tilits

Σύνθεση gaming pc . κατεληξα στην πιο κατω λιστα . περιμενω γνωμες

Recommended Posts

Σκεφτηκα να παρω την U2412M αλλα δυστυχώς δεν εχει hdmi εξοδο για να συνδεσω τον hd receiver που εχω.τι μου προτεινετε να κανω ?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει display port το ίδιο πράγμα είναι με ένα αντάπτορα to hdmi κάνεις την δουλειά σου :)

Η διαφορά στα ms είναι πάρα πολύ μικρή και δεν γίνεται να το καταλάβεις, άλλο ένα marketing κόλπο για να πουλάνε μούφα ποιότητας οθόνες!

Μακάρι να είχα τρόπο να έβλεπες την εικόνα που βλέπω για να καταλάβεις γιατί επιμένω τόσο πολύ στην ποιότητα!

Χαίρομαι όμως που ακούς και δεν είσαι ξεροκέφαλος ;)

khetzal@ η οπτική διαφορά δεν ξέρω αν δικαιολογεί τόσα pixels διαφορά! Δεν επιμένω γιατί δεν την έχω δει!

Link to comment
Share on other sites

και για εγω για το xfx σκεφτουμαι που ειναι και silver και ειναι seasonic based αλλα δεν βρησκω πληροφοριες αν υποστηριζει haswell :apthy:

Ελάχιστα τροφοδοτικά, ούτε 25 σύνολο, "υποστηρίζουν" τους Haswell. Στα 50 περίπου που δοκίμασα, 4 περνούσαν τις προδιαγραφές της Intel.

Και, όταν παραβλέψουμε τις επισημότητες, όλα παίζουν μία χαρά. Οπότε πάρε όποιο σου αρέσει και μην σκοτίζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

quality over quantity heheh.Και οι 2 ειναι οθοναρες οτι κ να λεμε, τωρα αν τα 1200p ειναι πολυ μεγαλο upgrdae απ τα 1080 ισως να ειναι και υπερβολικο... απλα στην ιδια τιμη τσιμπας πολυ τουμπανο οθονη με cheat panel για τα ματακια σου :D . Oσο για τα ms οτι ειναι κατω απο 7-8 νομιζω δεν θα σου κακοφανει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει display port το ίδιο πράγμα είναι με ένα αντάπτορα to hdmi κάνεις την δουλειά σου :)

Η διαφορά στα ms είναι πάρα πολύ μικρή και δεν γίνεται να το καταλάβεις, άλλο ένα marketing κόλπο για να πουλάνε μούφα ποιότητας οθόνες!

Μακάρι να είχα τρόπο να έβλεπες την εικόνα που βλέπω για να καταλάβεις γιατί επιμένω τόσο πολύ στην ποιότητα!

Χαίρομαι όμως που ακούς και δεν είσαι ξεροκέφαλος ;)

khetzal@ η οπτική διαφορά δεν ξέρω αν δικαιολογεί τόσα pixels διαφορά! Δεν επιμένω γιατί δεν την έχω δει!

8α δουλευει το HD Digital TV Receiver με dispay port με αντάπτορα? μου φαινεται λιγο χλωμο . το δοκιμασες εσυ ή καποιος αλλος και δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

ποια η αποψη σας για την Dell U2713HM ? ειναι 500 ευρω απο το αμαζον de . βασικα αυτη την προτιμω επειδη ειναι 27'' και τωρα εχω 23'' και θελω κατι μεγαλυτερο και εχει και hdmi για να συνδεσω το HD Digital TV Receiver. βασικα σκεφτηκα αφου θα εδινα τα 400 για την lg tv monitor ειπα να δωσω ακομα 100 αν ειναι τοσο φοβερες και τοση διαφορα απο οτι λετε

Link to comment
Share on other sites

μα διαβασα feedback οπου πολλοι ηταν δυσαρεστημενοι και καποιοι αλλοι δεν τους αρεσε η αποδοση της στο gaming. σίγουρα αξιζει ακομα 100 ευρω σε σιγκριση με την lg? Ολα θα μου κοστισουν 2363 ευρω και ειναι πολλα λεφτα και αρχισα και κανω δεύτερες σκεψεις

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα χρήματα για αυτά που πας να αγοράσεις..φτιάχνεις ένα pc απο την αρχή λογικό είναι όταν ψάχνεις τα κορυφαία πράγματα παντού να σου βγαίνουν πολλά..όμως δες το με την απλή λογική μια φορά θα πληρώσεις οθόνη και θα την έχεις για χρόνια όπως και το τροφοδοτικό και το κουτί αυτά τα πράγματα έιναι επενδύσεις!

