GoriLLakoS

HWBOX O/C Team Hellas @ H.O.T.

Recommended Posts

Το παράξενο είναι οτί ψες η OCX είχε ~15500 και εμείς ~15200...

Σήμερα έχουν πέσει στα ~14500 και ~14800 αντίστοιχα.

Είδομεν...

Link to comment
Share on other sites

Το παράξενο είναι οτί ψες η OCX είχε ~15500 και εμείς ~15200...

Σήμερα έχουν πέσει στα ~14500 και ~14800 αντίστοιχα.

Είδομεν...

In an attempt to fix an issue at the HWBot site our coder Richbastard logged in remotely during his holiday. While he succeeded in fixing the problem, it seems he introduced a much bigger one at the same time. Unfortunately he wonʼt be back for a few more days, in the meanwhile if you lost HWboints: be sure they will be back when the bug is fixed. If you have gained a few HWBoints: enjoy them while they last ;)

( . ) ( . )

_. .!.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Είμαι καινούργιος εδώ, αλλά και στο χώρο του Ο/C. Μετά από αρκετά χρόνια βρέθηκα με καλό μηχανάκι οπότε είπα να "παίξω" κι εγώ λίγο. Λόγω οικονομικών (φοιτητής είμαι) δεν μπορώ να ασχοληθώ με extreme λύσεις αλλά με το αεράκι καλά τα πάμε. Χωρίς πολλά πολλά έχουμε ήδη φτάσει εδώ (CPU-Z validation).

Αυτό είναι το βασικό μου PC (24/7 ανοιχτό) που τρέχω games, bechs kai BOINC.

Τώρα το καλοκαιράκι που θα υπάρχει λίγος ελεύθερος χρόνος θα ήθελα κι εγώ να βοηθήσω στο να πάει ακόμη πιο μακριά η HWBOX O/C Team αλλά καί η H.O.T.

Υποθέτω ότι πρέπει να φτιάξω και έναν λογαριασμό στο hwbot.org.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον :D

Ναι, καλύτερο είναι να φτιάξεις ένα λογαριασμό στο hwbot ώστε να μπορείς να postάρεις τα σκορ σου + να το παρακολουθείς πιο άνετα. Και μην πτοείσαι, ακόμα και με ένα laptop, αν το "λιώσεις", μπορείς να πάρεις πόντους :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα Denton. Έφτιαξα ήδη account στο hwbot και ανέβασα για δοκιμή 2-3 cpu benchs. Βέβαια δεν ήταν τίποτα το extreme, απλά για να δω πως δουλεύει το σύστημα. Μέσα στη βδομάδα θα μετακομίσω σε πιο δροσερό και άνετο χώρο, οπότε το παλιό PC και το Laptop θα ξεκινήσουν να υπερχρονίζονται.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο κεντρικό hub που μαζεύεται η ομάδα (H.O.T) ή εαν όλοι χρησιμοποιήτε και τα 4 sites.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Είμαι καινούργιος εδώ, αλλά και στο χώρο του Ο/C. Μετά από αρκετά χρόνια βρέθηκα με καλό μηχανάκι οπότε είπα να "παίξω" κι εγώ λίγο. Λόγω οικονομικών (φοιτητής είμαι) δεν μπορώ να ασχοληθώ με extreme λύσεις αλλά με το αεράκι καλά τα πάμε. Χωρίς πολλά πολλά έχουμε ήδη φτάσει εδώ (CPU-Z validation).

Αυτό είναι το βασικό μου PC (24/7 ανοιχτό) που τρέχω games, bechs kai BOINC.

Τώρα το καλοκαιράκι που θα υπάρχει λίγος ελεύθερος χρόνος θα ήθελα κι εγώ να βοηθήσω στο να πάει ακόμη πιο μακριά η HWBOX O/C Team αλλά καί η H.O.T.

Υποθέτω ότι πρέπει να φτιάξω και έναν λογαριασμό στο hwbot.org.

welcome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά τι έγινε σήμερα?? Ανεβάζει ο hipro νέο παγκόσμιο ρεκόρ στο acuamark και αργότερα του το σπάει ο adre?? Κρίμα δε πειράζει όμως.

Με το team of the year υπάρχει καμιά εξέλιξη??

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε να μαζεύουμε μερικά εύκολα ποντάκια σιγά σιγά. Όχι τίποτα το τρελό, λίγο με τα timings της μνήμης έπαιξα καθώς δεν έχω βρει ακόμη τρόπο να πειράξω τον επεξεργαστή στο laptop. Και μέσα στη μέρα υπολογίζω άλλους 6-7 πόντους από wprime & SuperPi. Το Σ/Κ θα παίξω λίγο με την Nvidia 7300Go που έχει επάνω το laptop να δω τι μπορώ να βγάλω.

Ιδού και η επιβεβαίωση http://hwbot.org/community/user/ArchangelUriel?public=true

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βλέπω να σχολιάζετε τα κατορθώματα του hipro5 τις τελευταίες μέρες με τις πρωτιές....

Είναι συνηθισμένα για εσάς τους πιο παλιούς, σωστά....:P:p???

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο guys. Κοιτάω το RealTimeForumPreview αλλά όχι και το hdbot ή τα scores. Μπράβο λοιπόν στον hipro5 για τις 2 πρωτιές και τον tsan για τα καλά του scores.

Link to comment
Share on other sites

k|ngp|n, Andre, Brian, Gautam, 3oh6, NickShih together !

LOL, μόλις καταστράφηκε επισήμως η Team Taiwan που είχε τους Andre και NickShih, η Team XtremeSystems που είχε k|ngp|n και Gautam και η Team OCX που είχε Brian και Jody. Αν κατάλαβα καλά η K|NGP|NCOOLING.COM θα μαζέψει κι άλλους γνωστούς overclockers ... βλ. Gomeler, Vivi κ.α.

Δεν ξέρω αν όντως μπορούν να φτάσουν τα 15k+ για να μας κοντράρουν, εξαρτάται καθαρά απ'το πόσα μέλη θα μαζευτούν. Πάντως αν είναι ο Vince να ξεκίνησε τα LN2 pots sponsorships σε όποιον συμμετέχει στην ομάδα προβλέπω να γίνεται της τρελής :D Για να δούμε ...

//EDIT: Ξέχασα να αναφέρω ότι ο 3oh6 δεν είναι πλέον moderator στους OCX, με λίγα λόγια έφυγε και από το team και από το site.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να το πάμε αναλογικά (ευτυχώς) γιατί πολύ απλά υπάρχει ένα έντονο αίσθημα πατριωτισμού μες στο hwbot, δύσκολα θα αλλάξουν ομάδα τόσα άτομα. Ο καθένας για την χώρα του ας πούμε. Τώρα τι να πω ... εγώ σίγουρα περιμένω TheGoatEater, Gomeler, Vivi πάντως. Χεχ, δεν μας νοιάζει :D

Link to comment
Share on other sites

World Vs. Hellas

Αυτή είναι μάχη....γιατί είμαστε τιτάνες :hehe:

Δεν μπορούμε να το πάμε αναλογικά (ευτυχώς) γιατί πολύ απλά υπάρχει ένα έντονο αίσθημα πατριωτισμού μες στο hwbot

Λύθηκα στα γέλια, 0ax0a0ax0xa0xa0ax0ax0xa0a0axxaax :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now