wishmaster

Διαθεσιμοτητα Nvidia GTX 480 απο Πλαισιο???

Recommended Posts

Μα δεν καταλαβαινω το λογο που τρεχουν ολοι και παθιαζονται, αφου σε λιγο καιρο θα βγει κανα διπυρηνο τρελο που θα δινει δωρο και μισο κιλο πλουτωνιο για να το βαλεις στον αντιδραστηρα μπας και δεν εχεις ρευμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ελαβα μια απο τις 10 gtx 480 της asus!!!!!

Η μ@λ@κι@ της ιστοριας ειναι οτι μου χαλασε ο seagate σκληρος μου και θα πρεπει να περιμενω να τον παω να μου τον αλλαξουν με αλλον για να benchαρω...

Link to comment
Share on other sites

30 Απριλιου αναμεσα στις 480/470 που παραλαμβανουμε θα ειναι και 15 τμχ απο την MSI 480 και 30 τμχ απο την MSI 470...

Gigabyte ,Asus και λοιπες δυναμεις 2 εως 3 τεμαχια εκαστος και ζησε Μαη μου να φας τριφυλι....

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, σε διπλανό forum κάποιος βούτηξε 3 ASUS.

Όποιος περιμένει την δική του παραγγελία και αυτή καθυστερεί, μπορεί να εκφραστεί ελεύθερα :P

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, σε διπλανό forum κάποιος βούτηξε 3 ASUS.

Όποιος περιμένει την δική του παραγγελία και αυτή καθυστερεί, μπορεί να εκφραστεί ελεύθερα :P

δεν το λες και "βούτηγμα" να σκας κάτι παραπάνω από ενάμιση χιλιάρικο για κάρτες γραφικών, οι οποίες κιόλας προσωπικά πιστεύω πως δεν αξίζουν 500+ έκαστη..

Link to comment
Share on other sites

δεν το λες και "βούτηγμα" να σκας κάτι παραπάνω από ενάμιση χιλιάρικο για κάρτες γραφικών, οι οποίες κιόλας προσωπικά πιστεύω πως δεν αξίζουν 500+ έκαστη..

Αξίζουν δεν αξίζουν, αυτόν που τα έχει, δεν θα τον νοιάζει και πολύ, γιατί δεν το σκέφτεται, μόλις βγάλει η άτι την επόμενη θα πάει να πάρει άλλες 3-4, και καλά κάνει..το θέμα είναι αυτός που με το ζόρι θα πάρει μία αν αξίζει κ εκεί συμφωνώ μαζί σου...

Link to comment
Share on other sites

Ρε για το ξαδερφακι μου λετε....εγω του κανονισα την καλη!!!!

Αφηστε τον ανθρωπο να χαρει τις καρτουλες του!

Μαλλον εσεις με γκαντεμιασατε και δεν προλαβα να τελειωσω το project!!!!!

6666666666 κακα τερατα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, δεν βλέπω λόγο να λέμε κάτι τέτοιο. Όταν το Πλαίσιο τις έβαλε στο site κατόπιν παραγγελίας, το παιδί έριξε 3 κάρτες γιατί ήθελε triple SLI. Γιαυτό και τις πήρε. Αν τώρα κάποιος περιμένει να δει τις 480 να γράφουν "παράδοση σε 24 ώρες" στο site του Πλαισίου, μάλλον θα πρέπει να περιμένει κάνα μήνα ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Kαι του εξηγώ του whitetaker,να μην δίνει τόση σημασία σε forum posts και σε ότι ειπώνεται εδώ και εκέι αλλά έιναι ακόμα νέος και ενθουσιάζεται.

Που θα πάει, θα σταματήσει να δίνει αναφορές :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Kαι του εξηγώ του whitetaker,να μην δίνει τόση σημασία σε forum posts και σε ότι ειπώνεται εδώ και εκέι αλλά έιναι ακόμα νέος και ενθουσιάζεται.

Που θα πάει, θα σταματήσει να δίνει αναφορές :hehe:

Λες partner ε?:Q..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Πανο, χρησιμοποιω aircooling μεσα στο περιφημο haf 932. Εκπλαγηκα και εγω με αυτη τη συχνοτητα.Εκανα ωρες να βρω το max του πυρηνα.Χαρακτηριστικα αναφερω οτι αν αντι για 882 εβαζα 884 στον πυρηνα η δουλεια χαλαγε σε 2-3 λεπτα απο την αρχη του bench.

Tωρα θα πειραματιστω λιγο με το voltage, και κυριως τη μνημη.

