Recommended Posts

Στα πλάισιο που φτιάχνουμε ένα θέμα για κάθε μαγαζί, έφτιαξα και ένα του Πλαισίου. Προσφορές πάιζει σε newsletter αλλά έχω την εντύπωση πως κάποια μου έρχονται και κάποια άλλα όχι. Γράφτηκα και πάλι στο newsletter για να ενημερώνω το θέμα.

Πρός το παρόν δεν έχω τίποτα :)

Εάν διαβάζει κάποιος καταστηματάρχης και θέλει να τον συμπεριλάβουμε ας μου στείλει πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω το κείμενο απο την σελίδα τους με την περιγραφή της κάρτας. Η κάρτα που δίνουν είναι 4850 1GB GDDR3 και είναι κανονικού μεγέθους με σύστημα ψύξης που πιάνει δύο slots συνολικά:

"Ένας εκ των μεγαλύτερων κατασκευαστών καρτών γραφικών στην παγκόσμια αγορά, η Sapphire , σας παρουσιάζει την έκδοση της σειράς καρτών γραφικών 4000.

Το μοντέλο 4850 είναι εφοδιασμένη με Direct X 10.1 ενώ διαθέτει αποκλειστική μνήμη 512MB DDR3, για εφαρμογές γραφείου και casual gaming. Είναι κατασκευασμένη στα 55nm για άριστη ενεργειακή και θερμική συμπεριφορά, και παρέχει άριστη ποιότητα απεικόνισης, ομαλή αναπαραγωγή βίντεο και ρεαλιστικές υφές (textures) σε εφαρμογές multimedia και gaming.

Επιπρόσθετα, διαθέτει θύρες VGA, DVI και HDMI για απόλυτη συνδεσιμότητα με όλα τα monitors που κυκλοφορούν στην αγορά, ενώ χάρη στο Low profile μέγεθός της αποτελεί ιδανική πρόταση για small cases και HTPC. Με ειδικά σχεδιασμένο σύστημα ψύξης που προσφέρει χαμηλότερες θερμοκρασίες αλλά και λιγότερο θόρυβο."

Έχω μείνει άφωνος....

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω το κείμενο απο την σελίδα τους με την περιγραφή της κάρτας. Η κάρτα που δίνουν είναι 4850 1GB GDDR3 και είναι κανονικού μεγέθους με σύστημα ψύξης που πιάνει δύο slots συνολικά:

"Ένας εκ των μεγαλύτερων κατασκευαστών καρτών γραφικών στην παγκόσμια αγορά, η Sapphire , σας παρουσιάζει την έκδοση της σειράς καρτών γραφικών 4000.

Το μοντέλο 4850 είναι εφοδιασμένη με Direct X 10.1 ενώ διαθέτει αποκλειστική μνήμη 512MB DDR3, για εφαρμογές γραφείου και casual gaming. Είναι κατασκευασμένη στα 55nm για άριστη ενεργειακή και θερμική συμπεριφορά, και παρέχει άριστη ποιότητα απεικόνισης, ομαλή αναπαραγωγή βίντεο και ρεαλιστικές υφές (textures) σε εφαρμογές multimedia και gaming.

Επιπρόσθετα, διαθέτει θύρες VGA, DVI και HDMI για απόλυτη συνδεσιμότητα με όλα τα monitors που κυκλοφορούν στην αγορά, ενώ χάρη στο Low profile μέγεθός της αποτελεί ιδανική πρόταση για small cases και HTPC. Με ειδικά σχεδιασμένο σύστημα ψύξης που προσφέρει χαμηλότερες θερμοκρασίες αλλά και λιγότερο θόρυβο."

Έχω μείνει άφωνος....

μην κολλάτε σε αυτά ρε παιδιά, απλά έκανε μια τεράστια πατάτα το πλαίσιο και πάει να πουλήσει μερικά κομμάτια που ξέμειναν σε ανίδεους. Η περιγραφή είναι του 2009 :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί με πηρε τηλ ένας φίλος να μου πει με μεγάλη χαρά για τη συγκεκριμένη προσφορά και αν θέλω να μου παραγείλει και μένα μία. :hehe::hehe::hehe::hehe:

Εντάξει υπάρχει κόσμος που δε ξέρει και σίγουρα θα τις πουλήσει το πλαίσιο τις κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι αν εξαιρέσει κάποιος το DX11, η κάρτα είναι σχετικά ανταγωνιστική με τα νεώτερα super duper χρέπια σε στυλ GT640 (βασικά σε σχέση με την 640, μάλλον καλύτερη θα είναι).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now