GoriLLakoS

8800 Ultra : Waiting For X2900XTX

Recommended Posts

Φαίνεται ότι η "πράσινη ομάδα" έχει ήδη έτοιμη την 8800Ultra και περιμένει την ATi με την πολυαναμενόμενη Χ2900 ΧΤΧ για να την διαθέσει στο ευρύτερο κοινό και να σβήσει για άλλη μια φορά τον ανταγωνισμό.

Η τιμή της αναμένεται να είναι κοντά στα 899USD, ενώ οι δικές πηγές απο την Nvidia Europe λένε ότι θα κοστίζει 800-899€ και θα είναι διαθέσιμη εάν και μόνο εάν η ATi βγεί πολύ μπροστά της με το R600.

Άλλες φήμες λένε πως η Nvidia θα παρουσιάσει την 8950GX2 , η οποία θα είναι ο απόγονος της 7950Χ2, συνδιάζοντας 2 pcb απο 8800GTX κάρτες με ένα SLI Bridge ανάμεσά τους.

Ο χρόνος θα δείξει...

Πηγή

Link to comment
Share on other sites

2 8800 gts 512 alpha dog της xfx έχω και όχι δέν τις πουλάω γιατί είμαι ερωτευμένος με τις καρτούλες αυτές. Την μιά την είχα πάρει όταν βγήκε στο 300άρι κοντά και λέγαμε τότε τί τούμπανο είναι.....ήρθαν τα 7970, 670,660....etc και....αλλά ο παλιός είναι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

φίλος έχει την Albatron 8800Gtx, η οποία παίζει άνετα το LoL με τέρμα τα "γραφικά"...

εγω παιζωανετα τερμα ολα με gts 640mb ρε παλαβε, η Gtx θα ειχεπροβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου 8800 παρέδωσε πνεύμα πριν 3 χρόνια περίπου και αντικαταστάθηκε με την 275GTX. (περιμένω να παραδώσει πνεύμα και αυτή για να την αλλάξω lol )

Link to comment
Share on other sites

Ποπο τι ωραιες εποχες..... πως περνανε τα χρονια :(

Τις ειχα ερωτευτει τις 8800 ηθελα να πουλησω το glx για να παρω θυμαμαι:hehe:.Αλλα και οι 2900χτχ μου αρεσαν παρα πολυ.Εβλεπα προσφατα ενα βιντεακι που ειχαν κουμπωσει 2 2900χτ πανω σε 980χ συστημα.Οι καρτες still kicking ass ειλικρινα.

Link to comment
Share on other sites

έδωσα πνοή στο νέο του Γορίλλα - proud!

Aς δει πως γράφουμε νέα την σημερινή εποχή!!

23/03/2007 έκανα εγγραφή στο hwbox, 29/03/2007 μπήκε αυτή η είδηση!

Τράβα ψόφα πουθενά αλλου βρωμόσκυλο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Με μια 8800gt έχω παίξει και ήταν στο pc ενός φίλου που στήσαμε την ίδια μέρα..με το πρώτο άνοιγμα του υπολογιστή μια κόκκινη γραμμή στην μέση της οθόνης..γυρίσαμε στο πλαίσιο που την είχαμε αγοράσει κ χέρι χέρι μας έδωσε τ καινούρια πήρε τ παλιά και φύγαμε...πάνε αυτές οι εποχές!

Απίστευτες κάρτες!

Link to comment
Share on other sites

π_θνδερ

Δεν πιστεύω να αφήσεις έτσι το θέμα αυτό. Πρέπει να το διευθετήσεις!

Έλεγα να του την χαρίσω αλλά αφού με στηρίζεις! Here we go...

Gorilla κοίτα το πρώτο νέο μου και βγάλε τα αποτελέσματα σου

http://www.hwbox.gr/news-cpu-apu/14148-i-intel-giortazei-40-xronia-apo-tin-dimiourgia-tou-protou-tis-epeksergasti.html

:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now