Recommended Posts

Πως πήγαμε στον κινητήρα, ((που δεν ξέρω τι κάνει από αξιοπιστία) αλλά από χαρακτηριστικά καλός είναι, αν και παλιός τώρα πια)), από το στήσιμο. :P

Απλά λέω οτι για να έχουν τον κώλο τους καλυμμένο, δίνουν πολύ υποστροφική συμπεριφορά ακόμα και σε τέτοια αμάξια γιατί ο μέσος αγοραστής τους δεν το έχει για πολλά πολλά.

:)

Link to comment
Share on other sites

στον κινητηρα πηγαμε διοτι δε μπορεις να εχεις 180 αλογα παραπανω στο rs4 - με ταχυτητα πιστονιου 24m/s - και να σου ριχνει 4 sec το renault megane rs cup στο ring. κατι δε παει καλα. τα ιδια και στις λαμπο γιατι πανω κατω ιδια ειναι τα μοτερ και η τετρακινηση. :)

τωρα στο θεμα αξιοπιστιας απ' οτι λενε ειναι αρκετα καλος εκτος των πολ/στων, που ετσι κι αλλιως ειναι χαρακτηριστικο των audi.

anyway αυτοι ξερουν....

Link to comment
Share on other sites

Πως πήγαμε στον κινητήρα, ((που δεν ξέρω τι κάνει από αξιοπιστία) αλλά από χαρακτηριστικά καλός είναι, αν και παλιός τώρα πια)), από το στήσιμο. :P

Απλά λέω οτι για να έχουν τον κώλο τους καλυμμένο, δίνουν πολύ υποστροφική συμπεριφορά ακόμα και σε τέτοια αμάξια γιατί ο μέσος αγοραστής τους δεν το έχει για πολλά πολλά.

:)

Ενώ ο μέσος αγοραστής των Peugeot 106 ή τον Megane RS ή των GTR ή δεν ξέρω ποιών...το έχει για πολλά πολλά.

Δεν καταλαβαίνω την λογική σου.

Κάποιοι το έχουν και κάποιοι όχι.

Κάποιοι έχουν λεφτά και κάποιοι όχι.

Με πιάνς....?

Το ότι έχει λεφτά δεν σημαίνει ότι το έχεις...και ότι έχεις 106/RS/GTR πάλι δεν σημαίνει ότι το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ ο μέσος αγοραστής των Peugeot 106 ή τον Megane RS ή των GTR ή δεν ξέρω ποιών...το έχει για πολλά πολλά.

Δεν καταλαβαίνω την λογική σου.

Κάποιοι το έχουν και κάποιοι όχι.

Κάποιοι έχουν λεφτά και κάποιοι όχι.

Με πιάνς....?

Το ότι έχει λεφτά δεν σημαίνει ότι το έχεις...και ότι έχεις 106/RS/GTR πάλι δεν σημαίνει ότι το έχεις.

Κάτσε τώρα γιατί είμαι busy, θα λουστείς την αλήθεια κατάμουτρα το απόγευμα.. :P

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι κανενας μεσος οδηγος δε το χει. και οι δυο εχετε δικηο δηλαδη. ετσι κι αλλιως αυτοι οι χρονοι ειναι απο οδηγους αγωνων, δηλαδη απιαστο ονειρο για εμας.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε τώρα γιατί είμαι busy, θα λουστείς την αλήθεια κατάμουτρα το απόγευμα.. :P

Μόνο απάντα μου δίκαια και αντικειμενικά και όχι κάτι απλά για να με λούσεις.

Ο [MENTION=5413]conroe[/MENTION] τα λέει ωραία!

Θα βάλω κουμπάκι με PayPal για μπύρες και όποιος τα λέει ωραία θα του στέλνω μπύρα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Από πότε είχε σημασία αν το έχει ο εκάστοτε οδηγός... Πάντα το θέμα είναι για το ποιος την έχει μεγαλύτερη,γρηγορότερο,δυνατότερο και μετά κοιτάμε ο καθένας την κουλοσύνη μας...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο απάντα μου δίκαια και αντικειμενικά και όχι κάτι απλά για να με λούσεις.

