατί μέσα σε όλο αυτό το διάστημα, από την DHL πήρε άδεια η κοπέλα που ασχολούνταν μαζί μου, μετά βρήκαν άλλο υπάλληλο που έπρεπε να του εξηγήσω απ' την αρχή τι συμβαίνει (ενώ υπήρχαν emails wtf).

Δεν την ένοιαζε την CM να περάσει Free of Charge. Τους ενημέρωσαν ότι αναλαμβάνουν όλα τα έξοδα, όσα είναι. Δεν κόλλησε εκεί το θέμα. Κόλλησε στο ότι δεν καταλάβαιναν για ποιο λόγο εγώ δεν έχω απόδειξη...

Ότι να 'ναι ρε, ότι να 'ναι.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνουν γιατί οι περισσότεροι από 'μας δεν ξέρουμε τα δικαιώματα μας... πολύ απλά πάρε ένα άλλον εκτελωνιστή τηλέφωνο ( ακόμα και από τον χρυσό οδηγό) και πες του την ιστορία.Θα πάει ο ίδιος να το εκτελωνίσει και να τσεπώσει και την αμοιβή που ούτως ή άλλως πληρώνεις... Κομπλεξικοί υπάρχουν παντού...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Να ξέρετε ότι φτιάχνω θεϊκά τοστάκια! :hehe:

Σήμερα έβαλα φέτα, γαλοπούλα, τίγκα αλάτι και πιπέρι μαζί με μουστάρδα!

Είχε τελειώσει ο σολωμός και η κάπαρη και δεν μπόρεσα να κάνω αυτό που ήθελα!

Τι λέει? Το άλλο ΣΚ Μόσχα πάμε να το σηκώσουμε! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν είσαι τσίμα τσίμα, πάρε τον παλιό. Ίδιο performance είναι απλά ο νέος είναι λιγότερα nm με ότι αυτό συνεπάγεται.

Δεν νομίζω να δεις απαλεψιές με το Sims ρει, ακόμα και 1080... :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION]!!!!

Τώρα πες και ζήτω τα συνεργεία!!

Εκκλησία στην nvidia θα έχτιζα σίγουρα στην intel μόνο από καθεδρικό ναό και πάνω!! MONO INTEL λέμε!!!!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε ότι φτιάχνω θεϊκά τοστάκια! :hehe:

Σήμερα έβαλα φέτα, γαλοπούλα, τίγκα αλάτι και πιπέρι μαζί με μουστάρδα!

Eίχε και φέτα ο τρελός! Είχε και φέτα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now