Ποια κάρτα γραφικών προτιμάτε;  

36 members have voted

  1. 1. Ποια κάρτα γραφικών προτιμάτε;

    • NVIDIA 8400GS 512MB GDDR2 (~30?)
      6
    • Radeon HD 4350 512ΜΒ/1GB GDDR2 (30-40?)
      2
    • Radeon HD 4550 512MB/1GB GDDR3 (40-50?)
      10
    • NVIDIA GT210 512MB GDDR2 (35-45?)
      16
    • Άλλη κάρτα - πείτε μας ποια
      2


Recommended Posts

Αντε ρε που ειναι bugged..

Mην το ξαναπεις αυτο.

Χωρις αστεια τωρα, εβγαλα ενα πολυ καλο 2Κ1, πανω απο 33.000, και απο βιασυνη δεν "εκλεισα" καλα το παραθυρο με τα details, και εφαγα το Nature!!

Προφανως ειναι ακυρο ετσι??

Tο έσωσες το αποτέλεσμα;

Αν έχεις παρει link γιατί να μην μετρήσει;

Link to comment
Share on other sites

Το 3DMark03 bug-άρει συνέχεια με τα Windows 7, ακόμα δεν είδατε τίποτα! :D Δεν πειράζει όμως καλό είναι να bench-άρουμε διαφορετικά benchmarks συνέχεια για να βελτιωνόμαστε σε όλα και να μαθαίνουμε τα κουσούρια τους :T: To score του NIKOSE προφανώς και δεν μετράει, λόγω bugged GT4, από ότι κατάλαβα βέβαια αστειευόταν οπότε κανένα πρόβλημα :)

Να ξέρετε ότι μεταξύ των Game Tests στα 3DMark03 και 3DMark05 υπάρχει ένα συγκεκριμένο balance. Όταν το balance αυτό απουσιάζει, το score είναι bugged. Στο 2k3 μπορείς να κάνεις το GT4 με πολύ καλό tweaking να παίξει αρκετά ψηλά, όμως και πάλι η διαφορά του από το GT1 θα είναι χαοτική. Στο 2k5 πάλι όσοι για παράδειγμα κάνουν Disable το Post Processing παρατηρεί κανείς ότι χάνουν το balance μεταξύ GT2 και GT3, με το τελευταίο να αυξάνεται επικίνδυνα, πράγμα που κανονικά δεν θα έπρεπε να συμβαίνει.

zoro όχι δεν είμαι υπεύθυνος στο hwbot.

Νίκο το 2k1 που λες επίσης δεν μετράει... Πρέπει να είστε πιο προσεκτικοί παιδιά, 11 κανόνες είναι οι ρημαδιασμένοι!

2) Το screenshot πρέπει να περιλαμβάνει το benchmark (η ανάλυση του ΠΡΕΠΕΙ να φαίνεται οπωσδήποτε), CPU-Z CPU tab, CPU-Z Memory Tab, GPU-Z.

3) Στα 3DMark2001 SE και 3DMark03 πρέπει να έχετε ανοιχτό και το tab του benchmark που παρουσιάζονται τα αποτελέσματα του κάθε game test κανονικά.

7) Υποχρεωτική η ύπαρξη compare link από την Futuremark για το 3DMar2001 SE (δεν χρειάζεται χρήματα, απλά account στην Futuremark).

//ΕDIT: Να προσθέσω κάτι χρήσιμο ακόμα. Αναρωτήθηκε κανείς τι ακριβώς συμβαίνει και το GT4 του 2k3 βγαίνει πολύ εύκολα bugged; Ορίστε η απάντηση:

Το Nature του 3DMark03 (GT4) είναι από τα πιο δύσκολα tests όλων των 3DMark! Υπάρχουν πολλά σημεία που μπορεί να κολλήσει και η κάρτα πραγματικά ζορίζεται στο συγκεκριμένο. Θα το έχετε παρατηρήσει πιθανών αυτό, αφού όταν τα clocks φτάνουν στα όρια πετάει artifacts σε αντίθεση με τα τρία πρώτα tests που τα βγάζει normal. Ο driver της κάρτας όταν εκείνη ζορίζεται σε ψηλά ρολόγια γίνεται εντελώς ασταθής. Όμως για να μην παγώσει η οθόνη, ο driver κάνει συνεχώς recover την εικόνα στην οθόνη με αποτέλεσμα τα FPS να αγγίζουν εξωπραγματικά νούμερα :D

Edited by George_o/c
Πρόσθεσα χρήσιμα πράγματα που πρέπει να ξέρετε =)
Link to comment
Share on other sites

Οσοι ασχοληθειτε, ΜΗΝ παρετε την υλοποιηση της Gainward.

Δεν παει μια.

Σκυλι ειναι ομως. Εφαγε 3.0V στις μνημες ωστε να.......αλλα τιποτα!!!!

Ζει και βασιλευει!!!

Link to comment
Share on other sites

Aφου καταφερα και φορτωσα Win στην classified εκανα καποια δοκιμαστικα runs να δω τι γινεται.Η καρτα ειναι της EVGA και ειναι αμονταριστη.

Το κουλο ειναι οτι ενω τρεχω 3DMark03 και 05 μολις παω να τρεξω το πρωτο test του 3DMark01 (Nature) μου κρασαρει.:confused:

Στο 03 τα ρολογια ηταν 680/525 και οι drivers που ευρηκα οτι λειτουργουν ειναι οι 195.62 ΧΡ 32bit, να σας πω οτι με αυτους το Riva Τuner λειτουργει κανονικα (με το αρχειο το Στελιου φυσικα:D), αλλαζει ρολογια, LOD και ολα τα αλλα tweaks.

Στο attachment ειναι οτι καλυτερο καταφερα μεχρι στιγμης στο 03 με την GT210, sorry ξεχασα να ανοιξω το GPU-Z.

stealth

3DMark03 GF210.JPG

3DMark03 GF210.JPG

3DMark03 GF210.JPG

57fd07761e6e7_3DMark03GF210.JPG.063567c4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει καποιος τι παιζει με την GT210 και το 3DMark01?Δεν μου το τρεχει με τιποτα...μολις παω να τρεξω το πρωτο τεστ (οποιο τεστ) το συστημα κρασαρει:(

Σιγουρα κατι τρεχει με την καρτα η τους drivers γιατι στο ιδιο συστημα δοκιμασα την Radeon 4670 και τα τρεχει μια χαρα.

btw, μηπως ξερει καποιος τι ειναι αυτο το error που δειχνω στο attachment και τι μπορω να κανω για να το διορθωσω?Mου το βγαζει αφου εχει τελειωσει το aquamark, την στιγμη που παει να μου δειξει το σκορ (αυτο ειναι με την 4670 στα XP, στα 7αρια τρεχει μια χαρα).

stealth

Aquamark error.JPG

Aquamark error.JPG

Aquamark error.JPG

57fd0776aeff0_Aquamarkerror.JPG.243c41d0

Link to comment
Share on other sites

To aquamark πρεπει να εχει θεμα με το direcpll.dll

Βρες το στο φακελο του aquamark και σβηστο .

Για το 3dmark δεν παει ο νους μου . Εχεις βαλει την τελευταια του εκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

To aquamark πρεπει να εχει θεμα με το direcpll.dll

Βρες το στο φακελο του aquamark και σβηστο .

Για το 3dmark δεν παει ο νους μου . Εχεις βαλει την τελευταια του εκδοση ?

Το αντικαθιστω με ενα αλλο η απλα το σβηνω...θα παιξει χωρις αυτο?

Ενα 3DMark01 εχω, αυτο που λεει 3D Mark01 SE, το ετρεξα με την 4670 αμεσως μετα και ολα ηταν ενταξει.

stealth

HD 4670-3DMark01.JPG

HD 4670-3DMark01.JPG

HD 4670-3DMark01.JPG

57fd0776bdc21_HD4670-3DMark01.JPG.53e1bd

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now