Ο @conroe τα λέει ωραία!

Θα βάλω κουμπάκι με PayPal για μπύρες και όποιος τα λέει ωραία θα του στέλνω μπύρα :hehe:

μαζι με κανενα ταλεντακι απο γιουγκοσλαβια! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ενώ ο μέσος αγοραστής των Peugeot 106 ή τον Megane RS ή των GTR ή δεν ξέρω ποιών...το έχει για πολλά πολλά.

Δεν καταλαβαίνω την λογική σου.

Κάποιοι το έχουν και κάποιοι όχι.

Κάποιοι έχουν λεφτά και κάποιοι όχι.

Με πιάνς....?

Το ότι έχει λεφτά δεν σημαίνει ότι το έχεις...και ότι έχεις 106/RS/GTR πάλι δεν σημαίνει ότι το έχεις.

Βασικά όχι δεν σε πιανς, η συζήτηση ξεκίνησε οτι οι Lamborghini και το RS4 είναι υποστροφικά νομίζω και φτάνουμε να μιλάμε για 106 (rallye ?), RS και GTR. Τα λεφτά ποτέ δεν αναφέρθηκαν ως τώρα.

Και ναι, η άποψη μου είναι οτι οι αγοραστές αυτών των 3ων παραδειγμάτων ξέρουν πολύ καλύτερα τι παίρνουν και γιατί το παίρνουν σε σχέση με τον μέσο αγοραστή Lamborghini, που οι περισσότεροι φαντάζομαι την παίρνουν γιατί είναι Lamborghini, όνομα, κύρος, prestige, επιδόσεις άσχετα που μπορεί να μην πάνε πιο γρήγορα από το 1/3 της μέγιστης ταχύτητας, απλά το ότι έχουν την δυνατότητα να το κάνουν είναι αρκετό. Οπότε κλείνοντας πάλι με το ίδιο συμπέρασμα, δεδομένου οτι ο μέσος αγοραστής δεν το έχει για "πολλά πολλά", το κάνουν υποστροφικό που είναι το πιο fail safe και ίσως το βελτιώσουν σε ακόμα πιο ειδικές εκδόσεις.

Οπότε για την κατηγορία που αναφέρεις στην αρχή, πάλι, δεδομένου οτι είναι πιο "ειδικές" εκδόσεις, αυτός που παίρνει κάτι τέτοιο ξέρει τι παίρνει και γιατί το παίρνει, οπότε υπάρχουν πιο πολλά άτομα που έχουν "απαιτήσεις" και οι εταιρίες ρυθμίζουν ανάλογα.

Αυτά. :)

Edited by Nickzzz
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, το είχα προσχεδιάσει έτσι. :cool:

είχε και bonus pic αλλά λέω ας είμαστε κάπως σοβαροί.

Ναι. Εάν το απόγευμά σου έιναι 00:00, να κάνεις παρέα με τον Λουκά! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ημι-busy το απόγευμα και βαριούμουν να γράψω σοβαρά και για να μην το βάλω σήμερα το πρωί και παρεξηγηθείς το κέντραρα στις 12 νταν.

:shades:

Link to comment
Share on other sites

:hehe: θα έχουν εγγύηση ρε haters :hehe:

Ποιος είναι hater..πρόσεχε τι λες και χάνω μελλοντικούς πελάτες που πιστεύουν ότι δεν θα χαλάσουν τα δικά τους μπρίκια...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα γράφουν αυτά ρε όμορφε..άσε να το δούμε!!! Το επεισόδιο εννοώ! Σήμερα είδα το 3 κ πέθανα στα γέλια με τα ασθενοφόρα..

το ειχαν ανεβασει το επεισοδιο πριν 2 βδομαδες - οχι σε καλη ποιοτητα βεβαια - και ειπα θα το ειχατε δει, συγνωμη!

αλλα ετσι κι αλλιως δεν θυμασαι ποια αυτοκινητα ηταν αναμεσα του.:hehe: ειμαι σιγουρος!

Edited by conroe
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now