Galio

Point of view GTX 580 120? @ Multirama

Recommended Posts

Με 76 αξιολογήσεις στις αγγελίες, που σημαίνει ότι δεν πουλάει περιστασιακά, δεν θα μου έκανε εντύπωση να δουλεύει στο multi.

Ε, να μην βγάλουμε ένα κατοσταρικάκι αέρα;

POINT OF VIEW GeForce GTX580 - 1536 MB - Insomnia.gr

Βέβαια δεν τον αδικώ, την δουλειά του κάνει, απλά διαφωνώ κάθετα με την τακτική του...

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι όμως 580 σφραγισμένη στα 220 είναι πολύ καλά. Αλλά το θέμα δεν είναι τι κάνει ένας ιδιώτης, το θέμα είναι τι κάνει μία ολόκληρη επιχείρηση σαν τα Multi. Εάν βγάλανε κράχτη για μία μόνο κάρτα είναι φάουλ. Εάν πουν και κάποιοι άλλοι ότι πήρανε τότε οκ.

Link to comment
Share on other sites

o ιιδιώτης καλά κάνει, να βγάλει κ αυτος ενα 100ρικο. άλλωστε δεν είναι ο μοναδικός που το κάνει αυτό.

μακάρι να προλάβαινα κ εγώ να έπαιρνα μια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχει δειξει τετοια σημαδια το μαγαζι...κ αλλες χρονιες τετοιο καιρο...παντα σκωτωνε πραγματα..

Το μαγαζί από την στιγμή που μου ακύρωσε παραγγελία χωρίς την παραμικρή προειδοποίηση ή έστω μία ειδοποίηση αφού το έκανε, από εμένα τρώει βαρύ κόκκινο κι δεν ασχολούμαι ξανά μαζί τους. Μπορούσαν να στείλουν ένα μήνυμα ότι ακυρώθηκε ή να πάρουν ένα τηλέφωνο και να πουν ότι "δεν υπάρχει αυτή, θέλετε την τάδε μούφα κάρτα στην ίδια τιμή; Όχι; Καλή σας ημέρα!". Η μονόπλευρη και απροειδοποίητη κίνηση για μένα είναι προσβλητική συμπεριφορά προς καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν βγάζεις μια προσφορά στο internet φρόντισε πρώτα να υπάρχουν κομμάτια έτσι ώστε να πάρουν κάποια και άτομα που κάνουν παραγγελία γιατί απ ό,τι φαίνεται δεν τίθεται θέμα 'δεν πήρα γιατί δεν πρόλαβα' αλλά 'δεν πήρα γιατί δεν υπήρχε κάτι να πάρω'...

Link to comment
Share on other sites

Και 1 κομμάτι να υπάρχει ας βγαίνει online. Αλλά μόλις κάποιος το βάζει στο καλάθι και ολοκληρώνει την παραγγελία του, θα έπρεπε αμέσως το πρόγραμμα να πετάει άκυρο στον επόμενο που θα δοκιμάσει να το βάλει στο καλάθι του, να πετάει άκυρο ακόμα και αν ο δεύτερος είναι ένα βήμα πριν την ολοκλήρωση της δικής του παραγγελίας.

Το Crazy U για παράδειγμα έτσι δουλεύει, άλλο αν οι τύποι εκεί είναι για πολλές σφαλιάρες για άλλους λόγους όπως π.χ. εξαντλημένα προϊόντα εξ αρχής ή αποστολή λάθος προϊόντος όπως κάνανε σε εμένα εχτές!!!! (είχαν δύο προϊόντα με ίδιο κωδικό είδους - γκάου?).

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω πολύ εύκολο να γίνεται κάτι τέτοιο οπότε προτιμώ αν υπάρχει μόνο ένα κομμάτι όπως λες να το αγοράσει όποιος τυχερός το πετύχει στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Και 1 κομμάτι να υπάρχει ας βγαίνει online. Αλλά μόλις κάποιος το βάζει στο καλάθι και ολοκληρώνει την παραγγελία του, θα έπρεπε αμέσως το πρόγραμμα να πετάει άκυρο στον επόμενο που θα δοκιμάσει να το βάλει στο καλάθι του, να πετάει άκυρο ακόμα και αν ο δεύτερος είναι ένα βήμα πριν την ολοκλήρωση της δικής του παραγγελίας.

αυτό είναι το πιο σωστό

Link to comment
Share on other sites

ακυρο και εγω :(

με 1 ατομο να παρελαβε κακως την βγαζουν την προσφορα και αφηνουν τοσο κοσμο να κανει παραγγελεια, ας την επαιρνε οποιος προλαβαινε και μετα να εβγαζε εξαντλημενο.

Τεσπα ουτως η αλλως αν παραλαμβαναμε θα ηταν θαυμα :)

Link to comment
Share on other sites

Τα multi πανε για κλεισιμο εδω και καιρο. Τα αγοραζει το public . Γι'αυτο κανουν τετοιες κινησεις τους τελευταιους μηνες.

Πριν απο ενα μηνα πηγα πανω στο mall και ειχε κλεισει και το εκει καταστημα. Ειχαν βαλει μια ταμπελα εξω στη τζαμαρια που ελεγε οτι για support να απευθυνεστε στα public . Και στη Στουρναρη εχει κλεισει απο το Φεβρουαριο νομιζω .

Link to comment
Share on other sites

Τα franchise multirama θα φανε πακετο . Εξαρταται απο τους ιδιοκτητες πως θα κινηθουν στο μελλον . Aπο που θα αγοραζουν προιοντα και πως θα κανουν support... διαφημισεις κλπ .

Τα κανονικα της εταιριας ειναι που κλεινουν πρωτα .

Link to comment
Share on other sites

Όντως το multi θα γίνει φάση netbooks/notebooks/smartphones κ.τ.λ, δηλαδή το current trend μόνο. Οπότε μπορεί να παίξουν κι άλλα παρόμοια στο μέλλον ;)

Γιώργο και υπόλοιποι, κάντε τα κουμάντα σας γιατί έρχονται πέτρινα χρόνια...

2090-albums66-picture429.png

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 560 και πιθανόν όσοι πήγαν στα μαγαζιά. Όλες οι ηλεκτρικές παραγγελίες πρέπει να φάγανε άκυρο. Χαζομάρες των μαγαζιών που εντάξει προσωπικά εμένα με βόλεψε μιας και πήρα την 560.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 560 και πιθανόν όσοι πήγαν στα μαγαζιά. Όλες οι ηλεκτρικές παραγγελίες πρέπει να φάγανε άκυρο. Χαζομάρες των μαγαζιών που εντάξει προσωπικά εμένα με βόλεψε μιας και πήρα την 560.

εντωμεταξύ αν θυμάμαι καλά οι προσφορές ισχύανε για ιντερνετικές μόνο παραγγελίες.

το χ*σανε κ αυτοί το θέμα εντελώς, δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάτε σε κανα μεγάλο μαγαζί πριν αλλάξει σε public να παζαρέψετε ότι έχει ξεμέινει απο hardware? Πιο έυκολο θα έιναι...:P

Αλλά μετά με support απο public (->westnet) μάλλον σας κόβω για πιστωτικά :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now