esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Τo διόρθωσα:P

edit: Για να δω, αν πιάνει το edit:p

Βγάλε γρήγορα το "Lucky member" πάνω από το avatar. Ακόμα και η vBulletin κατάλαβε ότι ψεύδεσαι και άρχισε να σε κοροϊδεύει :hehe:

Για αυτό δεν εμφανίζονται τα edit :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Είδαν τα γνωστά videos στο youtube και σου λέει κάτσε να εντυπωσιάσουμε και εμείς :hehe:

Ε ραι και δεν έχω τα videos εδώ στο laptop από την Αθήνα που πήγα :D Να βλέπετε το κάνιστρο στους -186*C να το ξεπαγώνει ο Στέλιος με mapp gas και να μας λέει ο γορίλλας:

"Τώρα ξέρετε τι κάνει εκεί ε; Θα πετάξει ζυμάρι μέσα να βγουν οι λουκουμάδες" :D

Και κάτι άλλες ωραίες φάσεις που δεν έχω σε video. Να κρατάω το θερμό εγώ και να γεμίσει ο πάστελ, να του φεύγει έξω κάμποσο άζωτο πάνω στο χέρι μου, εγώ να κοκκινίζω από το φόβο μου και να λέω "ΑΑΑΑΑΑΑΑ" :eek::D Οπότε απαντά ο γορίλλας με λάγνο βλέμμα:

"ΑΑΑΑΑ, ααααα, ο MOS φοβήθηκε"

:hehe:

======================================================================================

======================================================================================

======================================================================================

Σόφο εσύ πρέπει να γνωρίσεις ένα Κοζανίτη που κάνω παρέα μαζί του εδώ στο Ρέθυμνο, ονόματι Ηλίας. Μιλάμε το παλικάρι δεν παλεύεται με την γκαντεμιά του:

1) Πο, πο το βλέπω εγώ, το βράδυ θα βρέχει καταρρακτωδώς. Και όντως το βράδυ έβρεχε καταρρακτωδώς.

2) Πο, πο ρε Γιώργο τι είναι αυτό το πράμα; Ουάου. Δηλαδή αυτό το ματσούκι κατεβάζει την θερμοκρασία του επεξεργαστή στους -40*C;

Ναι ρε κανονικά.

Ουάου. Και αν πάθει κάτι και δεν δουλεύει;

Πάει ο compressor :hehe:

3) Ε εντάξει, τι να λέμε τώρα. Όταν πρωτοήρθα στο Ρέθυμνο πήγα σε αυτήν την καφετέρια, δεν λέει τίποτα, το κόβω εγώ θα κλείσει. Η καφετέρια εντελώς τυχαία έχει να ανοίξει από πέρισυ το καλοκαίρι :hehe:

4) Γιώργο το νου σου στα σκονάκια που θα σου δώσει η Ντέπη. Πρόσεχε μην σε πιάσουν.

Τελικά δεν με έπιασαν, αλλά αντίγραψα ο βλάκας την λάθος πλευρά από το σκονάκι και κόπηκα στο Δίκαιο. :D

5) Ρε 'σεις άκουγα χθες στις ειδήσεις, για ένα μέρος εκεί στην Βραζιλία, έλεγαν ότι υπάρχει περίπτωση να μην τους πιάσουν εκεί οι καταρρακτώδεις βροχές και να την γλυτώσουν.

Την επόμενη μέρα έγινε σεισμός 6 και κάτι ρίχτερ εκεί, υπήρξαν και θύματα.

6) Παιδιά έβαλα internet 8 Mbps τώρα περιμένω να μου το συνδέσουν.

Γιώργο να προσέχεις, εκεί στον ΟΤΕ είναι ζώα, θα σε ταλαιπωρήσουν πολύ.

Τελικά απόλαυσα το internet μου μετά από ακριβώς 42 μέρες :hehe:

Και άλλα πολλά... :hehe:

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!:)

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αντάπτορα από DVI-D σε VGA ή καλώδιο από DVI-D σε DVI-I ή VGA;

Θέλω να το βάλω στην 2η έξοδο της οθόνης(έχει DVI-D) και από εκεί να πάει σε κάρτα γραφικών, που έχει DVI-I.

Έχω βρει αυτό το καλώδιο, αλλά καταλήγει σε DVI-D. Υπάρχει πρόβλημα αν στην κάρτα, που έχει DVI-I βάλω DVI-D;

Από όσο είδα το μεγάλο οριζόντιο pin στο DVI-D είναι μικρότερο από το αντίστοιχο του DVI-I.

Η οθόνη έχει και HDMI, αλλά μόνο αν δεν βρω κάτι θα το χρησιμοποιήσω.

Αν αντάπτορας ή καλώδιο δεν υπάρχουν Ελλάδα, τότε προτιμώ το HDMI!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now