Recommended Posts

Τι εχω μπλεξει? Γιατι δεν με ξεμπλεκεις?

Δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα παρω.

Ποιος "τοσος κοσμος"? 2-3 ατομα μου απαντησατε μονο. Εχω παρει απαντησεις και απο αλλους 10 σε αλλα φορουμς. Μην αισθανεσαι οτι μονο εσυ κατεχεις την απολυτη αληθεια και πρεπει ολοι να σε υπακουουν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν με βρίσκεις πρόχειρο να απαριθμήσω παιχνίδια - απλά σου είπα τι βλέπω στο δικό μου pc. Τώρα αν δεν πείθεσαι, δύο τινά μπορείς να επικαλεστείς:

α)δεν ξέρω τι βλέπω - ok με το παρελθόν μου, έχει μια βάση ( :hehe: )

b)σου λέω ψέματα - οπότε οποιαδήποτε συμβολή μου στην κουβέντα καθίσταται ανεδαφική.

You're the man, the dude in the chair, αγοράζεις ότι θέλεις :)

Link to comment
Share on other sites

κάτσε να στα εξιγήσω μια εγω.. θα σου γράψω καποιά πραγματακια για να καταλαβεις σχετικα με τους πυρηνες. και όλοι λενε περιμενε για fx γιατι δεν θα βγουνε μονο οι 8 πυρινοι αλλα και 6 πυρινοι και 4 πυρινοι ειδικα ο 4100 fx θα είναι άρκετα φθυνος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέπω το colin mcrae 2 να έχει 14 threads και δυσκολεύομαι να καταλάβω πώς ακόμα και ένα παιχνίδι του 2000 δέν θα επωφελούνταν απο multi core cpus

6f409cc0cdce41c0f75f38583224d050.jpg

στο task manager βλέπω καί τα 2 cores να ανεβαίνουν

am i missing something?

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε....

Αυτήν την χρονική περίοδο γενικά υπάρχει μια μεγάλη εξέλιξη στον κόσμο της τεχνολογίας όσον αφορά τους επεξεργαστές και τις κάρτες γραφικών.

Οι επεξεργαστές βγαίνουν μικρότεροι, καλύτεροι σε θερμική συμπεριφορά και κατανάλωση και φυσικά αυτό που ενδιαφέρει τους πάντες! Τις επιδόσεις!

Τώρα ότι καινούρια παιχνίδια βγαίνουν και είναι πάρα πολλά θα σου πω μερικά όπως: Battliefield Bad Company 3, Call Of Duty MW3, Dirt 3. Τα συγκεκριμένα παιχνίδια αξιοποιούν πλήρως όλους τους πυρήνες είτε είναι 4ις 6 8! Ορίστε και μια φωτογραφία με τον FX-8150P να αξιοποιεί όλους τους πυρήνες στο Dirt 3

[ATTACH]6028[/ATTACH]

Αυτό που ίσχυε κάποτε ότι τα παιχνίδια χρησιμοποιούν μόνο 2 ή 3ις πυρήνες δεν ισχύει πλέον γιατί ότι βγαίνει αυτή την χρονική περίοδο είναι πιο απαιτητικό!

Επίσης όσον αφορά τα online παιχνίδια, για παράδειγμα πάρε το World Of Warcraft θυμάμαι ότι πριν 2 χρόνια στο παλιό μου pc που έχω σπίτι φύσαγε, ενώ πλέον λόγο τα βαρίων update και τον προδιαγραφών το σηκώνει δύσκολα.

Επιπλέον διάβασε μία αυτό το ποστ Battlefield 3 Beta Performance Test > CPU Scaling and Performance - TechSpot Reviews

και λέει ότι: Games such as Hard Rest, Deus Ex: Human Revolution, The Witcher 2: Assassins of Kings and Crysis 2 saw a massive difference in performance between dual and quad-core processors. For example, in Deus Ex dual-cores were 43% slower than their quad-core counterparts.

που σημαίνει ότι οι 4 πύρινε συμπεριφερόντουσαν καλύτερα από έναν δυπύρινο και φυσιόλογικό είναι, Σκέψου πόσο καλύτερα θα ήταν και με έναν 6 πύρινο θα έπαιζες με την άνεση σου και θα έκανες και 1 extrac σε έναν winrar που θα περίμενες την ταινιούλα σου για παράδειγμα καλό είναι να μην βιαστείς και πάρεις τώρα επεξεργαστή γιατί βγαίνουν οι καινούριοι! Πέφτουν οι παλιότεροι σε περίπτωση που σε ενοχλεί το οικονομικό και ο καινούριος FX-6100 ο 6 πύρινος θα είναι ακόμα καλύτερος από τον 1100Τ στα ίδια λεφτά περίπου υπομονή σε μια μέρα θα μάθουμε!

AMD_Bulldozer_PCGH_Gamescom-18271.jpg

AMD_Bulldozer_PCGH_Gamescom-18271.jpg.fa

Link to comment
Share on other sites

Και τι ειναι 17 παιχνιδια μπροστα σε 17000?

Υποψιαζομαι οτι τα περισσοτερα απ οσα αναγραφησαν εδω δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα.

Άσε ρε man, όλο σε λόγια θες να βρίσκεσαι.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Και τι ειναι 17 παιχνιδια μπροστα σε 17000?

Υποψιαζομαι οτι τα περισσοτερα απ οσα αναγραφησαν εδω δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα.

Πιθανόν να μην παίζεις καθόλου παιχνίδια,οπότε δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο άρχισες να "τσακώνεσαι".

Και όμως όλα τα παιχνίδια που αναγράφονται στην λίστα,είναι και περσινά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαινω προς τι ολη αυτη η πρεμουρα και τα απαξιωτικα σχολια... δε μπορειτε να ποσταρετε σαν ανθρωποι? γιατι κατεβαζετε τοσο πολυ το επιπεδο?

Άσε ρε man, όλο σε λόγια θες να βρίσκεσαι.

Οταν απευθυνονται σε μενα δεν πρεπει να απαντησω?

Εσυ τοσα ανουσια ποστς εχεις κανει...

Πιθανόν να μην παίζεις καθόλου παιχνίδια,οπότε δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο άρχισες να "τσακώνεσαι".

Και όμως όλα τα παιχνιδια που αναγράφονται στην λίστα,είναι και περσινά. ;)

Δεν αρχισα να τσακωνομαι, αυτο ειναι που πασχιζεις εσυ και καποια αλλα "σαϊνια" να εμφανισετε.

Αλλα δεν ειμαι ο μονος που ειπε οτι ελαχιστα παιχνιδια χρησιμοποιουνε πανω απο 4 cores, και ο georger_volos ειπε κατι παρομοιο. Γιατι δεν επιτιθεστε και σ αυτον και πρηζετε μονο εμενα?...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρχισα να τσακωνομαι, αυτο ειναι που πασχιζεις εσυ και καποια αλλα "σαϊνια" να εμφανισετε.

Αλλα δεν ειμαι ο μονος που ειπε οτι ελαχιστα παιχνιδια χρησιμοποιουνε πανω απο 4 cores, και ο georger_volos ειπε κατι παρομοιο. Γιατι δεν επιτιθεστε και σ αυτον και πρηζετε μονο εμενα?...

Εγώ το θεώρησα τσακωμό όπως και τα άλλα "σαϊνια".Τέλος πάντων μαν ο καθένας με τις απόψεις του. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now