Απο βδομαδα θα ανεβασω και αλλα bench (vantage κλπ)

Δυστυχως τωρα περιοριζομαι σε εναν ide σκληρο 80gb (ο κυριος ηταν ελαττωματικος seagate που ταπαιξε και πρεπει να τον παω πλαισιο για αλλαγη)

Εχω μονο 100 mb free disk space και ετσι δεν μπορω να κανω εγκατασταση περαιτερω προγραμματων.

Οι χρονισμοι μου ειναι καλοι??

Μαλλον ναι γιατι σε αλλα site eida κατι 800 και 841 mhz πυρηνα.Επεσα σε καλο κομματι????

Link to comment
Share on other sites

ak13ak, αν έχεις GTX480 που πιάνει 882MHz στον πυρήνα με αέρα και ταυτόχρονα ανεβάζει μόνο 72C στο Furmark θα σου πρότεινα να την στείλεις στον Shamino να σπάσει τα 2GHz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Πανο, χρησιμοποιω aircooling μεσα στο περιφημο haf 932. Εκπλαγηκα και εγω με αυτη τη συχνοτητα.Εκανα ωρες να βρω το max του πυρηνα.Χαρακτηριστικα αναφερω οτι αν αντι για 882 εβαζα 884 στον πυρηνα η δουλεια χαλαγε σε 2-3 λεπτα απο την αρχη του bench.

Tωρα θα πειραματιστω λιγο με το voltage, και κυριως τη μνημη.

Απο βδομαδα θα ανεβασω και αλλα bench (vantage κλπ)

Δυστυχως τωρα περιοριζομαι σε εναν ide σκληρο 80gb (ο κυριος ηταν ελαττωματικος seagate που ταπαιξε και πρεπει να τον παω πλαισιο για αλλαγη)

Εχω μονο 100 mb free disk space και ετσι δεν μπορω να κανω εγκατασταση περαιτερω προγραμματων.

Οι χρονισμοι μου ειναι καλοι??

Μαλλον ναι γιατι σε αλλα site eida κατι 800 και 841 mhz πυρηνα.Επεσα σε καλο κομματι????

ανεβασε ενα screensot με συχνοτητες και με θερμοκρασιες idle και load

Link to comment
Share on other sites

LoL!!! Eυχαριστως θα την εστελνα στον Shammy(με το αζημειωτο φυσικα)!!!

Σε idle εχει 37C πυρηνα και 33C μνημη.

Θα προσθεσω απο βδομαδα τεσσερις ανεμιστηρες στο πλαι του κουτιου,αφου τωρα δν εχει κανεναν.

Πιστευω να σπρωξουν το συστημα ακομα πιο ψηλα.

Ερωτηση: Να τραβηξω screenshot μεσω του furmark?

Το bench ειναι fullscreen, οποτε δν θα δειτε κατι αλλο παρα μονο την οθονη του furmark με τα στοιχεια στο πανω μερος και τις θερμοκρασιες στο κατω.Αυτο εννοεις ετσι???

Θα προσπαθησω να ριξω λιγο ακομα την ταση για καλυτερη θερμοκρασια.

Μεινετε συντονισμενοι!!!

Αsus ENGTX480 4EVER!!!

Edited by ak13ak
Συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Full load Bench

Δυστυχως σε idle δν μπορω να τραβηξω screenshot.Ακομα και οταν επιλεγω full screen screenshot φωτογραφιζονται ολα εκτος απο το παραθυρο του smartdoctor (ισως ειναι προστατευμενο)

ak12ak.jpg

ak12ak.jpg

ak12ak.jpg

ak12ak.jpg.6135fbe70dfba92fc7e1d28739d30

Edited by ak13ak
Προσθηκη
Link to comment
Share on other sites

Θα προσθεσω απο βδομαδα τεσσερις ανεμιστηρες στο πλαι του κουτιου,αφου τωρα δν εχει κανεναν.

Το stacker 830 έχεις?

Σε idle εχει 37C πυρηνα και 33C μνημη.

Μήπως είναι κολλημένο το fan στο 100% μόνιμα?.......

Link to comment
Share on other sites

Οχι,απλα λιγα λεπτα αφου ανοιγω το pc η θερμοκρασια πεφτει.

Η ταχυτητα ελεγχεται αυτοματα. Δεν νομιζω να δουλευει στο full.

Εχω παρατηρησει οτι ο ηχος της καρτας δυναμωνει μονο οταν η θερμακρασια ειναι 65C περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now