GoriLLakoS

[CES 2010] Asus Rampage III Extreme X58 MotherBoard

Recommended Posts

εδω θα έχουμε θρήνους! κατι σε shop? sex shop, e-shop ναι ναι το τελευταίο!

για την μητρικη υπαρχει τροπος να στην αλλαξουν, το θεμα ειναι ... φταιει αυτη;

Link to comment
Share on other sites

μάλλον η κρίση έπιασε και τα pc!:D den έχω άλλη επιλογή αυτή την περίοδο για να πειραματιστώ, οπότε φταίει δε φταίει θα την ακούσει και αυτή ας βγάλουν άκρη αυτοί βέβαια εγώ πάλι θα τρέχω. ΚΟΥΡΔΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!

Link to comment
Share on other sites

μάλλον η κρίση έπιασε και τα pc!:D den έχω άλλη επιλογή αυτή την περίοδο για να πειραματιστώ, οπότε φταίει δε φταίει θα την ακούσει και αυτή ας βγάλουν άκρη αυτοί βέβαια εγώ πάλι θα τρέχω. ΚΟΥΡΔΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!

Δοκιμασε αλλο cpu να δεις τι γινεται... Αν ειναι μητρικη θα δουμε τι θα κανεις...

Link to comment
Share on other sites

καλός! θα δοκιμάσω και τα ξαναλέμε βεβαια το που θα τον βρω ειναι αλλο θεμα..... πάντως αν ήταν η τεχνική υποστήριξη του εκάστοτε xxxshop σαν του WΗΒΟΧ θα ήμασταν πασάδες! τεσπα! παίδες ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να παρω και ενα πολυμετρο http://multistore.gr/shop/product_in...ref=pathfinder να δω τι γινετε με τις τασεις της Asus Rampage III Extreme

Λοιπον τα νουμερα που ειδα για την μητρικη ειναι τα εξης.

bios(η τιμη που εμεις δινουμε) - windows(pc probe) - idle(Π) - load(Π)

CPU 1,375 - 1,360 - 1,387 - 1,390 (με το llc στο auto)

CPU PLL 1,81525 - 1,81 - 1,844 - 1,840

QPI/DRAM 1,53125 - 1,51 - 1,536 - 1,527 (με το jumper για llc στο qpi)

DRAM 1.6562 - 1,65 - 1,683 - 1,680

<!-- / message --><!-- sig -->

Link to comment
Share on other sites

Μισο BCLK ακομη ηθελα για το WR reference clock σε 920 ... αλλα ημουν αχαριστος και το καρφωσα στα 270 και κολλησε .

Την επομενη φορα θα γινει .

Εχω και αλλα teaser . Συντομα ... :D

Link to comment
Share on other sites

Μισο BCLK ακομη ηθελα για το WR reference clock σε 920 ... αλλα ημουν αχαριστος και το καρφωσα στα 270 και κολλησε .

Την επομενη φορα θα γινει .

Εχω και αλλα teaser . Συντομα ... :D

O tsan σου διαλεξε cpu; λοοοολ . Καλο κομματι ;) Και η r3x μια χαρα δινει bclk ;)

Link to comment
Share on other sites

O tsan σου διαλεξε cpu; λοοοολ . Καλο κομματι ;) Και η r3x μια χαρα δινει bclk ;)

Χαχαχα !! :hehe:

Ειναι ο 920 που εχω εδω και ενα χρονο περιπου . Ο Αριστειδης τον ειχε αγορασει , αλλα του τον βουτηξα γιατι πηγαινε καλα ! :loveliness:..

Ο Αρης ειχε παρει 975 τοτε , οποτε δεν τον ενδιεφερε ο 920 .

Θα ηθελα να τον δοκιμασω σε ενα καλυτερο cascade ... Να τον δω κατω απο τους -100 τι πιανει .

Στην Evga δεν επαιζε ετσι ουτε στον υπνο του . Ουτε cold boot εχω βρει ακομη στους -85C . Στην Evga στους -30C ειχε cold boot . Cold bug στην evga ειχε στους -120C περιπου .

Δεν εχω γυρισει το jumper στο LN2 mode ακομη .

Η μητρικη θελει ψηλο pciexpress για να ανεβει . Απο τα 245BCLK και πανω , χρειαζεται 120+ . Χθες επαιζα στα 126Mhz και ΙΟΗ 1.3V .

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι... :D Ποσο τον δινεις; χαχααχα. Toν δικο μου +50ευρω; χαχααχχαα

Επος το κομματι... Βασικα δεν τον βαζεις στα πολυ κρυα να τα σηκωσεις ολα στους 920;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι... :D Ποσο τον δινεις; χαχααχα. Toν δικο μου +50ευρω; χαχααχχαα

Επος το κομματι... Βασικα δεν τον βαζεις στα πολυ κρυα να τα σηκωσεις ολα στους 920;

Δεν αξιζει να πουληθει νομιζω . :D

... Και για να προλαβω μερικους ... ουτε να χαριστει .

Υπομονη παιδες ... Κατι θα γινει . ;)

γιατι είναι συνταξιουχος overclocker :hehe:

:suck::suck::suck:

Link to comment
Share on other sites

Περμανάντ :hehe:

ανεβασε και θα τα βρούμε :hehe:

Χαχαχαχα !!! :hehe:

Raptor για δοκιμες υπαρχει ??? Χρειαζομαι εναν δισκο που να παιζει πανω απο 125 pcie χωρις προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Παντος πολυ χαβαλε εχει το RC TweakIt(για το δισκο κανω τη παπια γιατι τον θελω για να τρεξω 32αρι:whistling: ).

τηλ δεν εριξες παλιόπαιδο........ :loveliness:..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now