Pastelidis.n.s.

Τι ποδήλατο έχετε κ.λ.π . . . ?

Recommended Posts

Πιστεύω ότι βγάλαμε άκρη, να του έρθει τώρα μόνο για να του κάνει test-drive... test-ορθοπεταλιά μάλλον.

Ευχαριστώ για τις προτάσεις

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι για μεγαλα παιδακια εχετε αγαπη για τα ποδήλατα :-D ειχα να ανεβω σε ποδηλατο για πανω απο 15 χρονια και το 2010 για πλακα ενας φιλος μου προτεινε να παμε 5 χιλιομετρα ποδηλασια!!! αν και δεν καπνιζα ανεκαθεν και γενικα προσπαθω να εχω μια σχετικα καλη φυσικη κατασταση μαζευα τα πνευμονια μου οταν γυρίσαμε απο τη βολτα :-p κατι συνεβη ομως εκεινη τη μερα με το ποδηλατο, ενιωσα παλι σαν παιδι και ακομα καλυτερα, η αισθηση του αερα πανω σου και η δυναμης που ασκεις για να κινησεις το ποδηλατο με εκαναν να ξαναθυμηθω τα παιδικα μου χρονια. Μετα απο μερικους μηνες αγορασα εκεινο το ποδηλατο και απο τοτε εχω γραψει απιστευτα χιλιομετρα.... 2010 (1000 χιλιομετρα) 2011 (4000+ χιλιομετρα) 2012 (1500+ και ακομα δεν τελειωσε το ετος) Το ποδηλατο που εχω ειναι το Sempion Centaurus και να'μαι καλα εχω σκοπο να το κρατησω για πολλα πολλα χρονια

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κανω βολτες που ξεκινανε κοντα στον πειραια και εχουν περιπου 15 με 20 χιλιομετρα αποσταση απο την αφετηρια :) δεν εχω οργανα μετρησης αλλα εχω υπολογισει οτι στο τελος καθε τετοιας διαδρομης μπορω να φαω 2 σουβλακια ανετα χωρις τυψεις :gizmo: ειμαι λιγο μερακλης τι να κανουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε.. πριν από 5-6 χρόνια που ήμουν 100 κιλά ήμουν άρχοντας πάνω σε αυτό το ποδηλατάκι.. τώρα.. τα πόδια μου ακουμπάνε στο τιμόνι και νιώθω τις ακτίνες από τις ζάντες να στριγγλίζουν.. το έχω στο γκαράζ και το χαζεύω!

Bill Aygo είναι το άλλο αμάξι!

Link to comment
Share on other sites

Εσείς οι ποδηλατάδες, έχετε κανεναν γνωστό να πάρω με έκπτωση ένα ποδήλατο Θέλω να κάνει περίπου 600-700? αλλά να μου κόψει κανα 150άρι-200άρι.

Mountain προτιμώ, με ανάρτηση μόνο μπροστά γιατί και πίσω είναι πανάκριβα.

Πιο πολύ για δρόμο αλλά να μπορώ να κατέβω και κανα βουνό σαν άνθρωπος!

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παρεις του Σακη δες εδω: Wiggle | GT Avalanche 3.0 2012 | Hard Tail Mountain Bikes 380 και μεταφορικα 38,80 απο παραδιπλανο φορουμ το ειδα.δεν εχω ιδεα απο ποδηλατα. 650 στο σκρουτζ. οι ποδηλατες λογικα ξερουν αν ειναι καλη προσφορα η οχι. αυτα διαβασα!:hehe: αν θες λινκ φορουμ στειλε μου πμ,αλλιως αν επιτρεπεται μπορω να το βαλω και εδω!:P

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου ο ThodorisF μου είπε να κοιτάξω το ChainReaction για τις καλύτερες τιμές και ποικιλία :P

Δεν ισχυει και τοσο αυτο! Επισης αφου θες να πηγαινεις βουνο ας εχει τουλαχιστον υδραυλικα δισκοφρενα για κανεναν λογο μηχανικα !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now