GoriLLakoS

ATi R680 Pics & Specs

Recommended Posts

[wrapleft]http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=895&d=1195220986[/wrapleft]Οι φίλοι μας στο expreview μας έχουν συνηθίσει σε Pre-release φωτογραφίες προϊόντων της ATi , οπότε σήμερα υπέδειξαν στον κόσμο ένα engineer sample της επερχόμενης "διπύρηνης" R680. Βέβαια η κάρτα μοιάζει σε όλα τα προηγούμενα samples που έχουν βγεί στην δημοσιότητα μέχρι τώρα και προορίζονται για μεγάλους system builders αλλά κάτι είναι και αυτό.

Τα μοναδικά χαρακτηριστικά που ξέρουμε είναι πώς και οι 2 πυρήνες είναι χρονισμένοι στα 777MHz όπως και των 3870 και πώς θα έχει 1GB GDDR3 μνήμη.

Όλα τα παραπάνω βέβαια ισχύουν μόνο για το δείγμα της φωτογραφίας , η retail έκδοση σίγουρα θα διαφέρει και σε ταχύτητα αλλά και σε μήκος.

[ Διαβάστε περισσότερα εδώ...]

Link to comment
Share on other sites

απο GDDR4 σε GDDR3 και παει λεγοντας.....

δεν πηγαιναν που δεν πηγαιναν μπροστα ουτως η αλλος πανε και προς τα πισω τωρα........μαγκιαααααα...:harhar:...καινοτομια!!!:bravo:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεια δεν εχουνε να κανουνε το χερουλι τους μαρανε..:D :D

Μου φενεται σε λιγο θα αρχισουμε να βαζουμε στοιχηματα για το ποτε θα κλεισει η AMD το μαγαζι..Εγω προβλεπω να κρατησει το πολυ μεχρι τις Αποκριες..:lolling:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεια δεν εχουνε να κανουνε το χερουλι τους μαρανε..:D :D

Μου φενεται σε λιγο θα αρχισουμε να βαζουμε στοιχηματα για το ποτε θα κλεισει η AMD το μαγαζι..Εγω προβλεπω να κρατησει το πολυ μεχρι τις Αποκριες..:lolling:

ελπιζω πως οχι....και ελπιζω να ξεκινησει λιγο ο ανταγωνισμος συντομα γιατι

κακο στην τσεπη μας κανουμε με το μονοπωλειο...

Link to comment
Share on other sites

....ρε παίδες μην τρελένεστε που θα κλείσει κιόλας...ναι μεν έχει χάσει μερίδιο της αγοράς αλλα μην ξεχνάτε οτι είναι και οι OEM κατασκευαστές στην μέση και άλλα πολλά...και στην τελική μην το βλέπετε μονο απο πλευράς overclocking γιατί όπως ξέρουμε άντε να είμαστε ενα 10% της πίτας ;)

...πάντως δεν ξέρω τι λέτε αλλά εγώ το γουστάρω το χερούλι :D

Link to comment
Share on other sites

ναι...για να την κουβαλάς στα lan party :hehe:

Χαχαχαχα!!!:hysterical:

Ενταξι περα απο τη πλακα στο μονο πραγμα που παραδεχομαι την AMD ειναι οτι εχει λογικοτατο "τιμοκαταλογο"!!;)Η intel τα εχει ψηλοτσιμπημενα..Καλα ειδικα για high-end Yorkfield cpu's θα πρεπει να παρεις δανειο στη κυριολεξια!!!!:crack:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now