esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Σε ευχαριστω και παλι!!

Αν και 36αρης και ασχετος θελω να μαθαινω πραγματακια!!

Αν θες να ξέρεις πάνω κάτω τι score πετυχαίνει η Titan X στα 3D Benchmarks, τσέκαρε εδώ Nvidia GeForce GTX Titan X @ HWBOT για score που έχουν γίνει με τον επεξεργαστή σε normal ψύξη (αέρα-νερό) ;)

Πχ στο Firestrike συγκεκριμένα, μιας και το πήρε ο Μεταλλικός σαν παράδειγμα, βλέπεις ότι το χαμηλότερο score είναι 17k με 3930K @ 4.25GHz και την κάρτα λίγο overclocked petervandamned`s 3DMark - Fire Strike score: 17060 marks with a GeForce GTX Titan X Δίνοντας λοιπόν λίγα MHz στο CPU σου και κλείνοντας το vsync, θα ανέβει πολύ το score

P.S. Τούμπανο σύστημα :D:T:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες! Μετακόμισε η εταιρεία που δουλεύω σε νέα γραφεία και πέθανα τις τελευταίες μέρες, αλλά έμαθα τόσα πράγματα που άξιζε!

Link to comment
Share on other sites

:hehe: όντως πρέπει να γίνουν και αυτά, αλλά ως μέλος τμήματος ΙΤ εδώ και λίγο καιρό μόνο είχα πολλά νέα πράγματα να δω και να κάνω!
Link to comment
Share on other sites

:hehe: όντως πρέπει να γίνουν και αυτά, αλλά ως μέλος τμήματος ΙΤ εδώ και λίγο καιρό μόνο είχα πολλά νέα πράγματα να δω και να κάνω!

τι φτιαχνετε εκει hw, sw, websites η απολα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Καλησπέρες! Μετακόμισε η εταιρεία που δουλεύω σε νέα γραφεία και πέθανα τις τελευταίες μέρες, αλλά έμαθα τόσα πράγματα που άξιζε!

Πολλές μετακομίσεις γίνονται τώρα τελευταία :hehe:

[ATTACH=CONFIG]44076[/ATTACH]

Και με το g sync κλειστο :(

Gsync Και Vsync απ' τον driver, βάλτα off, ή always off δε θυμάμαι πως τα λέει η πράσινη :P

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH=CONFIG]44076[/ATTACH]

Και με το g sync κλειστο :(

Δοκίμασε μία αυτό που σου είπε ο Λουκάς. Επίσης για τα benchmarks μόνο:

Το multi display GPU acceleration ή όπως αλλιώς λέγεται τώρα, γύρνα το σε Single Display Performance Mode.

Texture Filtering σε High Performance

Triple Buffering On

Vsync Off

από το Nvidia Control Panel μέσα. Εκτός αν είναι κάποια άλλη καινούρια ρυθμιση πλέον στους NVIDIA Drivers που δεν την έχω υπόψη μου. Κάπου στους 315 είναι νομίζω η 8800GTX μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

τι φτιαχνετε εκει hw, sw, websites η απολα?

Εγώ μόνο hardware και γενικά προβλήματα των υπαλλήλων, έχουμε και προγραμματιστή για software αλλά όχι για βαρβάτο site, πιο απλές υποσελίδες. Η εταιρεία όμως είναι άσχετη με πληροφορική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.

Ζηλεψα απο τις φωτος.. Θα ηθελα και γω μπλουζακι hwbox και πισω να λεει geakos.

Ασχετα αν δεν μπορω να κανω ενα 3dmark σωστα :P :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now