AN7

FoxConn BlackOps Help Thread

Recommended Posts

welcome to ddr3 world ακη εμπλεξες με τις μπλε cellshock ? καλη τυχη πασσα μου. οι cellshock kai ta εξελιγμενα micron τους ... CORSAIR DOMINATOR FTW.

λολ...ντανκε

G.Skill 1600άρες.

@tsan.

Αν σου περισεύει και καμιά κάρτα,φέρε και αυτήν να την benchάρω :hehe:..γιατί η GX2 που είχα δανεικιά έφυγε :P

Link to comment
Share on other sites

δεν πεζουν τοσο ρολο οι μνημες στο προβλημα fsb με την blackops και εγω που εχω gskill 1600 7-7-7-7-18 με GTR που πεζουν μεχρι 980 με 7-6-4-5-15-1t και εγω τα ιδια προβληματα εχω αλλα εγω την πηρα για τον 9770 που εχω:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάποιος στο XS είχε αναφέρει ποιό BIOS του πήγε καλύτερα με τον wolfdale.

Τώρα σε ποιό thread ήτανε δεν θυμάμαι, νομίζω ένα που έχει φτάσει περί τις 10 σελίδες ( νομίζω το άνοιξε ο cpt.planet και με τίτλο Foxconn launches BlackOPS ή κάτι τέτοιο ).

Δηλαδή τώρα είσαι "φρακαρισμένος" στα 480 FSB ?

Link to comment
Share on other sites

Με την αηδία P02 που είχε εξ αρχής & το G17 που είναι προβληματικό έκανα 8Χ500 boot και έτρεξα ένα winrar & SPi1m με όλα τα GTL +2, NB 1,808, SB 1,5+, με τις μνήμες όμως πολύ χαμηλά (νομίζω 15ΧΧGHz) αλλά καλά timings 7-7-7-15 PL6.

Δεν κατάφερα να τρέξω memtest ή κάποιο 3D εκεί γιατί ήταν τόσο χάλια σε μένα το G17 που σε κάθε reset ήθελα 15 λεπτά να το φέρω ξανά σε bootable κατάσταση.

Τώρα με το G21 δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τα 485, τρέχουν όλα, αλλά ως εκεί.

@AN7... Μπορείς να δώσεις λινκ για το G22;;;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάποιος στο XS είχε αναφέρει ποιό BIOS του πήγε καλύτερα με τον wolfdale.

Τώρα σε ποιό thread ήτανε δεν θυμάμαι, νομίζω ένα που έχει φτάσει περί τις 10 σελίδες ( νομίζω το άνοιξε ο cpt.planet και με τίτλο Foxconn launches BlackOPS ή κάτι τέτοιο ).

Δηλαδή τώρα είσαι "φρακαρισμένος" στα 480 FSB ?

480 απλά ποστάρει και στο memtest γίνεται της τάνας το κάγκελο.

Λές να είναι ασυμβατότητα με μνήμες?:confused:

Λέω καμια μλκία να περνάει η ώρα :P

Με την αηδία P02 που είχε εξ αρχής & το G17 που είναι προβληματικό έκανα 8Χ500 boot και έτρεξα ένα winrar & SPi1m με όλα τα GTL +2, NB 1,808, SB 1,5+, με τις μνήμες όμως πολύ χαμηλά (νομίζω 15ΧΧGHz) αλλά καλά timings 7-7-7-15 PL6.

Δεν κατάφερα να τρέξω memtest ή κάποιο 3D εκεί γιατί ήταν τόσο χάλια σε μένα το G17 που σε κάθε reset ήθελα 15 λεπτά να το φέρω ξανά σε bootable κατάσταση.

Τώρα με το G21 δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τα 485, τρέχουν όλα, αλλά ως εκεί.

@AN7... Μπορείς να δώσεις λινκ για το G22;;;

Ρε φίλε,δώσε λίγο και τα timmings που έχεις βάλει.

http://resources.vr-zone.com.sg/Shamino/7A3F1G22.BIN

Link to comment
Share on other sites

Ο Hipro ειπε παντος στο Lab οτι ειναι απο τις πιο ΖΟΡΙΚΕΣ μητρικες που εχει δοκιμασει...:tolya:Κατι ηξερε...Αντε μακαρι να την καταφερετε...και να τρεξετε κανα καλο 3d :bravo:

Link to comment
Share on other sites

Ποια timings;;; 7-7-7-15 1Τ PL6, όλα τα υπόλοιπα στο auto, οι μνήμες νομίζω πως έπαιζαν στο 1:3.6. Επίσης, αν θυμάμαι καλά είχα δώσει στα dimms +1 και φυσικά το ίδιο στο ref των μνημών. Αλλά από ότι κατάλαβα βοηθάει πολύ το +1 στα slots. Έχω τις Cellshock της υπογραφής μου και σε καμία μα καμία συχνότητα δεν παίζουν κάτω από 1.9+, αντίθετα στην Extreme έπαιζαν και με 1.8 άνετα από 1600 μέχρι 1700.

Link to comment
Share on other sites

Άμα μου λές ότι εσύ στο Auto και απλά +1 είδες 500.

Τότε 2 πράγματα γίνονται.

Η η μητρική μου είναι μπανάνα.

Ή ασυμβατότητα με τις μνήμες :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τις Gskill που λές πιο πάνω, τότε δεν υπάρχει ασυμβατότητα. Hipro & gprhellas νομίζω (99%) πως έχουν ένα ίδιο σετάκι με σένα και μάλιστα ο πρώτος έχει ποστάρει και σκορ με αυτό το σετάκι.

Τώρα το αν είναι μπανάνα δεν ξέρω, γιατί δεν βλέπω κανέναν άλλο να ποστάρει μπας και βγει κανένα συμπέρασμα.

Στο XS οι περισσότεροι είχαν από 480-530. Πάντως αν η Foxconn έφερε την εν λόγω παρτίδα για promotion, την πάτησε. Με λίγα λόγια η Blackops δεν είναι είναι για κλειδωμένο πολλαπλασιαστή, σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί είχαν τα D9GTR εγώ με τα D9JNL.

Στο XS όλοι λεγαν ότι έχει τα 500,δεν είδα κανένα να ποστάρει ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι στο επίσημο φόρουμ της quantum force, όπου γράφτηκα κι εγώ μπας και βρω κανέναν οδηγό με τα ποστ που βγάζει αυτό το καταραμένο LED POSTER (για να ξέρω τι μου γίνεται) και δεν την έχει κανένας την μητρική. Παίζει να είμαι εγώ κανά δυο ακόμα και οι admins...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παντως μην περιμενετε fsb το λενε εδω και καιρό...Πρεπει να ψάξετε και λιγο τα bios αλλα ειναι σφιχτά για quad benching και αλλα χαλαρά...

Αν καποιος την πηρε για να παρει 580-600 τοτε ειναι μπανανα για αυτον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να την πήρε κανείς για 580+.

Ούτε είπε κανείς για 580FSB...εγώ 480 έχω κολλήσει.

Έ άμα έχεις βρεί εσύ τπτ στο Bios πές μας

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην γίνονται παρεξηγήσεις.

Όποιος βρεί τι φταίει,κερδίζει 1 βρώμικο απ την πλατεία Μαβίλης ή από Μιχαλακοπούλου.

31052008604hs1.jpg

Πόσο πιο χαλαρά να γίνουν?

τα tWR k tWTR έχουν παίξει σε πολλούς συνδυασμούς...

31052008612fd0.jpg

31052008606cc2.jpg

31052008609gc8.jpg

31052008610ua5.jpg

31052008611fy0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now