caution

Cooler Master Cosmos II: Ο βασιλιάς επέστρεψε!

Recommended Posts

Βασικά έχω μια κάρτα γραφικών την Gainward GTX 570 GLH και ανεβάζει μεγάλες θερμοκρασίες και θέλω ένα άνετο κουτί για να αερίζεται καλά.

Τότε πάρε ένα κουτί με καλή ροή αέρα.Το 800D δεν έχει καθόλου καλή ψύξη,γιατί κυρίως προορίζεται για υδρόψυξη,το TJ07 έχει καλή ψύξη και είναι τεράστιο και ακριβό,ενώ το TJ11 είναι πανάκριβο και δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από το TJ07.Για το Cosmos II δεν ξέρουμε και πολλά ακόμα,γιατί δεν κυκλοφόρησε ακόμα και δεν είναι τελειοποιημένο ακόμα.Πάρε το 600Τ της Corsair,το οποίο είναι πολύ καλό για αερόψυξη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάτι δεν μου αρέσει στο TJ07 θα ήθελα το εσωτερικό του να είναι μαύρο βαμμένο

Το 600Τ το βλέπω ότι είναι αρκετά μικρο.

Το Cosmos II ξέρουμε τίποτα νέο για το πότε θα κυκλοφορήσει?

Edited by George_o/c
Δεν κάνουμε πολλαπλά posts το ένα μετά το άλλο. Υπάρχει και το κουμπάκι edit :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,αλλά αν έχεις τα χρήματα,πάρε το TJ11.Με τα χρήματα που έχει,παίρνεις ένα καλό υπολογιστή.

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να το βάψεις μόνος σου εσωτερικά το TJ07.

Πίστεψε με,από κοντά το 600Τ είναι τεράστιο,ειδικά για mid-tower.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πολλές πληροφορίες για το Cosmos ΙΙ,παρά μόνο αυτές οι φωτογραφίες.Επίσης η ημερομηνία κυκλοφορίας είναι άγνωστη (για μένα τουλάχιστον),αν και έχω ακούσει κάτι για Σεμπτέβρη.

Χαίρομαι που σε βοήθησα. :T:

Link to comment
Share on other sites

Είχα την ευκαιρία να δω και εγω απο κόντα το 600Τ σε έναν φίλο όντως με αυτά που προσφέρει για μένα είναι ιδανικο case,θα το προτιμούσα άνετα αν έκανα αγορά αυτήν την περίοδο.

Μπορεί να είναι mid tower αλλά έχει την μεγαλύτερη άνεση χώρου που έχω δει ποτε σε αυτήν την κατηγορία.

Όσο για το Cosmos II αμφιβάλλω αν θα μπορέσει να το ανταγωνιστεί

Ίδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει και το Thermltake Level 10 GT καμία γνώμη για αυτό το κουτί επίσης κυκλοφορεί SIDE PANEL για το 600τ

Το Thermaltake που λες προσωπικά δεν μου αρέσει,μοιάζει περισσότερο σε Transformer παρά με κουτί ενός υπολογιστή.Το 600T με το (metal hexagon mesh inserts) sidel panel του θα έχει ακόμα καλύτερο airflow μέσα,ειδικά αν βάλεις τέσσερις 120mm ανεμιστήρες πάνω στο side panel,οι οποίοι θα χτυπάνε με ψυχρό αέρα την/τις κάρτα/ες γραφικών,με αποτέλεσμα οι θερμοκρασίες στα components και γενικότερα στο κουτί να είναι ψυχρότερες.

Εγώ πάντως για το 600T πάω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βρει και το Thermltake Level 10 GT καμία γνώμη για αυτό το κουτί επίσης κυκλοφορεί SIDE PANEL για το 600τ

απο reviews εχω διαβασει οτι δεν ειναι γενικως τοσο καλο οσο φαινεται η' οσο ακουγεται.το ιδιο και με τις θερμοκρασιες του.το 600Τ ναι εχει στην συσκευασια του 2 side panels ενα με τζαμι κλειστο και ενα με mesh πανω στην οποια μπορεις να βαλεις μεχρι 4 ανεμιστηρες.

Link to comment
Share on other sites

Για σου φίλος εγώ λέω SIDE PANEL 600τ για το μαύρο κουτί όχι για το άσπρο έχω ψάξει αλλά δεν βρήκα τίποτα μήπως ξέρει κανένα πού να το βρω.

Αν δεν έχεις ακόμα το κουτί,μπορείς να το παραγγείλεις μαζί με το side panel από εδώ.

Δυστυχώς Ελλάδα δεν έχει (ακόμα) παρά μόνο στο εξωτερικό,και συγκεκριμένα Αγγλία.

Είναι και σε τιμή ευκαιρίας αυτήν την εβδομάδα. ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν με εντυπωσιάζει για να πω την αλήθεια,εργονομικά μπορεί να είναι super αλλά η πλαστικούρα με χαλάει,προτιμώ κάτι σε υλοποίηση Lian Li ,το αλουμίνιο δίνει άλλη αίσθηση.....

Link to comment
Share on other sites

μπορω να πω πως μου αρεσε επειδη εχει πολλες θεσεις για σκληρους....αν και το silverstone που εχω τωρα εχει 2 ξεχωριστα ssd.παντως ωραιο εσωτερικο...και εγω θα συμφωνησω πολυ πλαστικουρα εχει...

Link to comment
Share on other sites

μπορω να πω πως μου αρεσε επειδη εχει πολλες θεσεις για σκληρους....αν και το silverstone που εχω τωρα εχει 2 ξεχωριστα ssd.παντως ωραιο εσωτερικο...και εγω θα συμφωνησω πολυ πλαστικουρα εχει...

Καλώς σε βρήκαμε! sign_welcome.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now