Μην συμβιβαστείς με αυτό που βλέπουν τα μάτια σου για κανένα λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα χρήματα για αυτά που πας να αγοράσεις..φτιάχνεις ένα pc απο την αρχή λογικό είναι όταν ψάχνεις τα κορυφαία πράγματα παντού να σου βγαίνουν πολλά..όμως δες το με την απλή λογική μια φορά θα πληρώσεις οθόνη και θα την έχεις για χρόνια όπως και το τροφοδοτικό και το κουτί αυτά τα πράγματα έιναι επενδύσεις!

Μην συμβιβαστείς με αυτό που βλέπουν τα μάτια σου για κανένα λόγο!

venisk ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου και τα αλλα μελη με βοηθησετε να αλλαξω πραγματα και να κανω καλυτερες επιλογες. καποιος αλλος να μου πει την αποψη του για την Dell U2713HM????

Link to comment
Share on other sites

venisk ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου και τα αλλα μελη με βοηθησετε να αλλαξω πραγματα και να κανω καλυτερες επιλογες. καποιος αλλος να μου πει την αποψη του για την Dell U2713HM????

με τημ καρτα γραφικων θα ειμαι ενταξει σε τετοιες αναλυσεις .η χρειαζομαι καποια καλυτερη με περισσοτερη ραμ?

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τις απαιτήσεις σου..η 680 μου είναι σχεδόν ίδια με την 770 που έχεις βάλει στην λίστα σου και παίζω τα πάντα τέρμα σε αυτή την ανάλυση! Δεν ξέρω όμως τι θα κάνει στο μέλλον και γι αυτό την πουλάω για να πάρω την 780 windforce που έχει και 3gb και σίγουρα είναι καλύτερα. Αν δεν έχεις εξωφρενικές απαιτήσεις η 770 θα σε καλύψει παντού.

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα ναι αλλά στο κοντινό μέλλον θα χρειαστείς περισσότερα στα 1440p. Αυτό ισχύει γενικά στα pc αλλά ακόμα περισσότερο όταν είσαι τόσο ψηλά στην ανάλυση.

Τα 2560 x 1440p είναι πολλά γία όλες τις κάρτες ακόμα και για την titan αν βάλεις πάνω φίλτρα msaa και τέτοια! Όμως σίγουρα σε όλα τα άλλα θα είσαι very high!

Μπορείς ακόμα πολύ άνετα να παίζεις τα πάντα στα 1440p με την 770gtx! Όλα έχουν τα μειονεκτήματα και τα πλεονεκτήματά τους.. προτιμώ την τεράστια επιφάνεια εργασίας και τον μεγάλο χώρο τα τέλεια χρώματα που έχει η οθόνη μου κ ας συμβιβαστώ με ένα παιχνίδι παρά να παίζω τέρμα σε μια οθονούλα των 1080p!

Στο ξανάπα η οθόνη είναι επένδυση εγώ την έχω 3 χρόνια και θα την έχω για πολλά ακόμα! Η κάρτα δεν είναι επένδυση! Του χρόνου θα βγεί πάλι κάποια που θα την πατάει μην αγχώνεσαι για το μέλλον αν δεις τα ζόρια την πουλάς και παίρνεις άλλη :)

Link to comment
Share on other sites

στη δικιά μου 27άρα (yamakasi) 2560 x 1440p τα καταφέρνει μια χαρά η παλιούτσικη πλέον 6870 σε ό,τι παιχνιδάκι παίζω .

I'm not an fps hore :P

εσυ ποια 27΄΄ εχεις στα 2560 x 1440p?

επειδη με προβληματιζει αυτη η dell επειδη πολλοι που την αγορασαν την κανουν επιστροφη και εχει πολλα προβληματικα κοματια και δεν θελω να μπλεξω με επιστροφες επειδη θα την αγορασω απο εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τη 2713hm είμαι ευχαριστημένος. Έχει μόνο ένα μικρό light bleeding κάτω δεξιά που δεν ενοχλεί. Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο multiplayer first person shooters είναι καταπληκτική οθόνη.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει συγκεκριμένη δουλειά που να χρειάζεται τόσο wide..είναι 1080p..τι άλλο να πώ ποια!!?

Βρε χτύπα την 2713hm και μην κοιτάζεις πίσω!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι και αυτη ips εχει 5ms εχει καλυτερο design ειναι 29" ειναι 50 ευρω φθηνοτερη.και εχει πολυ θετικα σχολια απο χρηστες. Κανενας αλλος που να εχει αποψη σε αυτο θεμα?

Βασικα μου την εισηγηθηκαν απο αλλο φορουμ

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now