Recommended Posts

Δεν κάνω καμιά προπαγάνδα φίλε μου εγώ φτιάχνω αυτοκίνητα εσύ τα πληρώνεις :)

Γιατί είναι πολύ όμορφα και η ομορφιά είναι > all στον μέσο καταναλωτή που τον ενδιαφέρει να ζηλέψει ο γείτονάς του. :hehe:

Your point of view. Σεβαστή, αλλά η άποψη σου δεν αντιπροσωπευει όλον τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Your point of view. Σεβαστή, αλλά η άποψη σου δεν αντιπροσωπευει όλον τον κόσμο.

Αλίμονο ρε φίλε κ αν η άποψη του ενός αντιπροσώπευε όλο τον κόσμο, τουλάχιστον η δική μου άποψη είναι δική μου :)

Link to comment
Share on other sites

Toyota Remains Worldʼs Biggest Automaker in 2014, May Lose No.1 Spot This Year

Toyota has managed to keep its crown as the worldʼs biggest automaker in 2014, selling 10,23 million vehicles, approximately 90,000 more than the VW Group.

While an earlier report from automotive data researcher Focus2move said the German automaker had the edge over Toyota in 2014 sales, that only included passenger cars and light commercial vehicles. The official figures released by automakers also include trucks. Itʼs true, however, that Toyotaʼs lead over VW is very slim and the Germans may overtake the Japanese this year, especially since Toyota forecasts sales will slump 1 percent to 10.15 million in 2015.

Toyotaʼs 10.23 million vehicles sold in 2014 include deliveries from its Daihatsu minicar subsidiary and Hino truck manufacturer. 2014 sales rose 3 percent compared to 2013, with volume exceeding 10 million units for the first time. The VW Group also exceeded the 10 million unit mark for the first time, selling 10.14 million vehicles (up 4.2 percent), while General Motors ranked third in 2014 sales, with 9.92 million vehicles (up 2 percent).

While Toyota expects sales outside Japan to increase 2 percent to 8.06 million vehicles in 2015, that growth will be offset by a 9 percent tumble in domestic sales to 2.1 million units. The company expects Japan volume to fall 7 percent to 1.45 million for its Toyota and Lexus brands, with Daihatsu and Hino sales also expected to fall.

The negative prognosis is due to the Japanese governmentʼs increase of the national consumption tax in 2014, which affects demand for expensive products such as cars. Another factor that is expected to affect Japan sales is cheap oil, which saps demand for hybrid vehicles.

http://europe.autonews.com/article/20150121/COPY/301219976/toyota-tops-vw-to-remain-worlds-largest-automaker

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4651]Nickzzz[/MENTION] ανάλογα πως θα την διαβάσεις!

Εγώ το πόσταρα γιατί καταλαβαίνω πως η VW είναι μόλις 90.000 αμάξια από την Toyota

και επειδή μεγαλώνει με μεγαλύτερο ρυθμό του χρόνου θα την περάσει!

Τώρα ο [MENTION=1118]venisk[/MENTION] κάποιο άλλο συμπέρασμα θα βγάλει και θα μας πεί...αυτόν περιμένω τον αγαπητικό! :hehe:

PS. Όπως έχει ο Ζάχος όνειρα, έχω και εγώ όνειρα...βέβαια εμενα είναι λίγο διαφορετικά γιατί δεν

εχω οικογένεια και μένω Ελλάδα. Το δίλημμα και οι σκέψεις είναι οι εξής (αν και πολύ νωρίς και ίσως

μόνο εικασίες για να γουστάρω μέσα στην παραμύθα που έχω κατασεκυάσει)(πριν απαντήσεις, διάβασε και εδώ, εγώ έχω διαβάσει και άλλα 150 άρθρα και συζητήσεις) :P :

1. R8 V10 5.2

2. Lambo Gallardo 5.0 (2004-2006)

3. Lambo Gallardo 5.2

PS. Κοντά στο 100άρικο να υπολογίζεις για να απαντήσεις :D

Link to comment
Share on other sites

ώρα ο @venisk κάποιο άλλο συμπέρασμα θα βγάλει και θα μας πεί...αυτόν περιμένω τον αγαπητικό!

Φίλε λεφτά βγάζω από τα αμάξια..δεν με ενοχλεί να κυκλοφορούνε περισσότερα τέτοια, ξέρεις πόσους πελάτες μου βρίζω στη μάπα που έχουν honda και toyota? Τι να τους κάνω αυτούς ρε φίλε να τους αλλάζω λάδια? :hehe:

Θα έπαιρνα το r8 v10.

Link to comment
Share on other sites

Το φθηνότερο Gallardo σε τρελαμένο χρώμα, manual, με sport εξατμίσεις και βρώμικο! This is how I'd roll...

Κοίτα...οι 2004-2006 είναι πιο "κακές" από τις μεταγενέστερες αλλά 500-519PS έναντι 530-570PS.

Manual τέτοιο αμάξι δεν...το Clutch Kit έχει 5K και δεν λέει να το χαλάς από μόνος σου :hehe:

άσε που το e-gear είναι πολύ δυνατό! Τρελαμένο χρώμα δεν ξέρω...εσύ λές τίποτα πράσινα και πορτοκαλί

ή δεν κατάλαβα καλά?

