Recommended Posts

Βγαίνουν λίγο πιο ακριβά αλλά αξίζουν?

Φοβάμαι μην ανέβει το πετρέλαιο και οι φόροι και μετά είναι μία ή άλλη!

Απ'ότι έχεις καταλάβει ούτε εγώ έχω κατασταλλάξει.

Από την μία κοιτάω 1200άρηδες TSI με χαμηλή κατανάλωση και από την άλλη 1600άρηδες Turbo :P

Link to comment
Share on other sites

Imho, αν έρχεσαι από 300άλογο+, το Cooperάκι θα το βαρεθείς γκάζιwise, γρήγορα. Οπότε μάλλον βγάλε από τα κριτήρια τις δυνατές επιδόσεις αφού μια ή άλλη θα ξενερώσεις και κοίτα μόνο για κατανάλωση/χρηστικότητα/κόστος.

Εγώ Panda diesel θα έπαιρνα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

εγω θα επαιρνα ενα gulietta 1.6 diesel 105hp {υπαρχει και 2.0 στα 170 hp}

και να ανεβει το πετρελαιο ιδιο με την αμπλυβδη σε τιμη, παλι η καταναλωση σε λιτρα ειναι λιγοτερη και τα σερβις ειναι πιο φθηνα. Συν το ψυχολογικο οτι ειναι diesel και "δεν παθαινει τιποτα".

Βασικα το μονο χοντρο που μπορει να σου τυχει με το diesel ειναι αντλια πετρελαιου ή τουρμπινα. Αλλα αν προσεχεις απο που γεμιζεις θα εισαι κομπλε με την αντλια.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα επαιρνα ενα gulietta 1.6 diesel 105hp {υπαρχει και 2.0 στα 170 hp}

και να ανεβει το πετρελαιο ιδιο με την αμπλυβδη σε τιμη, παλι η καταναλωση σε λιτρα ειναι λιγοτερη και τα σερβις ειναι πιο φθηνα. Συν το ψυχολογικο οτι ειναι diesel και "δεν παθαινει τιποτα".

Βασικα το μονο χοντρο που μπορει να σου τυχει με το diesel ειναι αντλια πετρελαιου ή τουρμπινα. Αλλα αν προσεχεις απο που γεμιζεις θα εισαι κομπλε με την αντλια.

20K κανει το αμαξι μαν..φτηνο ειπε :P

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα Fiesta EcoBoost να ξεχάσεις την ύπαρξη των βενζινάδικων ( έχει και τα ιππάκια του, έχει το "παιχνιδιάρικο" χαρακτήρα, καμμία σχέση με το S3 αλλά καμμία και η σχέση με τον βενζινά και τον μηχανικό :D )

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κανάλι του βίντεο, αγοράζει βενζίνη όχι σε δολάρια, αλλά σε ισοτιμία απευθείας σε γραμμάρια κόκας. God damn russian G's!

Link to comment
Share on other sites

νταξ ξανά ειδα το fast 6 το μεγαλύτερο ψέμα δεν ηταν εκει με το αεροπλάνο οχι εκείνο μου φάνηκε λογικό "hehe"

το μεγάλο το ψέμα ήτανε στην αρχη εκει που ήτανε το challenger με το gtr στα στροφιλικια οχι μονο πηγαίνανε μαζι αλλα πέρασε και μια δυο φορές μπροστά το dodge .

πήγαινε μαζί με το gtr

ΜΑΖΙ

στις στροφές

το αμερικάνικο με τα σουστοφυλλα για πίσω ανάρτηση και τον v8 του 80

και το πέρασε κιόλας

ΜΑ ΤΙ ΆΚΟΥΓΕ Ο DIESEL ΣΤΟ DODGE ? τερλεγκα ? και οπως θα παίρνω τις στροφεεεεεεεεεεεες .

ακομα γελάω μιλάμε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ειπα για μοτερ του 80 :hehe:

χωρις πλακα δεν υπαρχει αμερικανικο αμαξι να στρίβει σαν ενα gtr τα αμερικανακια μονο για ευθείες ειναι με τα χιλιαδες αλογα και τους τονους ροπης τους :hehe:

Link to comment
Share on other sites

εγω εριξα γελιο στο φαστ 6 εκει που κυνηγουσαν το μικρο custom αυτοκινητο που ακουγοταν σαν F1 και μετα οταν μαζευτηκαν λεει ο ενας

-Πρεπει να ειναι turbo diesel

hahahahaha

Link to comment
Share on other sites

Το Challenger στην αρχή είναι τελευταίο μοντέλο, όχι του 80, που σημαίνει πίσω ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων.

