crustytheclown

Γύρισε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς !

Recommended Posts

Tι να πω Ζορζ συμφωνώ με όσα λες.....Μήπως κάτι ετοιμάζουν; Ο Predator κάτι είπε για μια εβδομάδα......

Δάσκαλος....ντάξει για αρκετούς από εκεί μέσα ίσως είναι.......τουλάχιστον στο κρυφό forum (tweaking box), που δεν ξέρουμε τι λένε....ίσως έχει πει εκεί πράγματα....

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι ξεφτίλες άμα το κάνουνε,θα δείξουνε ότι κάνε ότι κάνεις και άμα πιαστείς θα σε κόψουμε για λίγο και μετά ξανα δώσε.......

Άσχετα με αυτό,βαράτε παλικάρια,βαράτε αλύπητα....Λίγο θέλουμε.Έχουμε φτάσει στην πηγή,ας βάλει κάποιος το παγούρι του να πιούμε νερό.....

Link to comment
Share on other sites

^^ :T:

Η τρίτη γραμμή απο αυτό που πόσταρε ο elefsianaras απλά δεν υπάρχει.

Ταλάθη τα κάνεις εν άγνοια σου, όταν τα κάνεις και ξέρεις πώς τα κάνεις, λέγετε μαλακία , όχιλάθος.

Link to comment
Share on other sites

^^ :T:

Η τρίτη γραμμή απο αυτό που πόσταρε ο elefsianaras απλά δεν υπάρχει.

Ταλάθη τα κάνεις εν άγνοια σου, όταν τα κάνεις και ξέρεις πώς τα κάνεις, λέγετε μαλακία , όχιλάθος.

:T::T::T::T::T::T:

ΣΩΣΤΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

πάντως δηλώνει πρόθυμος να επιστρέψει και να παίξει καθαρά

άρα κάτι θα έχει "κανονίσει" ήδη

το όνομα του μπλοκάρεται με κάποιο τρόπο?

εννοώ τυχόν επόμενα score μπορεί να τα βγάλει με άλλο όνομα?

και τα υπάρχοντα score μπορεί να τα ανεβάσει με άλλο λογαριασμό και να μετράνε?

με εξαίρεση τα καραμπινάτα που τον έκαψαν

Link to comment
Share on other sites

Ότι μπορεί να ανεβάσει νέα σκορ με νέο όνομα λογικά θα μπορεί,

απλά θα πρέπει να είναι σωστά και όχι cheatαρισμένα

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να σε παραξενεύει αυτό??

Δεν παίζει κάποιος με κάποια τρόπο να βρήκε το hardware και τα

συστήματα ψύξης και να ανεβάζει μόνο WRs χωρίς πριν να έχει

ανεβάσει χαμηλότερα σκορ?:|:|

Imho ο μάγκας λογικά με αυτά που έδειξαν οι πράξεις του

όποτε θελήσει αλλάζει το όνομα και ανεβάζει πάλι σκορ αλλά με πιο

προσεκτικό τρόπο....

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να σε παραξενεύει αυτό??

Δεν παίζει κάποιος με κάποια τρόπο να βρήκε το hardware και τα

συστήματα ψύξης και να ανεβάζει μόνο WRs χωρίς πριν να έχει

ανεβάσει χαμηλότερα σκορ?:|:|

Όχι,δεν παίζει.Κι εγώ έχω HW-ln2 αλλά ακόμα WR δεν μπορώ να κάνω,ο λόγος απλός.Θέλει γνώσεις και πολύ ψάξιμο για το WR.

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν παίζει.Κι εγώ έχω HW-ln2 αλλά ακόμα WR δεν μπορώ να κάνω,ο λόγος απλός.Θέλει γνώσεις και πολύ ψάξιμο για το WR.

και δε θέλει απλά να έχεις hw , θέλει να έχεις "διαλεγμένο" hw, το οποίο είτε θα στο δίνουν είτε θα δίνεις χρήμα για να σου κάτσει κάτι καλό. Ε από το πουθενά δεν εμφανίζεται κάποιος για τις δυο αυτές περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι και τόσο στενά συνδεδεμένος οπότε μπορεί να είναι η παρατήρηση του άσχετου

στην Ελληνική σκηνή σκάσανε αρκετοί μαζεμένοι που χτύπησαν κορυφή από το "πουθενά"

δεν κατηγορώ κανέναν,αντίθετα.

νομίζω οτι δεν είναι αδύνατο

εγώ ρώτησα κάτι διαφορετικό

μπορεί ένας νέος χρήστης να κατοχυρώσει τα παλιά αποτελέσματα ως ένας νέος χρήστης?