Φίλε λεφτά βγάζω από τα αμάξια..δεν με ενοχλεί να κυκλοφορούνε περισσότερα τέτοια, ξέρεις πόσους πελάτες μου βρίζω στη μάπα που έχουν honda και toyota? Τι να τους κάνω αυτούς ρε φίλε να τους αλλάζω λάδια? :hehe:

Θα έπαιρνα το r8 v10.

Είναι η πιο λογική απάντηση...παίρνεις κάτι πιο καινούριο και εξίσου δυνατό, που μπορείς να το πάς σε περισσότερα συνεργεία

με πιο λογικές τιμές σε service και όχι ταρίφες όπως τα άλλα. Αλλά δεν είναι Supercar....δεν είναι lambo...είναι entrly level

German Designed μικρό αδέρφι της Lambo.

λαμπο 5.0 μην με πιασει το τεκμηριο.:hehe:

:hehe: Δεκαετίας με τεκμήριο?

Θα τα φτιάξει όλα ο Τσίπρας τώρα ρει...δεν θα έχει τεκμήριο τίποτα!

καταλαβαινεις οτι η Toyota εχει μονο 4 εταιριες ενω η vw και η gm καμια 10αρια+

edit: παρε το group [ATTACH=CONFIG]40493[/ATTACH]

Για πές τις 10 εταιρίες της VW και γράψε δίπλα τις πωλήσεις.

Αναμένω να δώ πως οι Lambo και οι Bentley και η Buggati ανεβάζουν τις πωλήσεις σε τεμάχια. [MENTION=4793]khetzal[/MENTION] σε αγαπάμε αλλά μην κάνεις έτσι γι'άυτό(:hehe:

καιρό είχα να σε δώ, μάλλον σε φώναξε ο [MENTION=1118]venisk[/MENTION]άριος ε? :hehe: !

Link to comment
Share on other sites

:hehe: Δεκαετίας με τεκμήριο?

Θα τα φτιάξει όλα ο Τσίπρας τώρα ρει...δεν θα έχει τεκμήριο τίποτα!

english humor man. :hehe:

κανα δεκαρικακι εχει η αλλαγη συμπλεκτη στις λαμπο, εχε το υποψη σου.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε γιατί το έβαλες στις επιλογές σου αν το απορρίπτεις χωρίς λόγο? entry level το r8 v10 το ακούσαμε κ αυτό από κάποιον που έχει στην οικογένεια του amd..:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε γιατί το έβαλες στις επιλογές σου αν το απορρίπτεις χωρίς λόγο? entry level το r8 v10 το ακούσαμε κ αυτό από κάποιον που έχει στην οικογένεια του amd..:hehe:

Το έχω απορρίψει από την αρχή αλλά περιμένω κάποιος να μου πέι κάτι καλό για να μην το ρίξω τόσο στα μάτια μου :(

Ρε ΠΕΣ δημόσια πως έχεις PC με AMD που μου λές στο FB και άσε τις ζήλειες!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...οι 2004-2006 είναι πιο "κακές" από τις μεταγενέστερες αλλά 500-519PS έναντι 530-570PS.

Manual τέτοιο αμάξι δεν...το Clutch Kit έχει 5K και δεν λέει να το χαλάς από μόνος σου :hehe:

άσε που το e-gear είναι πολύ δυνατό! Τρελαμένο χρώμα δεν ξέρω...εσύ λές τίποτα πράσινα και πορτοκαλί

ή δεν κατάλαβα καλά?

Το e-gear είναι τέρμα pop, manual βρίσκεις ΠΟΛΥ δύσκολα, αλλά ναι έχεις το point της αξιοπιστίας.

Ναι ρε τρελαμένο πράσινο, βρώμικο & loud. Καφρίλα. Streetια. Όχι καθαρισμένο και σαλονάτο...

Link to comment
Share on other sites

Το e-gear είναι τέρμα pop, manual βρίσκεις ΠΟΛΥ δύσκολα, αλλά ναι έχεις το point της αξιοπιστίας.

Ναι ρε τρελαμένο πράσινο, βρώμικο & loud. Καφρίλα. Streetια. Όχι καθαρισμένο και σαλονάτο...

Άσπρο, καθαρό συ φαίνεται σαλονάτο? :hehe:

Lamborghini_Gallardo_Superleggera_White_004.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άσπρο, καθαρό συ φαίνεται σαλονάτο? :hehe:

Lamborghini_Gallardo_Superleggera_White_004.jpg

Ναι - αλήθεια δεν με ψήνει έτσι!

Καθαρό και stock θέλεις το Maserati σου ή το Ferrarικό σου. Ή καμία παλιά σπάνια Alfa να την βάλεις και στο σαλόνι σου. Αλλά το Lambo είναι αλλιώς στο κεφάλι μου, είναι για "μάχη"... θέλω να είναι το στρωμένο με καμένο λάστιχο και βρωμιά.

/γούστα, I know :)

Link to comment
Share on other sites

Το e-gear είναι τέρμα pop, manual βρίσκεις ΠΟΛΥ δύσκολα, αλλά ναι έχεις το point της αξιοπιστίας.

Ναι ρε τρελαμένο πράσινο, βρώμικο & loud. Καφρίλα. Streetια. Όχι καθαρισμένο και σαλονάτο...

60-70K Search Results: Cars on mobile.de Όλες οι 2004-2006 που νομίζω πως είναι πιο όμορφες από τις καινούριες!

Πιο κακές βασικά! :P

Την έχω σε 1/32. Πολύ καλό αμαξάκι. :)

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now