Το challenger στο gtr στις στροφές είναι ότι εσύ γυμνός μπροστά σε μια λεοπάρδαλη στη ζούγκλα δλδ ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου...άλλο τι μπορεί να κάνει ένα αυτοκίνητο και άλλο τι μπορεί να κάνει ο οδηγός του :)

Link to comment
Share on other sites

σαν τα παλια καλα muscle cars δεν εχει ξερεις οτι δεν στριβουν αλλα τουλάχιστον ειναι classic και ομορφα ( νταξ μερικα ) και πάνω απολα δεν ειναι πλαστικά ( και λεω απο που μου εχει κολλήσει να μισώ το πλαστικό τα κουτιά :hehe:) ενα charger 68 με ενα κτηνος Hemi μεσα , corvette challenger camaro και μαμακιες , φυσικά μιλάω για τα νεα μοντελα ετσι γιατι τα παλια ειναι υπεροχα και πανεμορφα .

Edited by antonis
Link to comment
Share on other sites

^^το σπα ειναι τεχνικη πιστα, η μοντσα και το γερμανικο grand prix οχι. ss εννοεις silverstone? στην πιστα του topgear εχουν 40 χλμ διαφορα. εννοειται καμια ελπιδα για τη λαμπο σε σχεση με νισαν σε οποιαδηποτε πιστα.

spa monza silverstone εχουν τεραστιες ευθειες που το evo θα ψαχνεται ακομα και αν συγκρινεις την Murcielago με το fq400 (?) που ειχε το Top gear. Στην πιστα των Αγγλων, δεν προλαβαινει να ανοιξει η Lambo+ η Murcielago δεν ηταν και ποτε διασημη για τις επιδοσεις τις περα απο τα νουμερα που εβγαζε :)

Για τις νεες Lambo δεν υπαρχει καν κουβεντα vs evo κλπ :D

To gtr ειναι αλλη φαση. Οπως και το evo ετσι και το Gtr δεν ειναι "Supercar" μπορει να τα σκανε σε καποια αλλα ως εκει. Δεν εχουν αυτο το prestige και για αυτο και πληρωνεις Premium :D

Link to comment
Share on other sites

spa monza silverstone εχουν τεραστιες ευθειες που το evo θα ψαχνεται ακομα και αν συγκρινεις την Murcielago με το fq400 (?) που ειχε το Top gear. Στην πιστα των Αγγλων, δεν προλαβαινει να ανοιξει η Lambo+ η Murcielago δεν ηταν και ποτε διασημη για τις επιδοσεις τις περα απο τα νουμερα που εβγαζε :)

Για τις νεες Lambo δεν υπαρχει καν κουβεντα vs evo κλπ :D

To gtr ειναι αλλη φαση. Οπως και το evo ετσι και το Gtr δεν ειναι "Supercar" μπορει να τα σκανε σε καποια αλλα ως εκει. Δεν εχουν αυτο το prestige και για αυτο και πληρωνεις Premium :D

to gtr ειναι supercar, το evo οχι. ταχυτητα εισοδου και κυριως εξοδου ειναι αυτη που ανεφερα. στις ευθειες ενταξει, λογικο να ανοιξουν τα αυτοκινητα με τα περισσοτερα αλογα. αλλα στημενη καλυτερα απο το evo δεν ειναι. η μοντσα εξαλου ειναι πιστα της πλακας. το fq 360 ειναι το καλυτερο evo απο τα πειραγμενα. το 400 εχει πολυ μεγαλο lag.

Link to comment
Share on other sites

Γυρνούσα σπίτι από τον Πειραιά με τον Κορεάτη μου (Hyundai i20 Diesel) και πέτυχα τον [MENTION=10]AN7[/MENTION]

με την μαυρη καθυστέρηση του!

Τον άδειασα δυο φορές και ηρέμησε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γυρνούσα σπίτι από τον Πειραιά με τον Κορεάτη μου (Hyundai i20 Diesel) και πέτυχα τον [MENTION=10]AN7[/MENTION]

με την μαυρη καθυστέρηση του!

Τον άδειασα δυο φορές και ηρέμησε :hehe:

Πώς γκένεν αυτό

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now