$@39@

Cosmos s + TRUE black

Recommended Posts

Θέλω να βάλω την παραπάνω ψύκτρα σε αυτο το "κουτάκι" αλλά απ'ότι γνωρίζω θα αντιμετωπίσω πρόβλημα με τον πλαινό ανεμιστήρα. Το έχει κάποιος σε φωτό ώστε να δω τι ακριβώς πρέπει να κάνω(κόψω) ; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

θα έχεις πρόβλημα με τον πλαϊνό ανεμιστήρα, είναι το μόνο σίγουρο. καλό θα ήταν να προταθεί κάποια μόντα για να γλιτώσουμε την αφαίρεση του ανεμιστήρα. το συγκεκριμένο κουτί έχει πρόβλημα με κάθε ψηλή ψύκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Οι λυσεις ειναι τρεις: Η ξεβιδωνεις τον ανεμιστηρα και τον βγαζεις,η αγοράζεις το πλαινο με το τζαμι,και το αλλαζεις(παντως πλαινο ανεμιστηρα δεν θα εχεις!!!!!),η αγοράζεις αλλη ψύκτρα,καλητερα γιάυτο το κουτι με τον ανεμιστηρα της παραλληλο προς τον πλαινο του κουτιου.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστή η λύση, αλλά γιατί να καταστρέψεις τον ανεμιστήρα;Καλύτερη λύση το πλαϊνό με το plexy...:hehe: Ως παθών με σπασμένο ανεμιστήρα το προτείνω άφοβα, αν και με ένα email στην CM σου στέλνουν καινούργιο ανεμιστήρα, αλλά γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω την παραπάνω ψύκτρα σε αυτο το "κουτάκι" αλλά απ'ότι γνωρίζω θα αντιμετωπίσω πρόβλημα με τον πλαινό ανεμιστήρα. Το έχει κάποιος σε φωτό ώστε να δω τι ακριβώς πρέπει να κάνω(κόψω) ; Ευχαριστώ.

Κατάλαβες γιατί;:o..:que:...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω, αν βαλω αυτη τη ψυκτρα μπορω να τη χρησιμοπιησω ΧΩΡΙΣ ανεμιστηρα, απ τη στιγμη που ο Phenom II X3 ειναι, λεει, θερμικως αψογος?

Δεν θα οβερκλοκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα?! την εβαλες σε X4 και δεν χρειαστηκες ανεμιστηρα?(ο Χ4 ειναι πιο ενεργοβορος απ τον Χ3).

Δηλαδη ποσους βαθμους παει οταν παιξεις ενα 3D game?

Nα υποθεσω οτι εχεις 7-8 case fans?...:-)

Link to comment
Share on other sites

χύμα έξω από case το είδα. και δεν έπαιξα παιχνίδια, δεν είχα χρόνο, απλά κοίταζα την θερμική του συμπεριφορά. Όσο ζεστή ήταν η ψύκτρα στον Phenom χωρίς fan, τόσο είναι στον i7 με fan :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν τη δοκιμασες με ενα 3-D game τοτε δεν εκανες τιποτα...

Οταν βαλεις να παιξεις ενα απαιτητικο game οπως το GRID, η θερμ/σια του επεξστη ανεβαινει πολυ. Εκει εχει σημασια να δουμε τι μπορει να κανει αυτη η ψυκτρα χωρις ανεμιστηρα.

Ειμαι διατεθειμενος να δωσω τα 60? γιατι ειμαι fan της ησυχιας, εφοσον ομως οντως αποδιδει η ψυκτρα χωρις ανεμιστηρα.

Link to comment
Share on other sites

Mια και μιλαμε για κτηνη, δες κι αυτο εδω στη φιλικη τιμη των 100...

Το δοκιμασε κανεις? Εξωτερικα παντως μοιαζει με ΤΟ κτήνος:-))

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή είναι η Thor's hammer . Για να επανέλθω στο θέμα του κουτιού είδα πως γίνεται και όποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα μπορεί να μου δώσει τον ανεμιστήρα του να τον φτιάξω ή να αναφέρω ότι μόνο με μια λάμα από σιδεροπρίονο μπορεί να τα κατεφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Tελικα ακουσα οτι η 120 αποδιδει καλα εφοσον υπαρχει γρηγορoς αν/ρας, αλλα για χαμηλες ή καθολου στροφες δεν κανει και χρειαζεται κατι σαν mugen2 ή HR-01+....

Συμφωνουμε? :)

Οσο για τη Thor, μαλλον ειναι για super overclockers, κανει και 100?... θα την επαιρνα μόνο αν με βεβαιωνε καποιος οτι την δουλευει fanless.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η mugen 2 είναι μια ψύκτρα που θα πρότεινα ανεπιφύλαχτα. Πάρα μα πάρα πολύ καλή!!! Στη Θορ ούτε εγώ θα πήγαινα μιας και υπάρχουν πολλές άλλες με πολύ χαμηλότερη τιμή που είναι παραπλήσιες σε απόδοση..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now