George_o/c

Νέες αλλαγές στο HWBOT από το 2011 - Πείτε μας τη γνώμη σας

Recommended Posts

Βρε εγώ το καταλαβαίνω.

Αλλά γιατί βγαίνει μετά από τόσα που έχουν υποθεί, να πει ότι υπάρχουν πολλά έξοδα συντήρησης.

Ας το σκέφτονταν πριν μπουν διάφορα άλλα συμφέροντα στη μέση, πριν κάνει την αναβαθμίσεις,

πριν βάλει τους σπόνσορες.

Τεσπα, εγώ το σταματώ εδώ, γιατί ουσιαστικά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι και το χειρότερο

είναι ότι αρπαζόμαστε μεταξύ...

Ας κάνουν ότι θέλουν στο bot και ας κάνει ο καθένας αυτό που τον εκφράζει...:)

Link to comment
Share on other sites

Κoρκο μαλλον εσυ θες να πληρώνεις για το HWBOT με το ζόρι και όχι στυλ donation?.

Μονο σε αυτο ειμαι αντίθετος :)

προτιμω τους διαφημιστες ;)

και βεβαια το ματιασαμε το Bot, ουτε καν συνδεεται :D

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν έχω αγοράσει μόνο έναν 980X.

2) Τα χρειάζομαι και τα 2 για τα reviews

3) Παίζω που και που games, και ενίοτε όταν παίζω games θέλω να τα παίζω στα καλύτερα τους, high resolution & details, και γενικώς πάντα είχα κόλλημα με τις high end VGAs

3) Κάνω συχνά πυκνά highly CPU bound tasks όπως επεξεργασία video & transcoding οπότε θέλω όσο το δυνατόν πιο δυνατό CPU [ αν clockάρει και πολύ καλά σε αέρα ακόμα καλύτερα ] { δεν βάζω σε 24/7 rig watercooling, κλπ }

4) Έχω προσωπικούς στόχους, όπως π.χ. να ξεκωλιάσω το AquaMark 3, να χτυπήσω DDR3-3000+ Triple Channel, και άλλα.

Βill ελεος... Το Pro και το NFS δεν χρησιμοποιουν ουτε 4 πυρηνες... Οσων αφορα τα review δεν χρεαιζεσαι killer 980 για να τα κανεις. Αν ηταν μονο για τα review δεν θα εκανες τοσα RMA μεχρι να σου κατσει καλο κομματι. Επισης ολοι οι 980 σε αερα που θες παιζουν πανω κατω στα ιδια... 4.2 με 4.5, οποτε παλι δεν δικαιολογεις τα τοσα RMA. Επισης transcoding μια ταινια με τον 920 στα 4 μου περνει 7-10 λεπτα. Εσυ εδωσες 750 ευρω παραπανω για να το κανεις σε 5; Σαν λογο δεχομαι μονο τον 4ο αλλα για να ξεκωλιασεις το AM3 παει να πει οτι πηγες καλυτερα απο ολους τους αλλους πραγμα το οποιο σημαινει οτι πρεπει να υπαρχει μια βαση σαν το HWBOT για να μπορεις να συγκρινεις.

Eλα παραδεξου το... Το γουσταρεις το BOT και το εχεις αναγκη και δεν θελεις να αλλαξει το συστημα με τους ποντους...

Link to comment
Share on other sites

Βill ελεος... Το Pro και το NFS δεν χρησιμοποιουν ουτε 4 πυρηνες... Οσων αφορα τα review δεν χρεαιζεσαι killer 980 για να τα κανεις. Αν ηταν μονο για τα review δεν θα εκανες τοσα RMA μεχρι να σου κατσει καλο κομματι. Επισης ολοι οι 980 σε αερα που θες παιζουν πανω κατω στα ιδια... 4.2 με 4.5, οποτε παλι δεν δικαιολογεις τα τοσα RMA. Επισης transcoding μια ταινια με τον 920 στα 4 μου περνει 7-10 λεπτα. Εσυ εδωσες 750 ευρω παραπανω για να το κανεις σε 5; Σαν λογο δεχομαι μονο τον 4ο αλλα για να ξεκωλιασεις το AM3 παει να πει οτι πηγες καλυτερα απο ολους τους αλλους πραγμα το οποιο σημαινει οτι πρεπει να υπαρχει μια βαση σαν το HWBOT για να μπορεις να συγκρινεις.

Eλα παραδεξου το... Το γουσταρεις το BOT και το εχεις αναγκη και δεν θελεις να αλλαξει το συστημα με τους ποντους...

1) Τα games δεν τα θέλουν, είπα κάτι τέτοιο ?

4 πυρήνες χρησιμοποιούν ή πιο σωστά "θέλουν" κάποια για να παίξουνε σωστά και καλά multiplayer.

2) Τα review θέλω τον CPU @ 4GHz, τα κάνουν όλοι, δεν είπα κάτι τέτοιο.

3) Δεν κάνω μια-δυο ταινίες transcoding, κάνω αρκετά 1080p video από RAW ( camcorder ) σε AVC/Pro και αρκετές φορές μπορεί ένα video να είναι 5-6 ώρες υλικό που περνάει από illustrator, virtualdub & έπειτα mainconcept reference.

4) Για το AM3, θέλω πολύ απλά να χτυπήσω 500k, όχι για σύγκριση στο bot, και με κανέναν, για μένα τον ίδιο, γουστάρω να το δω να τελειώνει σε 5 sec.

Στο bot είμαι ακόμα επειδή με πείσανε κάποιοι να γυρίσω να πάρει πόντους η HOT.

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου μα καθόλου τι σύστημα θα εφαρμώσει το HWbot.

Αν ποτέ θελήσω να κυνηγήσω τους πόντους στο bot θα το κάνω όπως θα το έκανε ο παραμικρός μανιακός σαν εμένα, shopping & binning spree.

Όσο για τα RMA που λες συνεχώς... πόσα έχω κάνει ? Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω ?

Για πες μου.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τις κατιγοριες, οτι δηλαδη θα διαχωριστη η ψυξη ln2 , εγω που δεν εχω προσβαση προστο παρον δεν μπορουσα να ανεβω στην καταταξη . δεν συμφωνω με το 4 ,νωμιζω οτι ειναι τελειοσ λαθος

Link to comment
Share on other sites

Πως και δε σχολιαζει κανεις εδω?

Το αρθρο ειναι αρκετα ενδιαφερον, οπως και αρκετες απο τις απαντησεις που δοθηκαν ;)

Το διάβασα όλο και διάβασα και όλα τα comments. Ειλικρινά όμως δεν έχω κουράγιο να ασχοληθώ περισσότερο. Ψήφησα για την Alternative 3 λύση στην ψηφοφορία για το HWBOT Rev4 και από 'κει και πέρα δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου :) Θα το συνηθίσουμε σιγά-σιγά :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now