κάποιο hardware κάποια ποντάκια σίγουρα δεν θα τα έχει για να τα ξαναπάρει

ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Όχι όσοι είναι ψηλά και είναι Έλληνες(hipro5, tsan, Selaras κλπ) δεν εμφανίστηκαν από το πουθενά μέχρι και με pentium κλόκαραν.....

Άμα καταχωρήσει ξανά τα ίδια αποτελέσματα εσύ τι λες να μην το πάρει χαμπάρι κανείς;:D

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι και τόσο στενά συνδεδεμένος οπότε μπορεί να είναι η παρατήρηση του άσχετου

στην Ελληνική σκηνή σκάσανε αρκετοί μαζεμένοι που χτύπησαν κορυφή από το "πουθενά"

δεν κατηγορώ κανέναν,αντίθετα.

νομίζω οτι δεν είναι αδύνατο

Kανένας στην Ελληνική σκηνή δεν έσκασε απο το πουθενά στην κορυφή.Στο ξαναλέω,για να κάνεις ένα δυνατό σκορ (ούτε καν WR) θέλεις γνώσεις αρκετές.

Π.Χ. Αν σου πω ότι στο 3dmark01 μια διαφορετική σειρά τρεξίματος των τεστ μπορεί να δώσει αρκετούς πόντους το ήξερες?Τα LOD?Τα prerender frames limit?To negative clamp?Οι αλλαγή ρυθμίσεων σε απο quality σε performance?

Και αυτά είναι για ένα 3dmark μερικά γνωστά tweaks....Υπάρχουνε ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ότι έγινε έγινε με τον ΒΡΟ:D

Πλέον απέχουν μόνο ~140 πόντους και έτσι και βάλουν κανά μέλος ακόμα μας έπιασαν, οπότε κάτι πρέπει να κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όχι όσοι είναι ψηλά και είναι Έλληνες(hipro5, tsan, Selaras κλπ) δεν εμφανίστηκαν από το πουθενά μέχρι και με pentium κλόκαραν.....

Άμα καταχωρήσει ξανά τα ίδια αποτελέσματα εσύ τι λες να μην το πάρει χαμπάρι κανείς;:D

Συγνώμη αλλά τον Tsan δεν τον θυμάμαι πριν την C2D εποχή.

Απο την άλλη υπήρχαν πολλοί που bencharan με πάθος που τα έχουν παρατήσει όπως enduracell,shidokanjohn(ζευγάρι με τον hipro), vrwmogkazos,unseen (και άλλοι απο το Team Salonica), DJD θυμάμαι και RootX στην πολύ αρχή, YDinopoulos,esdee και άλλοι πολλοι...οι οποίοι τα παράτησαν...και έιχαν αφήσει και στο XS εποχή ο καθένας για δικά του θέμματα.

Εγώ αυτό που βλέπω σήμερα είναι πώς όλοι οι "overclocker" μιλάνε και μιλάνε και μιλάνε για super dupah ultra negative superb κρυφά tweaks κτλκτλ κτλ και οι παλιοί ακόμα τους περνάνε χωρίς να λέν πολλά πολλά :)

So, Shut the FU and bench και αφήστε τις φαμφαρολογίες και Copy Waza και LOD που οι Ιάπωνες τα κάνανε πριν 9 χρόνια :hehe:

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Kανένας στην Ελληνική σκηνή δεν έσκασε απο το πουθενά στην κορυφή.Στο ξαναλέω,για να κάνεις ένα δυνατό σκορ (ούτε καν WR) θέλεις γνώσεις αρκετές.

Π.Χ. Αν σου πω ότι στο 3dmark01 μια διαφορετική σειρά τρεξίματος των τεστ μπορεί να δώσει αρκετούς πόντους το ήξερες?Τα LOD?Τα prerender frames limit?To negative clamp?Οι αλλαγή ρυθμίσεων σε απο quality σε performance?

Και αυτά είναι για ένα 3dmark μερικά γνωστά tweaks....Υπάρχουνε ακόμα.

κοίτα πρωτοκλασάτος δεν ήμουνα ποτέ μέχρι δεκάδα του thelab άντε βαριά βαριά 5άδα έφτασα

2βασικά πράγματα τα ξέρω

και άτομα που έσκασαν από το πουθενά υπάρχουν και στην Ελληνική ομάδα,

ξαναλέω οτι αυτό δεν είναι μεμπτό αλλά να είμαστε ειλικρινείς.

ο gprHellas πόσο καιρό μπεντσάρει?

ο elefsinaras?

δεν δώσατε ποντάκια τα παιδιά?

ή κάνανε αμελητέα σκορ?

δεν είναι όλοι παλιοί

τα ονόματα είναι τα πρώτα δύο που θυμήθηκα

και για ένα γερμανό σχολιάζατε οτι είναι φωτοβολίδα

δίνει ποντάκια ή όχι?

