GoriLLakoS

Amazon.fr 16GB DDR3 @30? & 64GB 80?

Recommended Posts

What just happened?

Πάω να πάρω ένα 64άρι για το X79S μου γιατί τα 8GB ξάφνου φαντάζουν λίγα!!!

Edit : Παίζει να έχουν κάνει λάθος. Στην αγορά κάτω από 450? δεν τα βρήκα πουθενά. Δεν υπάρχει τέτοια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα ένα 64άκι στη νέα διεύθυνσή μου στην Αθήνα, ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην έχουμε κανένα θέμα... +10 ευρώπουλα μεταφορικά με χρέωσαν, λογικό ναμίζω

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε γαμώτο! Δεν θα μπορέσω δηλαδή να πουλήσω ένα από τα 10 κιτάκια που

παράγγειλα στα 500? για να αγοράσω λάστιχα? :hehe:

Έλα βρε, το πολύ πολύ να χρειαστεί να πουλήσεις 2!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει απο Αθήνα τα μοιραζομαστε! Στο 64αρι αναφερομαι ;-)

Επιμένω γιατί με ενδιαφέρει αλλα δεν χρειαζομαι 8 dimm! Οποτε οποιος το σκεφτεται μπορουμε να παραγγείλουμε κ να τα μοιραστούμε. Περισσότερες πληροφορίες καλύτερα με πμ!

Link to comment
Share on other sites

Επιμένω γιατί με ενδιαφέρει αλλα δεν χρειαζομαι 8 dimm! Οποτε οποιος το σκεφτεται μπορουμε να παραγγείλουμε κ να τα μοιραστούμε. Περισσότερες πληροφορίες καλύτερα με πμ!

Κοίτα, επειδή δεν πιστεύω πως θα ισχύσει, παράγγειλε αν θέλεις το σετ κι αν βάλει το χέρι του ο Μεγαλοδύναμος και το στείλουν, οι μισές δικές μου κι θα έρθω να τις πάρω και από κοντά σου όπου και να μένεις στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

κάποιοι πάντως πρόλαβαν κι από postαραν έχουν γίνει shipped από Δευτέρα...

Αν έγινε έτσι κανενός από εδώ ας το πει, να στείλουμε παράπονα και οι υπόλοιποι. Το ακυρωτικό δεν έγραφε εξάλλου πως τους τελείωσε το στοκ, πως η τιμή είναι λάθος κι γι'αυτό δεν θα την στείλουν έγραφε.

Δεν νομίζω να τις έστειλαν πουθενά, όσοι μίλησα και είδα έφαγαν άκυρο (5-6 άτομα).

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έφαγα άκυρο. Μου στείλαν οι ηλίθιοι mail στα γαλλικά (ευτυχώς που κάτι σκαμπάζω από τη γλώσσα) ότι έχει γίνει λάθος στην τιμολόγηση και ότι δεν ισχύει η τιμή, και ότι ακυρώνεται η παραγγελία, χωρίς καμία χρέωση.

Ήμουν απόλυτα σίγουρος όμως ότι κάτι τέτοιο θα συνέβαινε!

Link to comment
Share on other sites

Ακυρωτικό και εγώ:

Γαλλικά:

Bonjour,

Nous vous informons que lʼarticle 'Kingston Technology Beast series XMP Kit de 8 Mémoire RAM DDR3 CL10 DIMM 64 Go Noir' que vous avez choisi sur Amazon.fr a fait lʼobjet dʼune erreur dʼaffichage de prix.

Nous avons été contraints de retirer cet article de votre sélection car la vente de ce celui-ci au prix erroné aurait entrainé une vente à perte, ce qui est interdit par la loi.

Sachez que votre compte bancaire n'a pas été débité du montant correspondant à cet article.

Amazon.fr met tout en œuvre pour que chaque client bénéficie d'un service de qualité irréprochable et des meilleures offres. Nous vous prions de bien vouloir accepter nos excuses pour le désagrément causé et vous remercions pour votre compréhension.

Cordialement,

Service Client Amazon.fr

Amazon.fr : livres, DVD, jeux vid

Veuillez noter que ce message d'information a été envoyé à partir d'une adresse ne pouvant recevoir d'e-mails. Merci de ne pas y répondre.

και Αγγλικά :P

Hello,

We inform you that the article 'Kingston Beast series XMP Kit 8 MÃ © moire CL10 DIMM DDR3 RAM 64 GB Black' that you selected on Amazon.fr has been an error in pricing.

We were forced to remove this item from your selection for the sale of the latter to have resulted in an incorrect price selling at a loss, which is prohibited by law.

Know that your bank account has not been debited for this article.

Amazon.fr makes every effort to ensure that every customer receives a quality service and the best deals. Please kindly accept our apologies for the inconvenience and thank you for your understanding.

Sincerely,

Customer Service Amazon.fr

Amazon.fr : livres, DVD, jeux vid

Please note that this information message was sent from an address that can not receive e-mails. Thank you for not answering.

Gr_God χρόνια πολλά για εχθές btw, ότι επιθυμείς :D

Δεν νομίζω να βγάλουμε κάτι με παράπονα...είναι οφθαλμοφανές πως είναι λάθος!

Ίσως έγιναν shipped τα πρώτα που δεν το είχαν πάρει χαμπάρι!

Bonjour (:hehe: για να έιμαστε στο κλίμα το Γαλλικό)

Link to comment
Share on other sites

Gr_God χρόνια πολλά για εχθές btw, ότι επιθυμείς :D

Ευχαριστώ βρε συ, χρόνια πολλά. :)

Δεν νομίζω να βγάλουμε κάτι με παράπονα...είναι οφθαλμοφανές πως είναι λάθος!

Ίσως έγιναν shipped τα πρώτα που δεν το είχαν πάρει χαμπάρι!

Παααααααανε τα λαστιχααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now