νομίζω οτι μια χαρά θα κρυφτεί πίσω από 2-3-παζίχτες προκειμένου να ανεβάσει ποντάκια

και επίσης νομίζω οτι αφού συγχωρέθηκε μία

δεν πρόκειται να αλλάξει

ατιμωρησία=μεγάλος δάσκαλος....

Link to comment
Share on other sites

ο elefsinaras?

ρε παιδια πρεπει να απολογιθω για κατι ?

και ακομα θα benchαρα .....ο λογος που την εκανα τους τελευταιους

10 μηνες ειναι οτι επρεπε να μαζεψω λεφτα για την γεννα δωματια μαιευτηρια

εξετασεις και τα ρεστα..............

................2500 χηνες για παιδικο δωματιο

3000 χηνες για τις εξετασεις το 9μηνο της εγκυμοσυνης

5500 για το μαιευτηριο γιατρο μαια

1000 για ρουχα

και κανα 1800αρι γυρω γυρω .........

η σουμα ειναι 13800 ......αν αυτα ειχαν παει σε hardware δεν θα ημουν φωτοβολιδα οπως λες............καπου καλα θα ημουν σε ποντακια

Link to comment
Share on other sites

Άλλο εννοεί ο darksaga και καλά ότι εμφανιστήκατε σχετικά από το πουθενά και κάνατε καλά σκόρ, χωρίς να υπονοεί κάτι άλλο. Οι λόγοι που μπορεί να σταματήσει ο καθένας είναι σεβαστοί προς θεού...Να σου ζήσει ο γιός /η κόρη...? δε μας είπες!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που βλέπω σήμερα είναι πώς όλοι οι "overclocker" μιλάνε και μιλάνε και μιλάνε για super dupah ultra negative superb κρυφά tweaks κτλκτλ κτλ και οι παλιοί ακόμα τους περνάνε χωρίς να λέν πολλά πολλά :)

So, Shut the FU and bench και αφήστε τις φαμφαρολογίες και Copy Waza και LOD που οι Ιάπωνες τα κάνανε πριν 9 χρόνια :hehe:

Tα κάνανε πριν 9 χρόνια Βασίλη, όμως τα κάνουν ακόμα ;) Παρατήρησε κανείς ότι στο description του συστήματος που χρησιμοποίησε ο Fredyama-san για να σπάσει το παγκόσμιο στο SuperPi 32M (πηγαίνετε στο Xtremesystems και θα το δείτε), ανέφερε ότι χρησιμοποίησε ERAM ? :) Αυτό είναι απ'τα χρόνια της γιαγιάς μου να πούμε.

Οι παλιοί ακόμα τους περνάνε τους νέοπες γιατί τα ξέρουν αυτά τα tweaks. Και κανείς δεν μίλησε για super duper ultra high end fucking hax0rz pownage tweaks, απλά tweaks που όμως δίνουν αρκετά, είτε μιλάμε για 3D, είτε για SuperPi. Να σου δώσω ένα γρήγορο παράδειγμα ωρέ; Στου GOOC 2009 τα Greek Qualifications, θυμάσαι που ο Πέππας πόσταρε ένα score με ΥΠΕΡ***ΑΤΟ nature και ο hipro του έγραψε ότι τόσο μεγάλο gain το παίρνει κανείς μόνο με Mipmap; Όμως τα δύο tweaks που χρησιμοποίησε ήταν απολύτως νόμιμα (το ένα είναι το overrider και το άλλο είναι κάτι με τους drivers - κάτι για custom profile :D). Να και ένα παράδειγμα που ο νέοπας (αν και ο Βασίλης becnh-άρει από το 2003 οπότε δεν είναι ακριβός νέος) ήξερε κάτι παραπάνω για το Nature, στην συγκεκριμένη περίπτωση τουλάχιστον.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Το κολπάκι με το Nature το πήρα κι εγώ τότε απο το βασίλη,ήτανε κάτι εντελώς νόμιμο που επειδή ο Βασίλης είχε καεί κυριολεκτικά πάνω στη 280 το εντόπισε και μπράβο του.Κρίμα που του έκανε @@ το mobo τότε θα βλέπαμε ακόμα πιο δυνατή μάχη μεταξύ πεππα + hipro...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο εννοεί ο darksaga και καλά ότι εμφανιστήκατε σχετικά από το πουθενά και κάνατε καλά σκόρ, χωρίς να υπονοεί κάτι άλλο. Οι λόγοι που μπορεί να σταματήσει ο καθένας είναι σεβαστοί προς θεού...Να σου ζήσει ο γιός /η κόρη...? δε μας είπες!

εγώ ήμουνα ξεκάθαρος,

δεν κατηγόρησα κανέναν οτι έκανε κάτι κακό ,

απλά κάποιοι δεν είχατε ιστορία και φτάσατε ψηλά that's all

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now